19 Şubat 2019 06:38:22
Sivasspor Taraftar Derneği Logo
Ana Menü
Son Üyeler
Richardwaw
58yigido34
alinar58svs
58kayabasi
ellez58
Ysfmct
Yigidoyasin
Oktay_Calapverdi
Rudolphabamb
MarioTit
Sosyal Ağ'da İstder
Başkanımızdan Açıklama 06.06.2014
Başkanımızdan Açıklama 06.06.2014

Trabzonspor Kulübü Başkanı Sayın İbrahim Hacıosmanoğlu’nun 5 Haziran 2014 tarihinde DHA’ya yaptığı ve medyada yer alan açıklamaları üzeri bir açıklama yapma zorunluluğu doğmuştur.

Sayın Hacıosmanoğlu kendisine, “Ben bu işte yokum ama benim oyuncularıma alttan çalıştılar“ dediğimi ileri sürerek bu kişileri açıklamamı talep etmiş ve “asıl şikeyi temizleyecek sözler onlardır” İfadesini kullanmıştır.
 
Ben kendisine, “çalıştılar “değil “çalışmışsınız“ dedim. İfademi yanlış anlayıp veya çarpıtıp konuyu başkalarına yansıtmaya çalışmak anlamsızdır.
 
Sayın Hacıosmanoğlu ile konuştuğumuz dönemde kendileri dışında, olası tüm kişi ve kuruluşlarla ilgili tüm iddialar disiplin ve ceza soruşturması kapsamında ve tüm kamuoyu tarafından bilinir durumda idi.
 
Benim o gün de, bugün de, ima edilen kişiler hakkında açıklama yapmamı gerektirecek, dolayısı ile şikeyi temizleyecek sözüm olmayacağı gibi, buna ihtiyaç da yoktur.
 
Kendisi ifade ettiği beyanıma karşılık, “çık açıkla başkan“ demişti.
 
Şike iddiaları kapsamında, herkesin bildiklerine ek olabilecek duyumlarımı zaten açıkladım.
 
Temennim, aynı ligde yarışan Kulüplerin temsilcilerinin medya aracılığı ile birbirlerine hitap etmeye son vermeleri, bana sözü olanların doğrudan bana söylemeleri ve konuşulanları doğru hatırlamalarıdır.
 
Kamuoyunun bilgisine saygılarımla arz ederim.