20 Austos 2018 10:06:17
Sivasspor Taraftar Dernei Logo
Ana Men
Son yeler
Oktay_Calapverdi
Dannysid
Avalonawack
AabeyHift
teploTon
Ignaciocrees
Robertanymn
Thomascob
JamesBab
ijesqasobi
Sosyal A'da stder
Bursaspor 4-3 Sivasspor
Bursaspor 4-3 Sivasspor

Spor Toto Süper Lig´in 28. haftasnda Sivasspor´umuz deplasmanda Bursaspor´a 4 - 3 malup oldu.

Spor Toto Süper Lig 28. hafta karlamasnda Bursaspor, Sivasspor'u sahasnda konuk etti. Maçn henüz 4. dakikasnda Sivasspor’umuz, John Utaka'nn att golle 1-0 öne geçti. Bu golden sonra Bursaspor 9. dakikada Fernandao ve 11. dakikada Stanislav Sestak'n golleri ile bir anda 2-1 öne geçti. Yedii gollerden sonra beraberlii yakalamak için ataklarn sklatran Yiidolarmz da 34. ve 36. dakikalarda Burhan Eer'in att gollerle 3-1 öne geçmeyi baard. Sivasspor'umuzun 3-2 öne geçmesinden 3 dakika sonra bu sefer Bursaspor Fernandao'nun att golle tekrar beraberlii yakalad ve skoru 3-3'e getirdi. lk yar bu skorla sona erdi. Maçn ikinci yars, ilk yarsna göre daha düük tempoda oynanrken ev sahibi Bursaspor'da Fernandao 69. dakikada kendisinin üçüncü takmnn dördüncü golünü kaydederek takmn 4-3 öne geçirdi. Maçn geriye kalan dakikalarnda baka gol olmaynca Bursaspor sahadan 4-3 galibiyetle ayrld. Bu skorun ardndan Bursaspor puann 37'ye yükseltirken, Sivasspor’umuz 40 puanda kald.

 

 

Bursaspor 4-3 Sivasspor 

0' Spor Toto Süper Lig’in 28. Hafta mücadelesinde Bursaspor ile Sivasspor kar karya geliyor.

0' Bursa Atatürk Stadyumu’nda oynanacak müsabakada hakem Volkan Bayarslan düdük çalacak.

0' Geride braktmz 27 hafta sonunda Bursaspor toplad 34 puan ile 12. srada yer alrken Sivasspor ise toplad 40 puan ile ligin 6. srasnda bulunuyor.

0' ki ekip arasnda oynanan son 10 müsabakada Bursaspor’un galibiyetlerde 5-4 üstünlüü bulunurken 1 maç ise beraberlike sonuçland. Bursaspor’un att 15 gole karlk Sivasspor ise kaydettii 14 gol ile cevap verdi.

1' Müsabaka Sivassporlu oyuncularn vuruuyla balyor.

3' Bursaspor ksa paslarla rakip yar alanda organize olmaya çalyor.

3' GOOOLL!! Sivasspor, John Utaka ile öne geçiyor. Kadir'in çald top ile gelien kontra atakta Aatif Chahechouhe'nun pasnda Burhan ceza yayna ilerliyor. Burhan bekletmeden pasn ceza sahas içi sol çaprazna hareketlenen John Utaka'y görüyor. Utaka müsait pozisyonda karsndaki savunma oyuncusunun yanndan sa aya ile vuruunu yapyor ve topu sol köeden filelerle buluturuyor.

6' Orta alan yaynn biraz ilerisinden kullanlan serbest vuruta Volkan en ortasn ceza sahasna doru gönderiyor. Savunmadan seken topu ceza yay sa çapraznda Bekir Ylmaz kontrol ediyor. Bekir'in sert vuruunda top savunmadan geri geliyor.

9' GOOOLL!! Bursaspor, Fernandao ile beraberlii yakalyor. Sa kanattan kullanlan köe vuruunda Fernando Belluschi ortasn penalt noktasna doru gönderiyor. Yerden seken top ceza yaynn sol çapraznda Volkan'da kalyor. Volkan'n vuruunda top altpas çizgisi üzerinde Ümit'den geri geliyor. Dönen topu kontrol eden Fernandao müsait pozisyonda vuruyor ve topu filelere gönderiyor.

11' GOOOLL!! Goller ard arda geliyor ve Bursaspor Stanislav Sestak ile öne geçiyor! Sa kanattan gelien atakta Fernandao'nun ara pasnda sa çaprazdan ceza alanna giren Ferhat vuruunu yapyor. Kaleci Korcan'dan dönen topu altpas çizgisi üzerinde Stanislav Sestak tamamlyor ve sa köeden filelerle buluturuyor.

13' Hzl gelien atakta Aatif Chahechouhe, rakibi brahim Öztürk'ü geçerek kaleci ile kar karya kalyor ancak hakem Volkan Bayarslan, Aatif Chahechouhe'nun brahim'i geçerken faul yaptn iaret ediyor.

15' Sa kanattan gelien atakta Ferhat'n pas ile ceza sahas sa çapraznn hemen gerisinde topla buluan Stanislav Sestak topu düzelterek yerden sert vuruyor ancak kaleci Korcan topu ayaklar ile çkartyor.

18' Ceza yay sol çaprazndan kullanlan serbest vuruta Volkan en dorudan kaleyi düünüyor ancak barajn üzerinden geçen top sol kale direinin hemen yanndan dar gidiyor.

20' Hzl gelien Bursaspor kontrol atanda topla birlikte hareketlenen Fernandao pasn sa kanattaki Ferhat'a gönderiyor. Ferhat ceza sahas sa çaprazna kadar topu sürüyor ve bu noktada utunu kaleye gönderiyor ancak yerden zayf giden topu sol köede kaleci Volkan uzanarak kontrol ediyor.

23' Sa kanattan gelien atakta ener Özbayrakl son çizgiye inerek ortasn ön diree doru gönderiyor ancak savunmadan seken top altpas çizgisi içerisinde Sestak'n ayana çarpyor ve sol kanada doru açlyor.

23' Sa kanattan gelien atakta ener Özbayrakl son çizgiye inerek ortasn ön diree doru gönderiyor ancak savunmadan seken top altpas çizgisi içerisinde Sestak'n ayana çarpyor ve sol kanada doru açlyor.

25' Sol kanattan kullanlan köe vuruunda Aydn Karabulut ortasn penalt noktasna doru gönderiyor ancak savunma topu karlyor.

27' Topla birlikte ceza yaynn sa çaprazna hareketlenen Stanislav Sestak yerden vuruunu yapyor ancak utu zayf kalyor ve top kalenin sol tarafndan dar gidiyor.

30' Sol kanattan kullanlan köe vuruunda Volkan en pasn ceza sahas sol çapraz gerisindeki Bekir'e gönderiyor. Bekir ortasn penalt noktasna doru gönderiyor. Gelen topa yükselen Stanislav Sestak kafa vuruunu yapyor ancak vuruu istedii gibi olmuyor ve top kalenin sol tarafndan farkl bir ekilde dar gidiyor.

32' Müsabakann üçte birlik bölümü geride kalrken ev sahibi Bursaspor'un topla oynamadaki üstünlüü devam ediyor.

33' Sa kanattan gelien atakta Ferhat'n uzun pasnda ceza sahas içi sa çapraznda topla buluan Fernandao dönerek vurmak istiyor ancak top ayana oturmuyor ve bota kalan topu kaleci Korcan çkarak kontrol ediyor.

34' GOOOLL!! Sivasspor, Burhan Eer ile beraberlii yakalyor. Topla birlikte ceza yayna hareketlenen Aydn rakibinden syrlarak pasn ceza sahas sa çaprazndaki arkada Burhan'a gönderiyor. Burhan ceza sahasna girer girmez vuruunu yapyor ve topu sa üst köeden filelerle buluturuyor.

36' GOOOLL!! Sivasspor, Burhan Eer ile tekrar öne geçiyor. Aydn'n uzun pasnda ceza sahas içi sa çapraznta topla buluan Cicinho bekletmeden pasn altpas çizgisi önüne hareketlenen Burhan'a gönderiyor. Burhan müsait pozisyonda topu tek vurula filelerle buluturuyor.

39' GOOOLL!! Goller ard arda gelmeye devam ediyor. Bursaspor, Fernandao ile durumu 3-3'e getiriyor. Sol kanattan kullanlan köe vuruunda Volkan ortasn arka diree doru gönderiyor. Gelen topa yükselen Serdar kafa vuruunu yapyor ancak top üst direkten dönerek arka direk tarafna yönleniyor. Bu noktada bulunan Fernandao sa aya ile vuruyor ve topu bo kaleye gönderiyor.

42' Ceza yaynn biraz gerisinden kullanlan serbest vuruta Cicinho dorudan kaleyi düünüyor ancak sa köeye doru giden topu kaleci Sebastien Frey uzanarak çkartyor.

45' Dördüncü hakemin iaretiyle müsabakann ilk yarsnn sonuna en az 1 dakikalk oynanmam süre bölümü ekleniyor.

45' Hakem Volkan Bayarslan ilk yarnn bittiini belirten düdüünü çalyor.

46' Bursaspor cephesinde ilk oyuncu deiiklii gerçekleiyor. Stanislav Sestak oyundan alnrken yerine amil Cinaz oyuna dahil oluyor.

46' Müsabakann ikinci yars Bursasporlu oyuncularn vuruuyla balyor.

47' Sa kanattan ceza sahasna sokulan ener iki rakibini oyundan düürerek son çizgiye iniyor ve ortasn yerden gönderiyor ancak top hiç bir arkadana ulamyor ve sol kanattan taça çkyor.

48' Bu kez Volkan en sa kanattan son çizgiye inerek ortasn ön diree doru gönderiyor ancak kaleci Korcan topa müdahale ediyor ve savunma tehlikeyi uzaklatryor.

50' Topla birlikta sa kanatta ilerleyen Cicinho pasn Burhan'a gönderiyor. Burhan bekletmeden ortasn penalt noktasna doru gönderiyor ancak savunmada brahim topu kafa ile karlyor.

51' Ceza yaynn hemen gerisinden kullanlan serbest vuruta Aatif Chahechouhe dorudan kaleyi düünüyor ancak top barajdan geri geliyor.

53' Sivasspor'da Burhan ksa süreli sakatlk geçiriyor.

54' Sivasspor'da Aatif Chahechouhe, savunmada Serdar'dan çald top ile sa çaprazdan ceza sahasna girer girmez yerden vuruyor ancak kaleciden dönen topu savunma uzaklatryor.

56' Bu bölümde ev sahibi Bursaspor rakip yar alanda daha fazla gözüküyor.

58' Ceza sahas sa çapraznn hemen gerisinden kullanlan serbest vuruta Fernando Belluschi ortasn arka diree doru gönderiyor ancak brahim Öztürk topa yetiemiyor ve top kalenin sol tarafndan dar gidiyor.

60' Müsabakann üçte ikilik bölümü geride kalrken Bursaspor'un topla oynamadaki üstünlüü devam ediyor.

62' Bu bölümde karlkl faullerle mücadele devam ediyor.

65' ener'n havadan pasna ceza sahas içi sa çaprazndaki Fernandao topu yükselerek indiriyor. ndirdii bölgede topu kontrol eden Fernando Belluschi ceza alan çizgisi üzerinde vuruunu yapyor ancak kaleci Korcan sa köeye giden topu uzanarak çkartyor.

65' Bursaspor cephesinde ikinci oyuncu deiiklii gerçekleiyor. Volkan en oyundan alnrken yerine Renato Caja oyuna dahil oluyor.

67' Bu dakikalarda Sivasspor kendi yar alanndan çkmakta güçlük çekiyor.

69' GOOOLL!! Fernandao kendisinin üçüncü takmnn dördüncü golünü kaydediyor. Kadir'in kaptrd topu kontrol eden Ferhat ceza yayna sokuluyor. Ferhat'n ara pas ile ceza sahas içi sa çapraznda topla buluan Fernandao sa aya ile vuruyor ve topu sol köeden filelerle buluturuyor.

72' Bu dakikalarda karlkl faullerle mücadele devam ediyor.

74' Orta alan mücadelesinde Kadir Bekmezci, rakibi Fernando Belluschi'ye yapt faul sonrasnda sar kart görüyor.

75' Sivasspor cephesinde ilk oyuncu deiiklii gerçekleiyor. Kadir Bekmezci oyundan alnrken yerine Hakan Arslan oyuna dahil oluyor.

77' Sol kanattan taç çizgisine yakn bir noktadan kullanlan serbest vuruta Fernando Belluschi ortasn ceza sahasna doru gönderiyor. Kafalardan seken top son olarak ceza yay sa çaprazndaki Ferhat Kiraz'da kalyor. Ferhat'n sert vuruunda top sa kale direinin hemen yanndan dar gidiyor.

78' Bursaspor'da Fernandao sakatlk geçiriyor. Golcü oyuncu oyuna devam edemeyecek gibi gözüküyor.

79' Bursaspor cephesinde son oyuncu deiiklii gerçekleiyor. Sakatlanan Fernandao oyundan alnrken yerine Sercan Yldrm oyuna dahil oluyor.

82' Oyunun bu bölümünde karlkl top kayplar ile mücadele devam ediyor.

83' Sivasspor'da Ümit Kurt, Fernando Belluschi'ye yapt faul sonrasnda sar kart görüyor.

85' Sa kanattan kullanlan köe vuruunda Fernando Belluschi ortasn altpas alann ön tarafna doru gönderiyor. Gönderdii noktada hiç bir arkada bulunmuyor ve top son olarak Sivasspor savunmasnda kalyor.

87' Ceza sahas içinde yaanan ksa süreli karambolde son olarak topu kontrol eden Utaka pasn altpas sol çaprazna hareketlenen Hakan Arslan'a gönderiyor. Hakan müsait pozisyonda topu filelere gönderiyor ancak tecrübeli oyuncunun pozisyonu ofsayt.

89' Bursaspor'da Fernando Belluschi, rakibi Burhan'a yapt faul sonrasnda sar kart görüyor.

90' Ceza sahas sa çaprazna yakn saylabilecek bir noktadan kullanlan serbest vuruta Cicinho ortasn penalt noktasna doru gönderiyor ancak savunma topu kafa ile karlyor.

90' Dördüncü hakemin iaretiyle müsabakann sonuna en az 4 dakikalk oynanmam süre bölümü ekleniyor.

90' Orta alandan topla birlikte hareketlenen Cicinho havadan pasn ceza alanna doru gönderiyor. Bu noktada topla buluan Hakan Arslan dönerek pasn Burhan'a gönderiyor ancak hakem Volkan Bayarslan, Hakan Arslan'n ofsayt pozisyonunda olduuna hükmediyor.

90' Sivasspor, son dakikada gole çok yaklat. Cicinho ceza sahas sa çaprazna sokulurken ortasn altpas alanna doru gönderiyor. Bu noktada topu kontrol eden Utaka topa vuramyor. Oluan ksa süreli karambolde son olarak Burhan topa vuruyor ancak kaleci Sebastien Frey gole izin vermiyor.

90' Adeta gol düellosu eklinde geçen mücadelede hakem Volkan Bayarslan son düdüünü çalyor ve karlama sona eriyor.

90' Altpas alannda yaanan karambolden sonra yapt itirazlarn sürdüren amil Cinaz, hakem Volkan Bayarslan tarafndan sar kart ile cezalandrlyor.