20 Austos 2018 10:07:55
Sivasspor Taraftar Dernei Logo
Ana Men
Son yeler
Oktay_Calapverdi
Dannysid
Avalonawack
AabeyHift
teploTon
Ignaciocrees
Robertanymn
Thomascob
JamesBab
ijesqasobi
Sosyal A'da stder
Otyakmaz: Sivasspor Bizim Onurumuzdur
Otyakmaz: Sivasspor Bizim Onurumuzdur

Sivasspor Kulübü Bakan Mecnun Otyakmaz, "Trabzonlu dostlar, biz Fenerbahçe maçnda elimizden gelen en iyi kadroyla topumuzu oynadk. Biz kimseye maç vermedik. Sivasspor bizim onurumuzdur, namusumuzdur. Bunun böyle bilinmesini istiyoruz" dedi.

Otyakmaz, kentte yayn yapan 3 yerel televizyonun ortak yaynnda yapt açklamada, Trabzonspor Kulübü Bakan brahim Hacosmanolu ile arasnda geçen tartmalara ilikin açklamalarda bulundu.

Son olayda Hacosmanolu'nun Kulüpler Birlii toplantsnda, kendi üslubuyla baz konumalar yaptn ve bunlarn kendisini rahatsz ettiini dile getiren Otyakmaz, "Bu toplantdaki çklar sonras Hacosmanolu'na o süreçle ilgili bilmedikleri eyler olduunu söyledim" diye konutu.

Otyakmaz, "O dönem, Trabzonspor tarafndan buraya birtakm insanlarn gönderildii ve bu insanlarn bizim futbolcularmza birtakm ahlaksz teklifte bulunduunu, bunu takm kaptanmzn gelip bana söylediini, kendilerine gerekli cevab verdiimizi anlattm. Bu olay da o dönem bakan olan Sadri ener'e bizzat söyledim" dedi.

Ligde Trabzonspor ile yaptklar bir maç öncesinde kulüp yönetimiyle yemekte bir araya geldiklerini belirten Otyakmaz, unlar kaydetti:

"Bunlar o yemekte tekrar ortaya döktük. 'Sizin böyle böyle bir eyiniz var. Biz bunlar mahkemede dile getirmedik. Neticede ben hakim, savc, polis deilim. Benim dosya toplayp, milletin aleyhinde bir takm bilgileri toplayp mahkemeye verecek halim yok. Bunu yapacak bir adam deilim. Tahkikat eksik yaplm, fazla yaplm, öyle yaplm, böyle yaplm. Ona da girmiyorum. Netice itibariyle siz bu durumdan yrtm durumdasnz. Bunlar Sadri ener'e söylüyorum ama biz bu ii yapmadmz halde bu iin içinde olarak sizin taraftarnz karsnda bize kar bir husumet güdülüyor. Bunun önüne geçmek için birtakm açklamalar yapn. ki ehir arasnda sknt oluyor. Lütfen bu tansiyonu yumuatc bir takm eyler söyleyin. Yarn bir gün orada, burada bir takm skntl eyler olur. Bunlardan dolay üzüntü duyarz' dedim.

"brahim Hacosmanolu'na, katld ilk Kulüpler Birlii toplantsnda taknd üsluptan vazgeçmesi gerektiini söylediini belirten Otyakmaz, öyle konutui:

"Ben de bu konumalardan rahatsz olduumu, bu anlattklarm yaadmz kendisine söyledim. Ona ramen ikinci toplantda tekrar ayn üslup, ayn kabalkla konuunca ben de buna tepki vermek zorunda kaldm. Bana 'açkla' dedi. 'Ben sana açkladm. Sen biliyorsun benim ne dediimi. O kadar temiz, dürüst adamsan buyur sen kendin açkla. Mecnun bakan bana, böyle böyle, dedi' diye. Ben bunu açklamam. Bana ne? Benim üzerime vazife deil. Ben ispiyoncu deilim. Ben kendime göre bir adamm. imdi bunlar gelip orada bana söylerse bundan rahatsz olurum. Çünkü o toplantda sadece kulüp bakanlar yok. Bankaclar, avukatlar var. Herkesin içinde gelip bir kulübe bu kadar ileri geri konuunca ayn dosyann içinde bizim de ismimiz var. Herkesin gözü bana doru dönüyor. Ben de bu tepkiyi vermek zorunda kaldm.

"Otyakmaz, "Kendisi de neler olduunu gayeti iyi biliyor. Sesini kessin, otursun, 'Yarabbi ükür' desin. 'Biz bu iten çok iyi yrttk.' Braksnlar bu ileri. Fenerbahçe maç 4-3 bitmi. Maçtan sonra brahim Hacosmanolu, beni aradn ' Karabük'ten dönüyorum. Üzgünüm, seni takdir ediyorum. Oynadnz futbolu takdir ediyorum ama elinizden gelen buydu' diyen adam. Neticede beni takdir etmi bir insansn. Kendi takmlar iki defa maç yapm. kisinde de yenilmi" açklamasnda bulundu.

"Kendileri yenseydiler, ampiyon olsaydlar"

Sivasspor Kulübü Bakan Mecnun Otyakmaz, sözlerini öyle sürdürdü:

"Bir ike süreci yaadk. Trabzonlu dostlar, biz Fenerbahçe maçnda elimizden gelen en iyi kadroyla topumuzu oynadk. Biz kimseye maç vermedik. Sivasspor bizim onurumuzdur, namusumuzdur. Bunun böyle bilinmesini istiyoruz. Biz çktk oynadk. Sizin iki defa yenilmi olduunuz takma kar burada son dakikaya kadar maç kovaladk. Elimizden geleni yaptk. Kimseyle bir husumetimiz yok. Fenerbahçe maçnda elimizden geleni yaptk. Biz ligde 15. sradaydk. Kendileri lig ikincisi. Kendileri yenseydiler, ampiyon olsaydlar. Elimizden geleni yaptk, ike yapmadk, onursuz insanlar deiliz."

Yorum
#1 | muspol58 - 07 Mart 2014 08:26
bakan dogru sylyo sen rakipleri yenme kalk son ma sivasa gvenip ampiyon ol yok yle kfte yirmi bee,her kes haddi bilecek stte leke var sivassporumda leke yok
Yorum yaz
Yorum gndermek iin ltfen ye girii yapn.
Oylama
Sadece yeler oylayabilir.

Oy verebilmek iin ltfen ye olun ya da ye girii yapn.

Henz bir oylama yaplmam.