26 Nisan 2019 09:26:12
Sivasspor Taraftar Derneği Logo
Ana Menü
Son Üyeler
Ralphploto
Sightwdn
AntonCluff
Murat581978
sivaslinuh
58yigido34
alinar58svs
58kayabasi
ellez58
Ysfmct
Sosyal Ağ'da İstder
Otyakmaz: Sivasspor Bizim Onurumuzdur
Otyakmaz: Sivasspor Bizim Onurumuzdur

Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Otyakmaz, "Trabzonlu dostlar, biz Fenerbahçe maçında elimizden gelen en iyi kadroyla topumuzu oynadık. Biz kimseye maç vermedik. Sivasspor bizim onurumuzdur, namusumuzdur. Bunun böyle bilinmesini istiyoruz" dedi.

Otyakmaz, kentte yayın yapan 3 yerel televizyonun ortak yayınında yaptığı açıklamada, Trabzonspor Kulübü Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu ile arasında geçen tartışmalara ilişkin açıklamalarda bulundu.

Son olayda Hacıosmanoğlu'nun Kulüpler Birliği toplantısında, kendi üslubuyla bazı konuşmalar yaptığını ve bunların kendisini rahatsız ettiğini dile getiren Otyakmaz, "Bu toplantıdaki çıkışları sonrası Hacıosmanoğlu'na o süreçle ilgili bilmedikleri şeyler olduğunu söyledim" diye konuştu.

Otyakmaz, "O dönem, Trabzonspor tarafından buraya birtakım insanların gönderildiği ve bu insanların bizim futbolcularımıza birtakım ahlaksız teklifte bulunduğunu, bunu takım kaptanımızın gelip bana söylediğini, kendilerine gerekli cevabı verdiğimizi anlattım. Bu olayı da o dönem başkan olan Sadri Şener'e bizzat söyledim" dedi.

Ligde Trabzonspor ile yaptıkları bir maç öncesinde kulüp yönetimiyle yemekte bir araya geldiklerini belirten Otyakmaz, şunları kaydetti:

"Bunları o yemekte tekrar ortaya döktük. 'Sizin böyle böyle bir şeyiniz var. Biz bunları mahkemede dile getirmedik. Neticede ben hakim, savcı, polis değilim. Benim dosya toplayıp, milletin aleyhinde bir takım bilgileri toplayıp mahkemeye verecek halim yok. Bunu yapacak bir adam değilim. Tahkikat eksik yapılmış, fazla yapılmış, öyle yapılmış, böyle yapılmış. Ona da girmiyorum. Netice itibariyle siz bu durumdan yırtmış durumdasınız. Bunları Sadri Şener'e söylüyorum ama biz bu işi yapmadığımız halde bu işin içinde olarak sizin taraftarınız karşısında bize karşı bir husumet güdülüyor. Bunun önüne geçmek için birtakım açıklamalar yapın. İki şehir arasında sıkıntı oluyor. Lütfen bu tansiyonu yumuşatıcı bir takım şeyler söyleyin. Yarın bir gün orada, burada bir takım sıkıntılı şeyler olur. Bunlardan dolayı üzüntü duyarız' dedim.

"İbrahim Hacıosmanoğlu'na, katıldığı ilk Kulüpler Birliği toplantısında takındığı üsluptan vazgeçmesi gerektiğini söylediğini belirten Otyakmaz, şöyle konuştui:

"Ben de bu konuşmalardan rahatsız olduğumu, bu anlattıklarımı yaşadığımızı kendisine söyledim. Ona rağmen ikinci toplantıda tekrar aynı üslup, aynı kabalıkla konuşunca ben de buna tepki vermek zorunda kaldım. Bana 'açıkla' dedi. 'Ben sana açıkladım. Sen biliyorsun benim ne dediğimi. O kadar temiz, dürüst adamsan buyur sen kendin açıkla. Mecnun başkan bana, böyle böyle, dedi' diye. Ben bunu açıklamam. Bana ne? Benim üzerime vazife değil. Ben ispiyoncu değilim. Ben kendime göre bir adamım. Şimdi bunları gelip orada bana söylerse bundan rahatsız olurum. Çünkü o toplantıda sadece kulüp başkanları yok. Bankacılar, avukatlar var. Herkesin içinde gelip bir kulübe bu kadar ileri geri konuşunca aynı dosyanın içinde bizim de ismimiz var. Herkesin gözü bana doğru dönüyor. Ben de bu tepkiyi vermek zorunda kaldım.

"Otyakmaz, "Kendisi de neler olduğunu gayeti iyi biliyor. Sesini kessin, otursun, 'Yarabbi şükür' desin. 'Biz bu işten çok iyi yırttık.' Bıraksınlar bu işleri. Fenerbahçe maçı 4-3 bitmiş. Maçtan sonra İbrahim Hacıosmanoğlu, beni aradın ' Karabük'ten dönüyorum. Üzgünüm, seni takdir ediyorum. Oynadığınız futbolu takdir ediyorum ama elinizden gelen buydu' diyen adam. Neticede beni takdir etmiş bir insansın. Kendi takımları iki defa maç yapmış. İkisinde de yenilmiş" açıklamasında bulundu.

"Kendileri yenseydiler, şampiyon olsaydılar"

Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Otyakmaz, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bir şike süreci yaşadık. Trabzonlu dostlar, biz Fenerbahçe maçında elimizden gelen en iyi kadroyla topumuzu oynadık. Biz kimseye maç vermedik. Sivasspor bizim onurumuzdur, namusumuzdur. Bunun böyle bilinmesini istiyoruz. Biz çıktık oynadık. Sizin iki defa yenilmiş olduğunuz takıma karşı burada son dakikaya kadar maçı kovaladık. Elimizden geleni yaptık. Kimseyle bir husumetimiz yok. Fenerbahçe maçında elimizden geleni yaptık. Biz ligde 15. sıradaydık. Kendileri lig ikincisi. Kendileri yenseydiler, şampiyon olsaydılar. Elimizden geleni yaptık, şike yapmadık, onursuz insanlar değiliz."

Yorum
#1 | muspol58 - 07 Mart 2014 08:26
başkan dogru söylüyo sen rakipleri yenme kalk son maç sivasa güvenip şampiyon ol yok öyle üç köfte yirmi beşe,her kes haddi bilecek sütte leke var sivassporumda leke yok
Yorum yaz
Yorum göndermek için lütfen üye girişi yapın.
Oylama
Sadece üyeler oylayabilir.

Oy verebilmek için lütfen üye olun ya da üye girişi yapın.

Henüz bir oylama yapılmamış.