22 Mart 2018 12:46:05
Sivasspor Taraftar Derneği Logo
Ana Menü
Son Üyeler
astropay11
Melih80
T4ner58
kartalkanadi58
aygun58
sametsahin
ysf585858
Khabirrems
Ortegaoa
ConnorLymn
Sosyal Ağ'da İstder
Kayserispordan cevap bekliyoruz
Genel Spor HaberleriSivasspor-Kayseri maçının üzerinden günler geçti ve yavaş yavaş bizlerde bu maçın üzüntüsünü üzerimizden atmaya başladık.
Ancak üzerimizden atamadığımız, hatta içimize “ok gibi saplanan” Kayseri taraftarının “Sivas kümeye” tezahüratını unutamadık.
Gerçekten, bu şekildeki yapılan tezahürat,bizleri alınan yenilgiden daha fazla üzdü.
Yapılan bu çirkinlikten sonra Kayseri Başkanı ve yönetimi, son derece yerinde bir tavır sergileyerek o kendini bilmezleri dışarı attırdı. Bunun için bir kez daha teşekkür ediyorum.
Ancak aradan geçen günler içerisinde ben isterdimki Kayserispor yönetimi bu konuyla ilgili bir açıklama yapsın ve Sivaslı’lardan özür dilesin. Bunun içinde özellikle Kayserispor’un resmi internet sitesine baktım ama hiçbir şey göremedim. Sadece bir taraftar sitesinde,geçen sezon Cumhurbaşkanı Sayın Abdullah Gül’ün talimatıyla yazdırılıp astırılan “ Şampiyonluk yolunda başarılar dileyen” pankartı koyup,altınada “Yorumsuz” yazmışlar.  Bunu yapmak Sivaslı’nın yüreğini soğutmaz Kayserili kardeş!
Dedimya, ben isterdimki yönetim kurulu bu konuyla ilgili açıklama yapsın ve Sivas-Kayseri arasındaki dostluğa gölge düşürecek bu sıkıntıyı tamamen ortadan kaldırsın.
Şunu bütün samimiyetimle söylüyorum, bir Sivaslı olarak her zaman Kayserispor’a sempatiyle bakmışımdır.Özellikle askerlik dönemimde ne zaman bir Kayserili görsem “hemşerim” diye hitap eder, onu Sivaslı arkadaşlarımdan ayırt etmezdim.
Sadece ben değil, Sivaslı’ların çoğu Kayserililere bu gözle bakıyor. Biz komşu şehir için böyle düşünürken,onların çıkıp “Sivas kümeye” diye bağırması gerçekten bizleri fazlasıyla üzdü.
Aslında Kayseri halkının çoğunluğununda tıpkı bizim gibi düşündüğünü biliyorum.
Bunun içinde diyorum ki, vakit geçirmeden Kayserispor yönetimi, Sivaslıların gönlünü alacak ve o kendini bilmezlere dersini verecek bir açıklama yapmalı.
Bekliyoruz komşu!..
Yorum
Henüz yorum yazılmamış.
Yorum yaz
Yorum göndermek için lütfen üye girişi yapın.
Oylama
Sadece üyeler oylayabilir.

Oy verebilmek için lütfen üye olun ya da üye girişi yapın.

Henüz bir oylama yapılmamış.