21 Temmuz 2018 20:36:04
Sivasspor Taraftar Dernei Logo
Ana Men
Son yeler
EvgeniiKen
Tizgarlig
johnen
Gradyflami
Larryhef
optovkaRah
JeremyCit
PavelOrnatskii2
MichaelTew
WyazginLesha7
Sosyal A'da stder
Kupada Hedefimiz Final
Kupada Hedefimiz Final

Spor Toto Süper Lig'de ilk yarnn son maçnda Kardemir Karabükspor'u 3-1 yenerek devre arasna moralli giren Sivasspor'da yüzler gülüyor. lk yarnn bitmesi ile birlikte takmn genel durumunu Doan Haber Ajans'na deerlendiren Sivasspor Kulüp Bakan Otyakmaz, ligde 9 galibiyet 2 beraberlik ve topladklar 29 puanla 5'inci srada yer aldklarn belirterek, "Bu bizim için mutluluk verici. Çünkü son yllarda 4-5 yl önceki özlediimiz baarlar yakalayamamtk. Bir önceki sene Play-Off grubuna kalarak bir baar göstermitik. Ama geçen yl yine bizim açmzdan çok da baarl geçmedi. Son yllara baktmz zaman en iyi futbolu oynadmz ve en çok puan topladmz bir ilk yar oldu. Bu hem bizi hem de taraftarlarmz memnun eden bir sonuç oldu. Takmmzn ilk yar gösterdii baarl performanstan dolay çok mutluyum. nallah bu baarl performansmz ikinci yarda devam eder." dedi.


'CARLOS'A GÜVENYORUM'
Teknik direktör Roberto Carlos'u takmn bana getirirken baarl olacana inandn belirten Otyakmaz, öyle dedi:

"Uzun yllar çok üst düzey futbol oynam olmas ve dünyann en önemli kupalarn kaldrm olmas futbolun içinden üst düzey oynayarak gelmi olmas bende baarl olaca yönünde bir izlenim oluturdu. Fakat teknik direktörlük tecrübesi söz konusu deildi. Biz de bu aç gidermek için geçtiimiz yllar da Süper Lig'de teknik ekiplerde görev alm bir çok arkadamza görev vererek bu aç kapatmaya gayret ettik. lk yarda ortaya koyduumuz oyun itibariyle de doru bir tercih yaptmz söyleyebilirim. Batan beri Roberto Carlos'un baarl olacana tüm kalbim ile inanyordum. Çünkü sfrdan balam bir futbolcunun gelebilecei en son mertebeye ulam bir insand. Yine ayn disiplin ve çalkanlkla da yeni balad teknik direktörlük görevinde de baarl olacana inanyorduk. sabetli bir karar vermi olmann mutluluunu yayoruz. Roberto Carlos bir gün teknik direktör olarak Dünya kupasn ya da ampiyonlar Ligi kupasn kaldrdnda, 'Beni bu günlere getiren Sivasspor'a teekkür ediyorum' diyeceine yürekten inanyorum."

'KUPADA HEDEFMZ FNAL'
Ligdeki baarnn yan sra Ziraat Türkiye Kupas'nda hedeflerinin final olduunu açklayan Bakan Mecnun Otyakmaz, unlar söyledi:

"Geçen yl hedefimiz yar finaldi. Bu yl ise final istiyoruz. Gerçekten denk takmlarn oluturduu bir gruba dütük. Her türlü sonuç sürpriz saylmaz. Biz ilk olarak gruptan çkmak istiyoruz. Daha sonra ise finale kadar yürümek hedefimiz. Kupay almaya da en yakn olduumuz sezonlardan birisi olduunu söyleyebilirim. Eer iimizi doru yaparsak, final oynamak içten bile deil."

'TAKVYE YAPACAIZ'
lk yarnn bitmesi ile birlikte futbolcularn ksa bir tatil yapacan belirten Bakan Otyakmaz, 7 Ocak'ta Antalya kampnn balayacan ve ardndan kupa maçlar ile kaldklar yerden devam edeceklerini söyledi. Lig ve kupada hzl bir periyottan geçeceklerini hatrlatan Otyakmaz sözlerine öyle devam etti:
"lk bir ayda yaklak 10'un üzerinde maç yapacaz. Bu yüzden de takma takviyeye ihtiyaç olduunu düünüyorum. Türk futbolcularn bizler daha iyi tandmz için özelikle yurt dnda futbol oynayan vatandalarmzn arasndan tercih yapp takmmz daha da zenginletirmeyi düünüyoruz. Belki bir yabanc transferi ile de takmmza güç katabiliriz. Bu uzun periyottan yara almadan çkmay düünüyoruz. Takmdan ayrlan futbolcular daha önce basna yansmt. Murat Akça ile yollarmz ayrld. Karabükspor ile imzalad. Ona da buradan hayrl olsun diyorum. Rengifo ile maalesef bir uyum sorunu yaadk. Onunla da yollarmz ayrdk. imdi Çaykur Rizespor Kamil Grosicki'yi istiyor. Onlar ile görümemiz devam ediyor. En ksa sürede sonuçlanacak. Yapacamz transferler ile de kadroda yaanan bu kayplar telafi etmeyi planlyoruz."

TARAFTARA MESAJ
Ligin ikinci yars için taraftarlardan destek isteyen Bakan Mecnun Otyakmaz, öyle konutu:
"Doru yoldayz. Onun için taraftarlarmz bizi desteklemeye devam etsinler. Hocamz ile 2 yllk sözlememiz var. lk yar itibariyle de iyi bir noktadayz. Hedefimize doru yol alyoruz. Onlarn da destekleri ile daha da baarl olabileceimizi düünüyorum. lk yar itibariyle taraftarmzn performansndan da memnunum. Takma olan ilgi artt. Onlar destek vermeye devam ettikçe biz de baarl olmak için elimizden geleni yapmaya çalacaz."

Otyakmaz, 2014 ylnn tüm insanla bar ve huzur getirmesini temenni ettiini söyledi.

Yorum
Henz yorum yazlmam.
Yorum yaz
Yorum gndermek iin ltfen ye girii yapn.
Oylama
Sadece yeler oylayabilir.

Oy verebilmek iin ltfen ye olun ya da ye girii yapn.

Henz bir oylama yaplmam.