18 Temmuz 2018 08:13:47
Sivasspor Taraftar Dernei Logo
Ana Men
Son yeler
Tizgarlig
johnen
Gradyflami
Larryhef
optovkaRah
JeremyCit
PavelOrnatskii2
MichaelTew
WyazginLesha7
Donaldbuh
Sosyal A'da stder
Sivasspor 2-0 Kayseri Erciyes
Sivasspor  2-0 Kayseri Erciyes

Spor Toto Süper Lig’in 9. hafta karlamasnda evimizde Kayseri Erciyesspor’u konuk eden Sivasspor’umuz rakibini 2-0 malup etmeyi baard.

Yiidolarmza galibiyeti getiren golleri 20. ve 74. dakikada Aatif Chahechouhe kaydetti.

Takmmz ald bu galibiyetle puann 16’ya yükselterek maç fazlasyla 3’üncü sraya yükseldi. Sivasspor’umuz ligin 10. hafta maçnda deplasmanda Gaziantespor ile karlaacak.

Sivasspor’umuz, Erciyesspor’u da yenerek bu sezon evinde oynad 4. karlamada 3. galibiyeti elde etti. Karlamaya etkili balayan takmmz pe pee ataklarla Kayseri Erciyesspor kalesinde etkili oldu. Saha ve seyirci avantajn arkasna alan Yiidolarmz, ilk yarda oyun kontrolünü tamamen elinde bulundururken konuk ekip Erciyesspor’a ciddi bir atak ans vermedi. 20. dakikada gelien organize Sivasspor atanda asistleriyle lige damgasn vuran Cicinho’nun harika ortasna Aatif k bir kafa vuruuyla Sivasspor’u öne geçiren golü att.

Karlamann ikinci yarsnda da oyun kontrolünü elinde bulunduran Sivasspor’umuz topu ayanda tutarak Erciyesspor’a atak ans vermedi. 74. dakikada Aatif kendisinin ve takmmzn ikinci golünü att.

Sivasspor’umuz, Kayseri Erciyesspor’a Yine Yenilmedi

Rakibiyle bugüne kadar Süper Lig’de 4 kez karlaan Sivasspor’umuz, hiç yenilmedii rakibine 5. karlamada da rakibini 2-0 malup ederek yenilmezlik serisini sürdürdü.

Aatif Chahechouhe Gollerine Devam Ediyor

Ligde att 4 golle Sivasspor’umuzun en golcü futbolcusu olan Aatif Chahechouhe, Kayseri Erciyes maçn da bo geçmedi. Fransz yldzmz Erciyes karsnda att 2 golle ligdeki gol saysn 6’ya yükseltti.

Yiido 4’te 3 Yapt

Ligin 5. haftasnda Kasmpaa’ya 2-1 malup olan takmmz bu maçn ardndan oynad 3 maç da kazanarak yenilmezlik serisini sürdürdü. Sivasspor’umuz kendi evinde oynad Eskiehirspor’u 3-2, Gençlerbirlii’ni 2-0 ve Kayseri Erciyesspor’u 2-0 malup etti.

Sivasspor Kalesini Gole Kapatt

Ligde en son Elaz deplasmannda 2 gol yiyen Sivasspor’umuz bu maçn ardndan oynad 3 karlama da kalesini gole kapatt. Gençlerbirlii ve Trabzonspor maçnda gol yemeyen Yiidolarmz istikrarn Kayseri Erciyesspor maçnda da sürdürerek 3 maç üst üste gol yemeden karlamalar tamamlad.

Bilinçli Taraftar Kart Protokol Sözlemesi mzaland

Sivasspor’umuz ve Sivas Emniyet Müdürlüü i birlii ile taraftarlara futbolda iddet ve düzensizliin önlenmesine yönelik olarak "Bilinçli Taraftar Eitimi" projesinin protokol sözlemesi Kulüp Bakanmz Mecnun Otyakmaz ve Sivas Emniyet Müdürü Selçuk Kzlay tarafndan imzaland. Eitime katlacaklara eitim sonunda "Bilinçli Taraftar Kart" verilecek olup, kart sahiplerine Kulübümüz tarafndan imzal forma, taraftar atks, apka, rozet gibi hediyelerin yan sra lisansl ürünlerde indirim, Sivasspor iletme ve tesislerinden indirimden yararlanma gibi frsatlara sahip olacaktr. mza töreninde konuan Sivasspor Kulüp Bakanmz Mecnun Otyakmaz taraftardan projeye destek vermesini istedi.

Statü: Spor Toto Süper Ligi 9. Hafta

Karlama: Sivasspor - Kayseri Erciyesspor

Yer: Sivas 4 Eylül Stadyumu

SivassporKorcan Çelikay, Kadir Bekmezci (Dk. 74 Mehdi Taouil), Cicinho, Jakub Navratil, Burhan Eer (Dk. 65 John Utaka), Rafik Djebbour (Dk. 89 Hakan Arslan), Ziya Erdal, Adem Koçak, Ümit Kurt, Aydn Karabulut, Aatif Chahechouhe

Yedekler: Nihat ahin, Murat Akça, Abdulkadir Özgen, Eren Aydn, Hakan Arslan, Mehdi Taouil, John Utaka

Kayseri Erciyesspor: Bojan Jorgacevic, Abdou Kader Mangane (Dk. 60 Fazl Kocaba), Senijad bricic, Yasin Öztekin, Randall Azofeifa, Sinan Kalolu (Dk. 49 Murat Akn), Björn Vleminckx, Numan Çürüksu, Cem Can, Emre Öztürk, Erhan Güven (Dk. 57 Georges Mandjeck)

Yedekler: Atilla Koca, Fazl Kocaba, Serkan Atak, Georges Mandjeck, Volkan Okumak, Murat Akn, Ekrem Ekiolu

Hakemler: Mustafa Öretmenolu, Mustafa Sönmez (1. Yardmc hakem) brahim Bozbey (2. Yardmc hakem) Cemal Bingül (dördüncü hakem) Bülent Birinciolu (5. Hakem) ve Sarperbar Saka (6. Hakem)

Sar Kart: 45. dakika Rafik Djebbour, 66. Dakika Cem Can, 72 Dakika Randall Azofeifa, Dk. 85 Bojan Jorgacevic, Dk. 87 Murat Akn (Kayseri Erciyesspor)

Krmz Kart: 85. Dakikada Björn Vleminckx (Kayseri Erciyesspor)

Goller: 20. ve 74. Dakikada Aatif Chahechouhe

Önemli Anlar:

lk Yar

6. Dakikada Tehlikeli gelien Sivasspor atanda ceza alannn arka bölümünde topla buluan Aydn Karabulut'un topun geliine sa ayayla yapt vuru üstten auta çkt.

11. Dakikada Kaleye uzak bir mesafeden kazanlan serbest vuruta topun bana geçen Cem Can'n kaleyi cepheden gören bir noktadan yapt sert vuru az farkla kale üzerinden darya çkt.

18. Dakikada Cicinho'nun pasyla ceza alan dnda sol çaprazda topla buluan Aydn Karabulut sa ayayla yerden sert bir ut çkaryor ancak top kaleci Bojan Jorgacevic'te kald.

20.Dakikada Hzl gelien Sivasspor atanda sa kanatta Cicinho’un ortasna harika yükselen Aatif Chahechouhe k bir kafa vuruu ile Sivasspor 1-0 öne geçiren golü att.

23. Dakikada Sivasspor atanda Cicinho seri çalmlarla topu sürükleyip rakip ceza alanna girmeden ceza alanndaki arkada Rafik Djebbour'a pasn gönderdi. Djebbour'un ceza alan içerisinde sa çaprazdan arka diree yapt ortas hiçbir arkadana ulamaynca pozisyon Sivasspor adna olumsuz sonuçlanyor.

39. Dakikada sol kanattan gelien Sivasspor atanda Aydn Karabulut son çizgi üzerinden ceza alanna girerek yerden kale azna topu çeviriyor ancak top kaleci Bojan Jorgacevic'te kalyor.

Mücadelenin ilk yars 1-0 Sivasspor’un üstünlüü ile sona erdi.

2. Yar

53. Dakikada Rafik Djebbour'un pasyla ceza alan dnda topla buluan Aydn Karabulut bekletmeden kaleye yerden sert bir ut çkard. Direk dibine iyi uzanan Bojan Jorgacevic önce topu çeldi ardndan Kayseri Erciyesspor savunmasnda Numan Çürüksu topu darya gönderdi.

68. Dakikada Atak yönü sol kanattan kazanlan serbest vuruta topun bana geçen Randall Azofeifa'nn ön diree gönderdii ortasna Emre Öztürk kafa vuruunu yapt ve top direin dibinden darya çkt.

74. Dakikada Aydn Karabulut'un ceza alan sol yan çizgisi gerisinden ceza alanna çevirdii topu Utaka kontrol edemeyince geriden gelen  Aatif Chahechouhe alt pas çizgisinin hemen gerisinden yapt vurula takmnn ve kendisinin 2.golünü att. 2-0.

Karlama Sivasspor’un 2-0’lk üstünlüü ile sona erdi.