22 Temmuz 2018 23:33:35
Sivasspor Taraftar Dernei Logo
Ana Men
Son yeler
EvgeniiKen
Tizgarlig
johnen
Gradyflami
Larryhef
optovkaRah
JeremyCit
PavelOrnatskii2
MichaelTew
WyazginLesha7
Sosyal A'da stder
Otyakmaz: "Hoca giderse bizde gideriz"
Otyakmaz: "Hoca giderse bizde gideriz"

Sivasspor Kulübü Bakan Mecnun Otyakmaz, 3-2 galip ayrldklar Orduspor maçnn ardndan teknik direktör Rza Çalmbay'n görevi brakma kararna ilikin, ''Hoca giderse biz de gideriz, bunu gönül rahatlyla söyleyebilirim'' dedi.

Otyakmaz, maçn ardndan 4 Eylül Stadyumu'ndan ayrlrken basn mensuplarnn sorularn yantlad. Orduspor karsnda önemli bir galibiyet elde ettiklerini belirten Otyakmaz, ''Gerçekten çok önemli maçt, çok stratejik, kritik bir karlamayd. Maç geldi, gitti. Golü bulduk, daha sonra malup duruma dütük ama futbolcularmzn son dakikalardaki olaanüstü gayretleriyle maç kazanmasn bildik. Tebrik ediyorum, tüm Sivasllara armaan olsun'' diye konutu.

Takm 2-1 malup durumdayken baz taraftarlarn istifa çarsndan etkilenen teknik direktör Çalmbay'n, basn toplantsnda görevi brakmaya karar verdiini açkladnn belirtilmesi üzerine Otyakmaz, ''O açklamadan henüz haberim yok. Birazdan görüürüz ama öyle bir ey olmas mümkün deil'' ifadesini kulland.

Çalmbay'n Sivasspor'a önemli katklar saladn vurgulayan Otyakmaz, unlar söyledi:
''Rza hocamz, takmmzn çok zor döneminde göreve geldi ve o kritik eii atlatt. Takm küme düme skntsndayd, onu halletti, geçtiimiz sene olaanüstü bir yld.
Sivasspor'un çok skntl bir sürecinde takmna sahip çkt ve baarl bir sezon geçirdik, play-off'a kaldk. Yine bu sene Türkiye Kupas'nda yar finaldeyiz. Ligde de 35 puanmz var ve önümüzde oynamamz gereken 7 maç var.''

Takmn alaca galibiyetlerle üst sralara yükselebileceini belirten Otyakmaz, ''Sivas'a, Sivasspor'a bu kadar hizmet etmi bir insann, böyle uursuzca birkaç slogana teslim olup ayrlmas mümkün deil'' dedi.

''Hoca giderse biz de gideriz''
Böyle bir karar kendisinin kabul etmediini, yönetim kurulu üyelerinin de ayn fikirde olduunu aktaran Otyakmaz, istifann kabul edilmesi gibi bir durumun kesinlikle söz konusu olmadn bildirdi.

Otyakmaz, ''Hoca giderse biz de gideriz, bunu gönül rahatlyla söyleyebilirim. Eer taraftarlarmz, o uursuz diye hitap ettiim insanlar, gerçekten uurlularsa, böyle bir düünceleri varsa biz de yokuz'' diye konutu.

Bu arada, basn toplantsndan ayrlan Rza Çalmbay ile stadn önünde karlaan Mecnun Otyakmaz'n, Çalmbay'a sarld görüldü.
Yorum
Henz yorum yazlmam.
Yorum yaz
Yorum gndermek iin ltfen ye girii yapn.
Oylama
Sadece yeler oylayabilir.

Oy verebilmek iin ltfen ye olun ya da ye girii yapn.

Henz bir oylama yaplmam.