16 Temmuz 2018 23:19:44
Sivasspor Taraftar Derneği Logo
Ana Menü
Son Üyeler
SbitenshhikovaKatya6
NeumywakinIlya902
YudichewaLada978
Lyudmilavisloguzova968
PavelOrnatskii2
MichaelTew
NadezhdaMiltonowa900
WyazginLesha7
GenaLitovchenko19952
Donaldbuh
Sosyal Ağ'da İstder
Jandarma Karakoluna Hain Saldırı
Genel Haberlerjandarma_karakoluna_hain_saldiriTunceli'nin Nazimiye ilçesi Sarıyayla Jandarma Karakoluna teröristlerce düzenlenen saldırıda 4 asker Şehit oldu.

Tunceli'nin Nazimiye ilçesi Sarıyayla Jandarma Karakoluna teröristlerce düzenlenen saldırıda şehit olan 4 askerden terhisine 18 gün kalan Adem Şimşek'in Muğla'nın Fethiye ilçesindeki evinde gözyaşı hakim.
Şehit Adem Şimşek'in (21) Eşen beldesine bağlı Alaçat köyünde yaşayan ailesine acı haberi, Fethiye Jandarma Komutanı Binbaşı Halil Özçelik verdi. Sağlık ekipleriyle köye gelen Özçelik'ten oğullarının şehit olduğu haberini alan baba Ramazan, 12 yaşındaki kız kardeşi Havva ve anne Müzeyyen Şimşek, gözyaşlarına hakim olamadı. Haberi aldıktan sonra fenalaşan anne Müzeyyen Şimşek'e sağlık ekipleri müdahale etti.

Şehidin annesi Müzeyyen Şimşek, evin tek erkek çocuğunun şehit olduğunu belirterek, ''Türkiye'yi vatan evlatlarını şehit ederek bölemezler. O benim bir tek Ademimdi. Kuzumu vatana şehit verdim. En son Kurban Bayramı'nda izne geldiğinde bol bol sarılıp öptüm. Tek oğlumu vatana şehit verdim, bir oğlum daha olsa onu da vatan için feda ederdim. Ben oğlumun yemin törenine gitmiştim, orada çok duygulanıp gurur duymuştum. Allahım bana bir oğlan daha verseydin onu da asker etseydim demiştim. Bir tek kızım var, çok ihtiyaç olursa bu vatan hainlerinin üzerine kızımda gitsin'' dedi.

Baba Ramazan Şimşek de, sabah televizyonda haberleri duyunca jandarma karakoluna gitmek üzere yola çıktığı sırada oğlunun şehit olduğunu öğrendiğini anlatarak, ''Cuma günü telefonla konuştuk. Sağlığı ve neşesi yerindeydi. Bu hainlerden şehitlerin hesabı sorulmalı'' diye konuştu.
Şehit askerin evinin bulunduğu sokağa Türk bayrakları asıldığı
gözlendi.


ŞEHİTLERİN KİMLİKLERİ

Karakol Komutanı Jandarma Başçavuş Hasan Özüberk (40) - Kilis Jandarma Uzman Çavuş Kemal Koçyiğit (28) - Kayseri Jandarma Komando Er Ahmet Eyce - Sivas Jandarma Komando Er Adem Şimşek (21) - Muğla


DÜN DE ÇUKURCA'DA BİR ASKER ŞEHİT OLDU

Hakkâri'nin Çukurca ilçesi kırsalında mayına basan 1 piyade er şehit oldu. Çukurca Kavuşat Tepesi'nde saat 17.00 sıralarında güvenlik güçleri arazi arama tarama faaliyetleri sürdürürken teröristler tarafından önceden döşenen mayın patladı. Manisa'nın Gördes ilçesine bağlı Karayakup köyünden 5 ay önce vatani görevini yapmaya giden Halil İbrahim Ertaş isimli piyade er şehit oldu. Şehit erin cenazesi helikopterle getirilerek, Hakkâri Asker Hastanesi morguna kaldırıldı.