17 Mart 2018 15:51:57
Sivasspor Taraftar Derneği Logo
Ana Menü
Son Üyeler
astropay11
Melih80
T4ner58
kartalkanadi58
aygun58
sametsahin
ysf585858
Khabirrems
Ortegaoa
ConnorLymn
Sosyal Ağ'da İstder
23 Nisan Kutlu Olsun
Genel Haberlernews: 23_nisan_ataturk.jpgModern Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin temellerinin atıldığı Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının ve Cumhuriyetin Kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün milli iradenin hayat bulduğu bu günü Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ilan edişinin 90. gurur yılı yaşanıyor.

Umutsuzluğa umut olan ve Türk Milleti'nin tarihi seyrini tersine çevirerek bir ulus olma hüviyeti kazandıran Mustafa Kemal Atatürk'ün ölümsüz eserlerinden biri olan ve dünya çocuklarına bayram olarak hediye edilen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı tüm yurtta coşkuyla kutlanacak. Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde Ankara'da 23 Nisan 1920'de kurulan Türkiye Büyük Millet Meclisi 90 yıl önce bugün okul sıralarından sandalyeler ve Ankaralı marangozların imal ettiği bir kürsüyle çalışmalarına başlarken, bugünü ulusal egemenliğin yılmaz bekçisi çocuklara bayram olarak hediye edilmişti.
Egemenliğin kayıtsız şartsız milletin olduğunun açık bir göstergesi olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında 90 yıl önce yaşanan gurur ve sevincin tekerrür edeceği bugünü Türk çocukları kadar tüm dünya çocukları da kutlayacak.
Tam bağımsız bir Türkiye için 19 Mayıs 1919'da Samsun'dan başlatılan kurtuluş mücadelesinin en önemli adımlarından birisi olan Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılması ile halkın iradesinin üstünlüğü ilan edilmişti.
Büyük bir coşkuyla kutlanacak olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile demokratik ve tam bağımsız Türkiye Cumhuriyeti'nin oluşumundaki önemi bir kez daha gözler önüne serilecek.
Çocuklara armağan edilen ve Türkiye'nin tek ulusal bayramı niteliğinde olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları Sivas'ta Atatürk Anıtı önünde düzenlenecek törenle başlayacak.
Saat 09.00'da başlayacak olan törenlerde ilk olarak protokol sırasına göre kurumlar anıta çelenk sunacak ve ardından saygı duruşunda bulunup İstiklal Marşı'nı okuyacaklar.
Anıt önündeki törenin ardından kutlamalar 4 Eylül Stadyumunda devam edecek. Buradaki törenler kapsamında ilk olarak Vali Ali Kolat, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Muammer Bayram ve Belediye Başkanı Doğan Ürgüp törene katılan gösteri gruplarının ve vatandaşların bayramını kutlayacaklar.
Bütün öğrenci gruplarının öğrenci andını okuması ile devam edecek olan törenlerde günün anlam ve önemine belirten şiirler okunarak konuşmalar yapılacak.
Resmigeçit töreni ile devam edecek olan kutlamalarda, sportif etkinliklere, müzikli gösterilere, halk oyunları gösterilerine ve öğrenci guruplarının gösterilerine ve Türk Hava Kurumu'nun paraşüt gösterilerine  yer verilecek.
Törenler tüm öğrenci gruplarının katılımı ile yapılacak olan final tablosu ile sona erecek.