26 Nisan 2019 09:28:54
Sivasspor Taraftar Derneği Logo
Ana Menü
Son Üyeler
Ralphploto
Sightwdn
AntonCluff
Murat581978
sivaslinuh
58yigido34
alinar58svs
58kayabasi
ellez58
Ysfmct
Sosyal Ağ'da İstder
Yeni statta çalışmalar sürüyor
Yeni statta çalışmalar sürüyor

TOKİ'nin Sivas'a yapacağı 25 bin kişilik stadyumda  çalışmalar devam ediyor. 18 Haziran'da ihalesi yapılan ve TOKİ tarafından müteahhit firmaya devir teslimini yapılan 130 bin metre kare üzerine kurulacak olan statta yağışlı havaya rağmen çalışmalar sürüyor.

Sivas'ın ağır kış şartları ve kar yağışı dikkate alınarak tasarlanan stadın tribün ve otoparklarının yapılacağı zeminde de iş makineleri çalışıyor. Çalışmaları yakından takip eden Sivas Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Salim Kılıç; "Malum Sivas'ta yoğun kış şartları nedeniyle 5-6 ay inşaatta başlanamıyor. Biran önce zemindeki iyileştirmeyi yaparak işin ilk kısmına başlamak istediler. Çok istekli bir çalışma devam ediyor. Bunun için zeminde öncelikli olarak bir iyileştirme yapılıyor. Firma 800 gün içerisinde stadı tamamlayarak teslim edecek. Çok farklı bir stadyum oluyor. Sivas'ın iklim şartlarına uygun ve örnek bir stat olacak diye düşünüyorum. 2014 yılının sonlarında yepyeni bir stada kavuşmuş olacağız. Yaklaşık 300 bin metre kare bir alanımız var. Burada stadyum, atletizim stadı, iki tane spor salonu, yüzme havuzu, idari binalar, güreş eğitim merkezi gibi binalar alacak. Yani burası örnek bir spor kompleksi olacak. Stadımızın kapasitesi 25 bin kişilik olacak." dedi.

Yeni yapılacak stadyumda alttan ısıtma sistemi sayesinde kış aylarında stadyum zeminin donmayacağı vurgulanırken, enerji tasarrufu sağlayacak aktif enerji üretim sistemlerinin de yer alacağı açıklandı. 

Kaynak: Hürdoğan
Yorum
#1 | altuntas58 - 23 Kasım 2012 15:46
şu meşhur stadyum bitsede görsek hiç inanasım gelmiyor ama yapacak bir şey yok bekleyip göreceğiz
Yorum yaz
Yorum göndermek için lütfen üye girişi yapın.
Oylama
Sadece üyeler oylayabilir.

Oy verebilmek için lütfen üye olun ya da üye girişi yapın.

Henüz bir oylama yapılmamış.