26 Nisan 2019 09:24:17
Sivasspor Taraftar Derneği Logo
Ana Menü
Son Üyeler
Ralphploto
Sightwdn
AntonCluff
Murat581978
sivaslinuh
58yigido34
alinar58svs
58kayabasi
ellez58
Ysfmct
Sosyal Ağ'da İstder
Çalımbay: "Kalecimiz ve defansımız hatasız oynadı"
Çalımbay:  "Kalecimiz ve defansımız hatasız oynadı"

Çalımbay, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, bu maç öncesinde 3 haftadır yenildiklerini, sakat futbolcular ve cezalılar nedeniyle şansızlıklar yaşadıklarını söyledi. 

Eskişehirspor maçında bu şansızlığı kırmak istediklerini ifade eden Çalımbay, ''Arkadaşlarımı kutluyorum. Maçın başından sonuna kadar inanılmaz şekilde mücadele ettiler. Her şeylerini ortaya koydular. Bilhassa kalecimiz ve defansımız hatasız oynadı'' dedi. 

Çalımbay, kötü gidişe 'dur' dediklerini belirterek, ''İnşallah bundan sonrası istediğimiz şekilde gider'' ifadesini kullandı. 

Ligin ikinci devresinde mutlaka takıma takviye yapmaları gerektiğini vurgulayan Çalımbay, ''Bu takviyeleri yaparsak alternatifli kadromuz olur. Ondan sonra iyi şeyler olacağını düşünüyorum'' diye konuştu. 

Esame listesinde ilk onbirde yer alan Doğa Kaya'nın maç öncesi kadrodan çıkarılmasına da değinen Çalımbay, futbolcunun rahatsızlığından dolayı değil, tribünlerden yapılan kötü tezahürat nedeniyle kadrodan çıkarıldığını söyledi. 

Doğa'ya maç öncesi Sivasspor taraftarlarının bulunduğu tribünden kötü tezahürat yapıldığını anlatan Çalımbay, şunları söyledi: 
''Bunu bütün Sivaslılara mal etmiyorum ama maçtan önce oyuncumuza küfredilmesi, kötü davranılması çok çirkin. 3-4 kişinin yaptığı şey, bütün Sivaslılara mal edilmez ama herkesin böyle günde oyuncusuna sahip çıkması gerekiyor. Lütfen, bunu yapanlara Sivas camiası izin vermesin. Yazık, çocuk geldi 'oynayamayacağım' dedi ve biz de onu değiştirmek zorunda kaldık, rahatsızlığı falan yok.'' 

Sivassporlu futbolcu Mehmet Nas da hak ettikleri bir galibiyet aldıklarını söyledi. Jan Rajnoch ise galibiyeti takım olarak verdikleri mücadelenin neticesinde elde ettiklerini vurguladı. 

Kaleci Milan Borjan da kaybedilen son 3 maçtan sonra bu galibiyetin kendilerine iyi geldiğini belirtti. Bugün takım gibi oynadıklarını anlatan Borjan, galibiyeti kendilerine sürekli destek olan yönetime ve teknik ekibe armağan etti. 

Yorum
Henüz yorum yazılmamış.
Yorum yaz
Yorum göndermek için lütfen üye girişi yapın.
Oylama
Sadece üyeler oylayabilir.

Oy verebilmek için lütfen üye olun ya da üye girişi yapın.

Henüz bir oylama yapılmamış.