26 Nisan 2019 09:25:22
Sivasspor Taraftar Derneği Logo
Ana Menü
Son Üyeler
Ralphploto
Sightwdn
AntonCluff
Murat581978
sivaslinuh
58yigido34
alinar58svs
58kayabasi
ellez58
Ysfmct
Sosyal Ağ'da İstder
Çalımbay: "O golü vermek bence vicdansızlık"
Çalımbay: "O golü vermek bence vicdansızlık"

Rıza Çalımbay, bazı oyuncularının istediği seviyede olmaması ve girdikleri pozisyonları değerlendirememeleri nedeniyle Akhisar Belediyespor'a mağlup olduklarını söyledi, hakemi eleştirdi..

Çalımbay, 2-1 yenildikleri maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, ''Maç aslında bizim beklediğimiz gibi bir maçtı. Böyle bir maç bekliyorduk. Kapanan ve kontra atak yapmayaçalışan bir takım'' ifadelerini kullandı. 

Manisa temsilcisinin, hücum özellikleri olan hızlı oyunculara sahip olduğunu anlatan Çalımbay, savunma hatası sonucu beklemedikleri şekilde iki gol yediklerini belirterek, ''Bazı arkadaşlarımızın istediğimiz seviyede olmamaları ve girdiğimiz pozisyonları değerlendiremememiz puan kaybına neden oldu'' dedi. 

Maçın hakemi Halis Özkahya'yı Akhisar Belediyespor'un ikinci golü öncesindeki kararı nedeniyle eleştiren Çalımbay, ''Kalecimiz belki 6 ay futbol oynayamayacak. Durumu kritik gözüküyor. Yani eğer hakemsen, anında gelişen bir olayı göremiyorsan hakemlik yapmayacaksın. Çünkü arkadaşlar sorduğunda 'ani gelişti' diyor. Tabii ki ani gelişecek. Futbol bir anda gelişiyor, bir anda karar vereceksin. Kalecimiz yerdeyken, ayağı parçalanmışken o golü vermek bence vicdansızlık, bu hakemlik değil'' diye konuştu. 

Çalımbay, hakemlerin biraz daha dikkatli olması gerektiğini vurguladı. Şanssızlıklar yaşadıklarını ifade eden Rıza Çalımbay, ligin uzun bir maraton olduğunu belirterek, bu zor günleri aşacaklarını sözlerine ekledi. 

Sivasspor kaptanı Uğur Kavuk ise yenildikleri için üzgün olduklarını belirtti. 

Rakibin ikinci golü sonrası hakemle görüştüğünü ifade eden Kavuk, ''Hakeme 'Hocam görmüyor musun adamın ayağı kırıldı' dedim. Parçalanmış bir ayak var ortada, 3 saniye içinde 'görmedim, ani gelişen olaydı, kusura bakma' diyor. Futbolda kusur falan yok. 2-0 geriye düştük'' diye konuştu. 

Kavuk, Halis Özkahya gibi tecrübeli bir hakemin böyle kritik pozisyonları görmesi gerektiğini söyledi. 

Polonyalı oyuncu Kamil Grosicki de mağlubiyetin üzüntüsünü yaşadıklarını belirterek, bundan sonraki maçlara odaklanacaklarını dile getirdi. 

Yorum
Henüz yorum yazılmamış.
Yorum yaz
Yorum göndermek için lütfen üye girişi yapın.
Oylama
Sadece üyeler oylayabilir.

Oy verebilmek için lütfen üye olun ya da üye girişi yapın.

Henüz bir oylama yapılmamış.