26 Nisan 2019 05:25:05
Sivasspor Taraftar Derneği Logo
Ana Menü
Son Üyeler
Ralphploto
Sightwdn
AntonCluff
Murat581978
sivaslinuh
58yigido34
alinar58svs
58kayabasi
ellez58
Ysfmct
Sosyal Ağ'da İstder
Eneramo ile yollar ayrılıyor
Eneramo ile yollar ayrılıyor

Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, Erman Kılıç ve Kadir Bekmezci ile birlikte keyifli bir söyleşiye katıldı. Deneyimli teknik adam burada Eneramo ile yolların ayrılacağını açıkladı..

Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, futbolcular Erman Kılıç ve Kadir Bekmezci ile birlikte memleketi Yıldızeli'ne gelerek Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) Yıldızeli Meslek Yüksek Okulu öğrencileri ile futbol hakkında söyleşi yaptı.

YURTKUR Yıldızeli Yurdu Konferans Salonu'nda yapılan söyleşiye, Kaymakam Hakan Yavuz Erdoğan, Belediye Başkanı Selim Baş, Emniyet Müdürü Mahmut Güder, Yıldızeli Birlik Spor Başkanı Ali Dülger, YURTKUR Yıldızeli Müdürü Tuncay Biçer, Özel İdare Müdürü İbrahim Uçar, Topulyurt Köyü Muhtarı İsmail Çeliktaş, Yıldızeli Meslek Yüksek Okulu Müdür Yardımcısı Öğretim Üyesi Erkan Arslan, Yıldızeli Meslek Yüksek Okulu öğretim üyeleri ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Kaymakam Hakan Yavuz Erdoğan, sporun önemine değinerek, kendilerinin ilçede spor faaliyetlerine önem verdiklerin belirtti.

Rıza Çalımbay'ın hayat hikayesinin okunması ve sinevizyon gösterisinin ardından söyleşi başladı. Çalımbay, "Yıldızeli benim memleketim, burada böyle bir programa katılmaktan onur duydum" dedi.

Takım hakkındaki çeşitli sorulara cevap veren Çalımbay, Eneramo ile bu yıl yolların ayrılacağını belirtti. Futbolculara yöneltilen 'Futbolcu olmasaydınız ne olmak istediniz?' sorusuna Kadir Bekmezci, "Çocukluğumdan beri profesyonel olarak futbol oynamak istiyordum. Çok şükür Allah da bana bunu nasip etti. Futbolcu olmasaydım eğer polis olurdum" ifadelerini kullandı. Erman Kılıç ise, "Ben de çocukluğumdan beri hep futbolcu olmayı düşünüyordum ve sürekli bu yönde isteklerim vardı. Eğer futbolcu olmasaydım elektrikçi olurdum" diye konuştu.

Futbolculara yöneltilen sorular ve özellikle Kadir Bekmezci'nin cevapları keyifli dakikaların yaşanmasına neden oldu.

Hayatında en büyük hedefinin Beşiktaş ve milli takım forması giymek olduğunu dile getiren Teknik Direktör Çalımbay, hedeflerine de ulaştığını kaydetti. Futbolculuk yıllarında 'Atom Karınca' lakabını da açıklayan Çalımbay, "O yıllarda atam karınca adlı bir çizgi film vardı. Atom Karınca çok hızlı, her yere koşan her şeye yetişen bir karakterdi. Ben de o zamanlar Beşiktaş'ta çok hızlıydım, her yere yetişmeye çalışıyordum. Bu nedenle arkadaşlarım da bana bu lakabı taktılar. Daha sonra kaptan olunca kaptan demeye başladılar" dedi.

Bu sezon hakkında değerlendirme yapan Çalımbay, "Şike nedeniyle bu sene Türk Futbolu açısından oldukça kötü bir sezon geçirdik. Oynadığımız oyunlardan ne biz zevk aldık ne de taraftarlar zevk aldı. Biz yinede takım olarak bunlara aldırmadan en iyi şekilde oynamaya çalıştık" şeklinde konuştu. Play-off maçlarını da değerlendiren Çalımbay, kalan maçları kazanarak Avrupa'ya gitmeye hak kazanacaklarını ifade etti.

Söyleşinin ardından Kaymakam Hakan Yavuz Erdoğan, Rıza Çalımbay, Erman Kılıç ve Kadir Bekmezci'ye 'Yenihan Bez Bebekleri' hediye etti. Belediye Başkanı Selim Baş katılımları için teşekkür ederek çiçek verdi. Yıldızeli Meslek Yüksek Okulu Müdür Yardımcısı Erkan Arslan ise Teşekkür Belgesi takdim etti. Çalımbay, söyleşi sonrasında bu yıl ilk defa bir söyleşi düzenlediklerini belirterek, karşılaşmış olduğu ilgiden son derece memnun olduklarını, kendi memleketinde böyle bir programa katılmaktan memnuniyet duyduğunu ifade etti.

Söyleşi sonrasında öğrenciler Rıza Çalımbay, Erman Kılıç ve Kadir Bekmezci ile fotoğraf çektirdi.

Yorum
Henüz yorum yazılmamış.
Yorum yaz
Yorum göndermek için lütfen üye girişi yapın.
Oylama
Sadece üyeler oylayabilir.

Oy verebilmek için lütfen üye olun ya da üye girişi yapın.

Henüz bir oylama yapılmamış.