26 Nisan 2019 09:26:37
Sivasspor Taraftar Derneği Logo
Ana Menü
Son Üyeler
Ralphploto
Sightwdn
AntonCluff
Murat581978
sivaslinuh
58yigido34
alinar58svs
58kayabasi
ellez58
Ysfmct
Sosyal Ağ'da İstder
Çalımbay: "Kader maçımız!"
Çalımbay: "Kader maçımız!"

Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, İstanbul Büyükşehir Belediyespor ile oynayacakları karşılaşmadan galibiyetle ayrılmak istediklerini belirterek, ''İstanbul Büyükşehir Belediyespor ile oynayacağımız iki maç gruptaki konumumuzu belirleyecek'' dedi.

Çalımbay, Spor Toto Süper Final Avrupa Ligi Grubu'nda İstanbul temsilcisiyle yapacakları karşılaşmanın hazırlıklarını sürdüren takımının idmanı esnasında yaptığı açıklamada, telafisi olmayan maçlar oynadıklarını söyledi.

Grupta 4 maçlarının kaldığını ve bunların hiç birisinin telafisi olmadığını ifade eden Rıza Çalımbay, ''Son haftalara yaklaştıkça her maçın önemi daha çok artıyor. İstanbul Büyükşehir Belediyespor ile oynayacağımız iki maç gruptaki konumumuzu belirleyecek. Buradan alacağımız iyi neticeler bizi çok iyi yere getirir. Onun için de çok iyi şekilde konsantre olup, çok iyi şekilde oynamamız gerekiyor'' diye konuştu.

İstanbul Büyükşehir Belediyespor'un çok ters bir takım olduğunu savunan Çalımbay, ''İyi konsantre olmadığınız zaman zor anlar yaşıyorsunuz. Örneğin burada 3 puanı rahat bir şekilde alabileceğimiz maçı kaybettik. Onun için oyundan hiç kopmadan oynamamız gerekiyor. En önemli maçlardan birisi bu, diğerini de zaten üç gün sonra tekrar oynayacağız. Final oynamak istiyorsak, bu iki maçı iyi bir şekilde bitirmemiz gerekiyor'' ifadelerini kullandı.

Grupta hiç bir takımın büyük avantaj sağlayamadığını ve herkesin birbirine çok yakın olduğunu vurgulayan Rıza Çalımbay, ''O nedenle de her maçı final gibi görüyoruz'' şeklinde konuştu.

Murat'ın sakat olduğunu, Kıvanç'ın da kart cezası nedeniyle İstanbul Büyükşehir Belediyespor maçında takımdaki yerini alamayacağını ifade eden Çalımbay, Eneramo'nun da küçük bir sakatlığı bulunduğunu, maç gününe kadar iyileşmesini beklediklerini söyledi.

Rıza Çalımbay, neşeli geçen idman öncesinde Sivassporlu futbolcular Mehmet Nas ve Atilla'nın çocuklarıyla futbol oynadı.

Yorum
Henüz yorum yazılmamış.
Yorum yaz
Yorum göndermek için lütfen üye girişi yapın.
Oylama
Sadece üyeler oylayabilir.

Oy verebilmek için lütfen üye olun ya da üye girişi yapın.

Henüz bir oylama yapılmamış.