26 Nisan 2019 09:34:26
Sivasspor Taraftar Derneği Logo
Ana Menü
Son Üyeler
Ralphploto
Sightwdn
AntonCluff
Murat581978
sivaslinuh
58yigido34
alinar58svs
58kayabasi
ellez58
Ysfmct
Sosyal Ağ'da İstder
Çalımbay: "Kırılma maçımızdı"
Çalımbay: "Kırılma maçımızdı"

Çalımbay, İstanbul Büyükşehir Belediyespor'a 1-0 mağlup oldukları maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, ''Tabii ki beklemediğimiz bir mağlubiyet aldık. Bu maçın zor olacağını çok iyi biliyorduk. Çünkü, gerçekten bu maç hem Belediyespor açısından hem de bizim açımızdan çok çok önemliydi. Bu maçtan alacağımız bir galibiyetle ilk 8'in içerisinde yer almayı garantileyecektik ama olmadı'' ifadelerini kullandı. 


İlk yarının kontrollü bir şekilde geçtiğini, ikinci yarıda golü yedikten sonra istediklerini yapamadıklarını anlatan Çalımbay, şunları söyledi: ''Arkadaşlarım kapasitelerinin çok çok altında oynadılar. Mücadeleleri iyi ama girdiğimiz pozisyonları inanılmaz şekilde kaçırdık. Son paslarımıza hiç dikkat edemedik. Yani elimize kadar gelmiş iyi bir fırsattı, bunu değerlendiremedik. Bu maça kadar takımımızın gösterdiği performans gerçekten iyi ama bu maç bizim kırılma maçımızdı. Her şeyimiz olan bir maçı kaybetmemiz gerçekten çok üzücü. Artık bunu telafi edecek bir şansımız var, o da Samsunspor maçı. Samsunspor maçını kazanmaktan başka bir seçeneğimiz yok. Takımı buralara getiren de bu oyunculardı, çok iyi yerlere getiren de bu oyuncularımız. Samsunspor maçında ve kupa maçlarında oynayacak olanlar da bu arkadaşlarımız. Ben daha iyi olacaklarına, daha iyi şeyler yapacaklarına inanıyorum.'' 


Kupada Galatasaray ve ligde Manisaspor ile yaptıkları maçların ardından ufak da olsa takımın bir konsantre eksikliği yaşadığını anlatan Rıza Çalımbay, 1 haftadır uğraşmalarına rağmen konsantrasyon eksikliğinin bu karşılaşmada göze çarptığını belirterek, ''İstemediğimiz bir mağlubiyet oldu. Artık düşünecek bir şey yok. Ligin sonuna geliyoruz, son maçımızı oynayacağız. Play-off'a gitmek istiyorsak önümüzde yine fırsatımız var. Samsunspor maçını çok iyi değerlendirmemiz gerekiyor. Ama bugün oyun ve arkadaşların performansından gerçekten çok üzüldüm, böyle bir şey beklemiyordum'' diye konuştu. 


Sivasspor takım kaptanı Uğur Kavuk ise ''Bugün kazanıp garantilemek istiyorduk ama bunu başaramadık'' değerlendirmesi yaptı. 


Bir anlık dikkatsizlik sonucu basit bir gol yediklerini ifade eden Kavuk, ''Mağlubiyetten dolayı çok üzgünüz. Ama camiamız bize inansın, güvensin'' ifadelerini kullandı. 


Genç oyuncu Murat Akça da maçı kazanabilecek pozisyonları yakaladıklarını, fakat değerlendiremediklerini belirtti. 


İşi son haftaya bıraktıklarını belirten Akça, ''Umarım son hafta daha iyi bir futbolla, yakaladığımız pozisyonları değerlendirip Samsunspor maçını kazanıp play-off'a kalırız. Yine her şey bizim elimizde'' şeklinde konuştu. 


Savunma oyuncusu Jasques Faty de girdikleri pozisyonlarda şanssız olduklarını ifade ederek, ''Üzgünüz tabii ki. Yapmamız gereken son maçımıza iyi konsantre olmak. Çünkü o maç Sivas için, Sivasspor için çok önemli bir maç'' dedi.

Yorum
Henüz yorum yazılmamış.
Yorum yaz
Yorum göndermek için lütfen üye girişi yapın.
Oylama
Sadece üyeler oylayabilir.

Oy verebilmek için lütfen üye olun ya da üye girişi yapın.

Henüz bir oylama yapılmamış.