24 Şubat 2019 06:54:28
Sivasspor Taraftar Derneği Logo
Ana Menü
Son Üyeler
Brucetor
58yigido34
alinar58svs
58kayabasi
ellez58
Ysfmct
Yigidoyasin
Oktay_Calapverdi
Rudolphabamb
MarioTit
Sosyal Ağ'da İstder
Çalımbay: "Hakemlerin bize saygısı yok"
Çalımbay: "Hakemlerin bize saygısı yok"

Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, Orduspor karşılaşmasından iyi bir sonuçla ayrılmak istediklerini belirterek, ''Ordusporla birlikte kalan maçlarımız çok önemli. Bu maçlara çok iyi konsantre olmamız gerekiyor'' dedi.


Çalımbay, ligde cumartesi günü sahasında Orduspor ile yapacağı karşılaşmanın hazırlıklarına başlayan kırmızı-beyazlı ekibin idmanı öncesinde tesislerdeki odasında basın mensuplarına yaptığı açıklamada, kalan dört maçtan iyi sonuçlarla ayrılmak istediklerini söyledi.


Geride kalan beş maçtan iki puan alabildiklerini hatırlatan Çalımbay, alınan kötü sonuçların biraz da olsa takımın dengesini bozduğunu bildirdi. Son 5 maçı Sivasspor'un üstündeki takımlarla oynadıklarını ifade eden Çalımbay, şunları kaydetti:
''Bu 5 maçtan iyi bir şekilde çıkarsak ilk dörtteki şansımız çok yüksek olacaktı. Ama maalesef istediğimiz neticeleri alamadık. Sadece 5 maçta iki puan alabildik. Tabii bu 5 maçın üç tanesi deplasmandaydı. 4'ü büyük takımlarlaydı. Biz bu maçlara baktığımızda, geriye dönüp değerlendirdiğimizde bir kere kötü maçlar oynamadık, iyi maçlar çıkardık. Tabii ki bizim hatalarımızdan kaynaklanan yediğimiz kötü goller var. Bu konuda hakemlerin de çok büyük katkıları oldu, o yönde sıkıntılarımız oldu. Artık o maçlar geride kaldı. Bizim için çok önemli Orduspor, Manisaspor, Büyükşehir Belediye ve Samsunspor maçlarımız var. Orduspor maçından sonra kupada Galatasaray maçımız var. Bizim tek amacımız bu maçlardan iyi bir şekilde ayrılmak. Başka bir düşüncemiz yok. Tabii ki son maçlarda aldığımız neticeler biraz da olsa bizim dengemizi bozdu. Çünkü biz çok daha iyi şeyler bekliyorduk. Ama Orduspor'la birlikte kalan maçlarımız çok önemli. Bu maçlara çok iyi konsantre olmamız gerekiyor.''


''Hakemlerin bize hiç saygısı yok''Oynadıkları son karşılaşmalarda çok ciddi hakem hatalarıyla karşılaştıklarını savunan Çalımbay, hakemlerle ilgili konuşmak istemediklerini, ancak hakem hatalarından inanılmaz şekilde mağdur olan takımların başında geldiklerini ifade etti. Bu durumun sadece Sivasspor değil, tüm Anadolu takımları için geçerli olduğunu öne süren Çalımbay, şöyle devam etti:
''Bunun örneklerini de en son Trabzonspor maçında gördük. Bana göre Kuddusi hoca Volkan'ı atmamakla bize çok büyük zarar verdi, çünkü galibiyet golünü Volkan attı. Hem de Volkan'a çok büyük kötülük yaptı, çünkü Volkan çok yetenekli bir oyuncu. Tabii ki böyle faullere maruz kalacaktır mutlaka. Ama o faule karşı bizim genç oyuncumuza öyle vurmaya hakkı yok. Yan hakemin, dördüncü hakemin, orta hakemin de bunu göz ardı etme şansı yok. Bizim hakemlere karşı çok büyük saygımız var ama maalesef onların bize hiç saygısı yok. Biz onlara karşı her zaman saygılı davranmışızdır. Zaten Eskişehir maçından sonra sahamızda oynayıp 9 kişi kaldığımız maçta kalecimizi dahi atan hakemden sonra ben kendi kendime söz verdim, yemin ettim hiçbir hakeme kötü bir şey söyleme yok. Sadece 'yaptığınız günah' diye tepki gösterebiliyoruz. Onun dışında bizim hakemlere karşı hiçbir saygısızlığımız olmamıştır. Bizim de onlardan istediğimiz bize biraz saygılarının olması. Bizim maçlarda biraz daha dikkatli olmaları. Bizi tutsunlar diye kesinlikle bir şey söylemiyoruz.''


Sezon başından beri sıkıntılarla her türlü mücadeleyi verdiklerini ve bir de hakemlerle mücadele etmek istemediklerini ifade eden Çalımbay, ''Bariz hakem hatalarıyla mağlup olmak istemiyoruz. Sivasspor takımı, Fenerbahçe gibi veya başka takımlar gibi gücünü medyada, orada burada gösterecek bir takım da değil. Telafisi olmayan maçlar oynanıyor. Bir tek bize değil, tüm takımlara karşı hakemlerin artık çok dikkatli olması gerekiyor. Bundan sonra yapacakları her hata sonucu etkiliyor. Yapamıyorsan bırakacaksın. Bunun başka yolu yok'' dedi.

Yorum
Henüz yorum yazılmamış.
Yorum yaz
Yorum göndermek için lütfen üye girişi yapın.
Oylama
Sadece üyeler oylayabilir.

Oy verebilmek için lütfen üye olun ya da üye girişi yapın.

Henüz bir oylama yapılmamış.