26 Nisan 2019 09:28:48
Sivasspor Taraftar Derneği Logo
Ana Menü
Son Üyeler
Ralphploto
Sightwdn
AntonCluff
Murat581978
sivaslinuh
58yigido34
alinar58svs
58kayabasi
ellez58
Ysfmct
Sosyal Ağ'da İstder
Çalımbay: "Böyle mağlubiyeti beklemiyorduk"
Çalımbay: "Böyle mağlubiyeti beklemiyorduk"

Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, 4-0'lık Galatasaray mağlubiyetinde en kritik noktanın yedikleri ilk iki gol olduğuna değindi ve kalecileri Stefan Senecky'yi eleştirdi. Çalımbay şöyle konuştu: "Artık pes ettim. Böyle basit goller yemememiz gerekiyor. Kalecimizin 40 metreden atılan ilk golü yememesi gerekiyordu. İkinci gol de çok kötü bir gol. Bugün kaleciler ters taraflarda olsa rahatlıkla kazanabileceğimiz bir maç olurdu. İkinci gole kadar hiçbir zaman oyundan kopmadık. Pozisyon aradık ama bulamadık. Baskımızı kurduk. Son vuruşlarda dikkatli olamadık. Sonrasında riske girmek zorundaydık, kontrataklardan kötü goller yedik."


"MİLLİ TAKIMA GİDEN İKİ GÜN GEÇ GELİYOR"

 Çalımbay, "Takımda rehavet mi oluştu?" sorusuna ise, "Hayır, bizde rehavet olmaz. Hafta içi oynanan milli maçlardan etkilendik. Yabancılarımızın hemen hemen hepsi milli takımlara gitti. Onun yorgunluğu oldu. Sivas, İstanbul gibi de değil. Yurt dışına giden oyuncu iki gün geç geliyor. Ama bunlar mazeret değil" cevabını verdi.


BASIN TOPLANTISI


Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, Galatasaray'a 4-0 mağlup oldukları maçla ilgili, ''Kesinlikle böyle bir mağlubiyet beklemiyorduk'' dedi.
Çalımbay, maçın ardından yaptığı açıklamada, ''Öncelikle, kesinlikle böyle bir mağlubiyet beklemiyorduk. Çünkü bu maç bizim için önemli bir maçtı. Buradan alacağımız 3 puan bizi çok iyi yerlere getirecekti. O doğrultuda maça çıktık. Ama maalesef istediğimiz hiçbir şeyi bugün gerçekleştiremedik'' diye konuştu.


Bugün çok kötü goller yediklerini ifade eden Çalımbay, şunları kaydetti: ''İlk yediğimiz gol olsun, ikinci yediğimiz gol olsun inanılmaz şekilde kötüydü. İkinci gol tabii ki kırılma anı oldu, çünkü biz ikinci yarıya da yine atak başladık.

Pozisyonlarımız vardı, son vuruşları maalesef yapamadık. Galatasaray'ın kalecisi gerçekten de bugün iyi toplar çıkardı. Buna söyleyecek bir şeyimiz yok, mazeretimiz de yok. Hem iyi oynamadık istediğimiz gibi oynamadık hem de kötü goller yedik. Mağlubiyeti hak edecek bir oyun oldu, o yüzden Galatasaray takımını kutlarız. Bizim de kalan 5 maçımız var. Bu maçları iyi bir şekilde bitirmeye çalışacağız. Ama bu maç olsun, bundan önce oynadığımız maçlar olsun inanılmaz derecede kötü goller yiyoruz. Ama takımımız bu, bu 5 maçı da en iyi şekilde bitirmeye çalışacağız. Galatasaray takımını kutluyorum.''

Yorum
#1 | murtes - 07 Mart 2012 07:33
bıravo rıza hoca o dedigin dogru kalecilerimiz bomba bunu bilmeyen yok bu takıma yazık hepsi iyi oynuyor pisi pisine yenen bigol takımın gardını düşürdü necati ateşi haftanın futbolcusu yaptın seneki seneyeki
Yorum yaz
Yorum göndermek için lütfen üye girişi yapın.
Oylama
Sadece üyeler oylayabilir.

Oy verebilmek için lütfen üye olun ya da üye girişi yapın.

Henüz bir oylama yapılmamış.