26 Nisan 2019 05:28:50
Sivasspor Taraftar Derneği Logo
Ana Menü
Son Üyeler
Ralphploto
Sightwdn
AntonCluff
Murat581978
sivaslinuh
58yigido34
alinar58svs
58kayabasi
ellez58
Ysfmct
Sosyal Ağ'da İstder
4 Eylül, Kayseri maçına hazır
4 Eylül, Kayseri maçına hazır

Süper Lig'de Sivasspor ile Kayserispor maçının oynanacağı 4 Eylül Stadı'nda kar çalışması yapıldı. Alttan ısıtma sistemi sayesinde saha zemini üzerinde biriken karlar kendiliğinden erirken, tribünde bulunan karlar ise görevliler tarafından temizlendi.


Spor Toto Süper Lig'in 24'üncü haftasında yarın Sivasspor, Kayserispor'u konuk edecek. Kentte havaların sıfırın altında 15-20 dereceye düşmesi nedeniyle maçın oynanacağı Sivas 4 Eylül Stadı'nda çalışma yapıldı. 


Alttan ısıtma sistemi çalıştığı için yarın oynanacak karşılaşmada stadın zemininde her hangi bir sorun olmadığı ve futbol oynamaya elverişli olduğu öğrenildi. Maçın oynanacağı saatlerde hava sıcaklığının eksi 15-20 derece civarında olacağını belirten stat müdürü Fatih Şimşek, "Kar yağışı beklendiği için çalışmalarımıza ara vermiştik. Yağış olmadığı için çalışmalara yeniden başladık. Kar biriken üstü açık tribünleri temizliyoruz. Temizlik için belediyeden ve kulübümüzden eleman takviyesi yaptık. Fakat saha yüzeyine hiç dokunmadık. Zemin altında bulunan ısıtıcılarımız 15 derecede sürekli çalışıyor. Yağan karda kendi kendine eridi. Gölge olan yerlerde hafif bir buzlanma var. Oda maç saatine kadar erir. Zeminde yoğun bir kar yağışı olmaz ise bir sorun çıkmaz. Alttan ısıtma sisteminde bizim dördüncü senemiz ve ısıtmanın çok büyük faydasını gördük. Kayserispor karşılaşmasında zeminde her hangi bir sıkıntı yaşanacağını düşünmüyorum" dedi.


TARAFTARA ÇAĞRI
Kendi sahasında Kayserispor'u konuk edecek olan Sivasspor'un tek korkusu Beşiktaş maçı öncesi sahasının kapanması bunun içinde stat müdürü Fatih Şimşek taraftarları sağduyulu olmaya davet etti. Fatih Şimşek, "Ceza sınırında olduğumuz için Kayseri maçında kötü tezahürat ve sahaya yabancı madde atılması halinde Beşiktaş karşılaşması öncesi sahamız kapanabilir. Bunun için taraftarımızın çok dikkatli olması gerekir" diye konuştu.

Yorum
Henüz yorum yazılmamış.
Yorum yaz
Yorum göndermek için lütfen üye girişi yapın.
Oylama
Sadece üyeler oylayabilir.

Oy verebilmek için lütfen üye olun ya da üye girişi yapın.

Henüz bir oylama yapılmamış.