26 Nisan 2019 05:37:56
Sivasspor Taraftar Derneği Logo
Ana Menü
Son Üyeler
Ralphploto
Sightwdn
AntonCluff
Murat581978
sivaslinuh
58yigido34
alinar58svs
58kayabasi
ellez58
Ysfmct
Sosyal Ağ'da İstder
"Hakem hatası istemiyoruz"
"Hakem hatası istemiyoruz"

İkinci yarı için Antalya'daki kısa kamp sonrası Sivas'a gelen Sivasspor, Karabük maçının hazırlıklarını bugün yapılan son çalışma ile tamamladı. Çalışmaya sakatlığı nedeni ile Hayrettin Yerlikaya katılmadı. Ankaragücü'nden transfer edilen Rajnoch'un yarın kente gelerek takım çalıymalarına dahil olacağı belirtildi. Şike soruşturması kapsamında 5 ay tutuklu kaldıktan sonra tahliye olan kaleci Korcan Çelikay da antrenmanda yer aldı.


Antrenman öncesinde devre arası çalışmaları ile ilgili değerlendirmelerde bulnan Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, rahatsızlığından dolayı kendisinin Antalya kampında yer alamadığını belirterek, "Mükemmel bir kamp dönemi geçti diyebiliriz. Kısa dönemde yapılması gerekenler yapıldı. Şimdi ligi bekliyoruz" dedi. Transferin resmen 5 Ocak'ta start alacağını hatırlatan Çalımbay, "Şimdilik sadece Rajnoch'u aldık. Alırsak bir iki oyuncu daha alacağız. Ama öncelikle mevcut takımdaki herkese şans vermeye çalışacağız. Arkadaşlarımıza daha çok şans vereceğiz. Faty ve Keita milli takımlarına gidecekler. Bunlar belki bir ay bizimle olmayacak. Bu eksikleri gidermek için Ankaragücü'nden Rajnoch'u transfer ettik. Hem orta saha hem stoper özellikli çok yönlü bir oyuncu, Sivas'a da inşallah faydası olacaktır. Kadromuzdan gidenler oldu, gitmek isteyenlere de kolaylık göstereceğiz. Kadromuz sezon başı 28 kişiydi. Şimdi 24-25 kişi olacak. İkinci yarı çok maç oynayacağız, ligin içine kupa da girecek. Bu yüzden herkese ihtiyacımız olacak. 18'e giremeyenler bile şans bulacaktır" dedi.


'KARABÜK MAÇI ZOR OLACAK'
Türkiye kupasının de eklenmesiyle üst üste maçlar oynayacaklarını hatırlatan Çalımbay, "Bu sene bizim için periyod zor geçecek. Bütün takımlar için de aynı şey geçerli. Ağır sahalar oluyor, havalar problem olabiliyor. Herkes ilk 8 hedefi koydu. O yüzden inanılmaz mücadele olacak ve telafisi olmayan maçlar oynanacak. Karabük maçı da bizim için ligin zor maçlarından biri. İlk maçlar her zaman zordur. Bu nedenle iyi konsantre olmamız gerekiyor. Bir final ve başlangıç maçı gibi düşünmeliyiz" diye konuştu.


'HAKEMLER DİKKAT ETMELİ'
İlk yarıda takım olarak çeşitli sıkıntılar yaşadıklarını belirten Çalımbay, "Hemen her maçta gol attık ama çok da gol yedik. Bireysel hatalarımız çok oldu. Ama bizi en çok üzen hakem hataları oldu. İnanılmaz hatalar yaşadık. Biz ikinci yarıda bunları istemiyoruz. Çünkü kaldıracak güçte değiliz. Hakemlerin de sadece bizim için değil bütün takımlar için dikkatli olması gerekiyor. Biz normal yönetim istiyoruz ve gördüklerini çalsınlar istiyoruz. İnşallah ikinci yarıda bu hatalar olmaz. Bizde bütün gücümüzü sahaya yansıtmaya çalışıp ikinci yarıyı iyi bir yerde bitirmek istiyoruz" dedi.

Yorum
Henüz yorum yazılmamış.
Yorum yaz
Yorum göndermek için lütfen üye girişi yapın.
Oylama
Sadece üyeler oylayabilir.

Oy verebilmek için lütfen üye olun ya da üye girişi yapın.

Henüz bir oylama yapılmamış.