24 Şubat 2019 06:52:31
Sivasspor Taraftar Derneği Logo
Ana Menü
Son Üyeler
Brucetor
58yigido34
alinar58svs
58kayabasi
ellez58
Ysfmct
Yigidoyasin
Oktay_Calapverdi
Rudolphabamb
MarioTit
Sosyal Ağ'da İstder
Sivasspor Antalya'da hazırlanıyor
Sivasspor Antalya'da hazırlanıyor

Sivasspor, Spor Toto Süper Lig'de ikinci yarı hazırlıklarını kamp yaptığı Antalya Belek'te sürdürüyor.

Dizinden ameliyat olduğu için kampa katılamayacak olan teknik direktör Rıza Çalımbay'ın yokluğunda antrenmanları yardımcı antrenör Bülent Albayrak, yönetiyor.

25 Aralık'ta çalışmalarına Antalya'da başlayan Sivasspor'da eksik oyuncular Eneroma ile Grosicki'nin bu akşam takımın kampına katılacakları belirtildi.

Futbolda şike soruşturması kapsamında tutuklandıktan sonra tahliye edilen kaleci Korcan da takımla birlikte antrenmanda yer alıyor.

Antrenör Bülent Albayrak, AA muhabirine yaptığı açıklamada, teknik direktör Rıza Çalımbay'ın dizinden ameliyat olduğunu belirterek, "Ameliyatın ardından dizinde şişlik oluştu. O yüzden uçağa binip takımın kampına gelemedi. Şu anda dinleniyor. 30 Aralık'ta kampımız bitecek. Sivas'taki çalışmalara katılacak" dedi.

Çalışmalarının çok iyi bir ortamda sürdüğünü kaydeden Albayrak, şöyle devam etti:

"Sabah dayanıklılık, akşam ise teknik antrenmanlar yapıyoruz. En ufak bir sıkıntımız yok. İlk yarıyı 24 puanla kapadık. Çok mücadeleci bir takımız. Biraz hakem hatalarına maruz kaldık. 5-6 puan daha fazlamız olmalıydı. İnşallah ikinci yarı daha fazla puanlar toplayacağız. Bu takım çok şeyi hak ediyor."

Albayrak, kaleci Korcan ile ilgili bir soru üzerine, "Korcan'a sahip çıkmak değil, onun Korcan'ın masum olduğuna yürekten inanıyoruz. Çünkü o bizimle birlikte yaşadı tüm maçları. Ben adalet yerini buldu diye düşünüyorum. Sonuçta tekrar aramıza katıldı. Biz ona sahip çıkmadık onun en doğal hakkıydı bu. Geldi takımımızın arasına tekrar katıldı."


Albayrak, Korcan'ın moral olarak iyi durumda olduğunu ve iyi çalıştığını kaydederek, "O dönemde yapamadığı antrenmanları telafi etmeye çalışıyor. İnşallah en kısa sürede yine takımımızda yerini alacak" diye konuştu.

Futbolcu açıklamaları

Futbolculardan Ziya ise güzel bir ortamda çalıştıklarını belirterek, "Yardımcı hocalarımızla iyi bir kamp dönemi geçiriyoruz. İlk maçımızı Kardemir Karabükspor ile oynayacağız. O maçı inşallah kazanarak ilk 8 hedefinde ilerleyeceğiz. İkinci yarı daha farklı bir Sivasspor izlettireceğimize inanıyoruz" dedi.

Ziya, kaleci Korcan'ın geçen yıl iyi maçlar çıkardığını kaydederek, "Tekrar aramıza geldi. Kalede güzel bir rekabet olacak. İnşallah bu da takıma yansır ve kazanan Sivasspor olur" diye konuştu.

Uğur ise ikinci yarıya iyi başlamak istediklerini belirterek, "Çalışmalar güzel gidiyor. Güzel bir hava var. İlk yarıda yaptığımız hataları ikinci yarıda yapmamak için çalışıyoruz. İkinci yarıda inşallah ilk yarıdan daha iyi bir Sivasspor izlettireceğiz taraftarlarımıza. Öncelikle hedefimiz play-offa kalmak" dedi.
AA

Yorum
Henüz yorum yazılmamış.
Yorum yaz
Yorum göndermek için lütfen üye girişi yapın.
Oylama
Sadece üyeler oylayabilir.

Oy verebilmek için lütfen üye olun ya da üye girişi yapın.

Henüz bir oylama yapılmamış.