22 Mart 2018 12:45:30
Sivasspor Taraftar Derneği Logo
Ana Menü
Son Üyeler
astropay11
Melih80
T4ner58
kartalkanadi58
aygun58
sametsahin
ysf585858
Khabirrems
Ortegaoa
ConnorLymn
Sosyal Ağ'da İstder
Sivasspor'dan protesto!
Sivasspor Haberlerinews: sivasspordan_protesto.jpgİstanbul'daki Sivaslılar Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Vakfı, Futbol Federasyonu'nun merkez binasının kapısına siyah çelenk bırakarak, İstanbul Büyükşehir Belediyespor-Diyarbakırspor maçıyla ilgili verdiği kararı protesto etti.

Türkiye Futbol Federasyonu'nun İstinye'deki merkezinin önünde basın açıklamasını okuyan vakıf başkanı Muhsin Kaya, federasyonun, olaylı İstanbul Büyükşehir Belediyespor-Diyarbakırspor maçıyla ilgili kararını, siyasetin gölgesinde alınan bir karar olarak değerlendirdiklerini ve kınadıklarını belirterek, bunun Türk futbol tarihine kara bir leke olarak geçtiğini savundu.

Devletin başında bulunanların, taraf olmaması gereken insanların, "Diyarbakırspor küme düşürülmesin" diyerek TFF'yi yönlendirdiğini iddia eden Kaya, bunun belki de dünya futbol tarihinde ilk kez yaşanan bir olay olduğu ifade edildi.

"Diyarbakırspor küme düşmesin" işareti verilmesinin anlamının, "Sivasspor düşsün, Manisaspor düşsün, Denizlispor veya bir başka takım düşsün" anlamına geldiğini ileri süren Kaya'nın okuduğu basın açıklamasında, şu görüşler yer aldı:

"TFF'nin ilgili maddeleri çok açık. Bir futbol takımı aynı sezonda iki defa saha olaylarına neden olur ve maç da yarıda kalırsa hükmen yenik sayılır ve bunun sonucunda da küme düşürülür. Eğer Sivasspor bunu yaparsa, Sivasspor'u da düşürsünler. Biz kimseden ekstra bir şey istemiyoruz, sadece adaletli olunmasını söylüyoruz."

Polis, Sivaslıların toplanması sırasında federasyon binasının önünde güvenlik önlemleri aldı. Vakıf üyeleri, daha sonra binanın önünden ayrıldı.