18 Mart 2019 19:55:31
Sivasspor Taraftar Derneği Logo
Ana Menü
Son Üyeler
Cutterazp
Batteryhrz
JaneAroca
Janemiply
Artisantsh
Airbladeeqe
RobertVum
Seriesqfv
WalterDew
Brucetor
Sosyal Ağ'da İstder
Çalımbay: "Çok kritik bir maç"
Çalımbay: "Çok kritik bir maç"

Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, Manisaspor maçının çok kritik ve önemli bir karşılaşma olduğunu belirterek, bu mücadeleyi kazanmaları halinde, Orduspor karşısında aldıkları galibiyetin daha anlamlı olacağını söyledi.


Ligde Orduspor karşısında deplasmanda aldığı 2-1'lik galibiyetin ardından 15. haftada pazartesi günü iç sahada oynayacağı Manisaspor maçına odaklanan Sivasspor'un teknik direktörü Çalımbay, antrenman sırasında basın mensuplarının sorularını yanıtladı. 


Kamuoyunda ''Şike Yasası'' olarak bilinen ve Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından bir kez daha görüşülmek üzere TBMM'ye iade edilen ''Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanunda Değişiklik Yapılması Hakkındaki Kanunun'' TBMM Genel Kurulu'nda aynen kabul edildiğinin belirtilmesi ve şike cezalarına indirim öngören kanunla ilgili görüşlerinin sorulması üzerine Çalımbay, oyuncularını söz konusu iddialarından uzak tutmaya çalıştıklarını dile getirdi. 


Rıza Çalımbay, ''Bütün arkadaşlarımızı o olaylardan uzak tutarak, maçlara konsantre etmeye çalışıyoruz. Bizim bütün gayemiz, Sivas'a geçen seneki sıkıntıları yaşatmamak. Onun için de kalan 3 maçı mükemmel şekilde oynamak istiyoruz. Bu nedenle de kalan maçları final gibi görüyoruz. Bu 3 maç bizim ikinci yarıdaki gidişatımızı belli edecek'' dedi. 


Perşembe günü Orduspor deplasmanında iyi bir galibiyet aldıklarını hatırlatan Çalımbay, bu galibiyetin tam zamanında geldiğini ifade etti. 


Orduspor maçı öncesindeki son 3 maçı kazanamadıklarını, bu süreçte 2 beraberlik, 1 de mağlubiyetleri olduğunu anımsatan Çalımbay, şunları söyledi: ''Zor bir maç oynadık. Orduspor çok iyi bir takım. Mükemmel bir kadrosu var. Maçın başından sonuna kadar da çok iyi mücadele ettik. Mağlup duruma düşmemize rağmen hiçbir zaman oyundan kopmadık. Arkadaşlarımız iyi işler yaptılar. Ordu takımı ikinci yarı çok baskı kurdu. Ama baskıyı biraz da biz kontratak açısından kendimiz istedik. Onları da yakaladık, ama maalesef değerlendiremedik. Şimdi önemli olan kalan 3 maçımızı iyi bir şekilde bitirmek. Çok kısa süreli maçlar oynuyoruz. Onun için de daha önce oynadığımız maçları unutmak zorundayız. Öbür maça mükemmel şekilde konsantre olmak zorundayız. Manisaspor maçı da bizim için çok kritik, çok önemli bir maç. Kendi sahamızda oynayacağız. O maçı da aldığımız takdirde, Orduspor maçının anlamı daha da büyük olacak.

Manisaspor'un gücünü de biliyoruz. Son zamanlardaki en formda takımlardan bir tanesi. O yüzden de zor bir maç oynayacağız. Çok iyi mücadele etmemiz gerekiyor. Burada tabii ki, en önemli şey taraftar. İnşallah taraftarımız da bizim yanımızda olur.'' 


Takımda Pedriel ve Eneramo dışında sakat veya cezalı oyuncu olmadığını kaydeden Rıza Çalımbay, Pedriel'in sakatlığının çok hafif olduğunu, Enaromo'nun da takımla çalışmaya başladığını, ancak oynayıp oymayacağına henüz karar vermediklerini de sözlerine ekledi. 

Yorum
Henüz yorum yazılmamış.
Yorum yaz
Yorum göndermek için lütfen üye girişi yapın.
Oylama
Sadece üyeler oylayabilir.

Oy verebilmek için lütfen üye olun ya da üye girişi yapın.

Henüz bir oylama yapılmamış.