26 Nisan 2019 09:21:28
Sivasspor Taraftar Derneği Logo
Ana Menü
Son Üyeler
Ralphploto
Sightwdn
AntonCluff
Murat581978
sivaslinuh
58yigido34
alinar58svs
58kayabasi
ellez58
Ysfmct
Sosyal Ağ'da İstder
Rıza Çalımbay taraftara sitemli
Rıza Çalımbay taraftara sitemli

Sivasspor teknik direktörü Rıza Çalımbay, ''İstanbul'da yaşayan 2 milyonun üzerinde Sivaslı var. O maça gelen tahminime göre 70-80 kişidir. Ben buna gerçekten çok üzüldüm. Bizi orada yalnız bırakmamaları lazımdı'' dedi.

Sivasspor teknik direktörü Rıza Çalımbay, bu sene üzülmeye de sevinmeye de zamanlarının olmadığını belirterek, ''Onun için de bir an önce Trabzonspor maçına mükemmel şekilde konsantre olmamız gerekiyor'' dedi.
Rıza Çalımbay, Trabzonspor maçı hazırlıklarını sürdüren Sivasspor'un idmanında yaptığı açıklamada, hakemlerin kendilerine karşı yaptığı hatalardan dolayı çok canlarının yandığını söyledi. 


Galatasaray maçında da bunu gördüklerini ifade eden Çalımbay, ''Engin'in veya Elmander'in atılması gayet normal. Birisi kalecimize vuruyor, birisi de kaptanımıza vuruyor. Bunun konuşulacak bile tarafı yok. Bize verilen penaltıya hiçbir itirazımız yok. Ama öyle bir tabana faul vermiyorsan, öyle bir penaltımızı, bizim Pedriel'in penaltısını vermiyorsan yazık, yani bu Sivasspor'a yazık. Bu kaçıncı bize yapılan hatalar'' dedi. 


Hakemlerin de biraz dikkat etmeleri gerektiğini belirten Çalımbay, ''Hakemlerden dolayı hakikaten çok sıkıntılı günler, maçlar yaşıyoruz, inşallah bu son olur. Çünkü böyle giderse Sivasspor için lig bitmez, çok zor biter, bu hatalar sürekli olduğu sürece. Biz kimseden bir şey istemiyoruz, yalnızca bizim hak ettiğimizi versinler. Biraz daha dikkatli olmaları gerekiyor'' diye konuştu. 


Maçın ardından Galatasaray teknik direktörü Fatih Terim'in ''Hakem dört dörtlük bir maç yönetti'' şeklinde bir açıklamasının olduğunu hatırlatan Çalımbay, ''Tabii ki bana göre Fatih hocanın söyledikleri şeylerde haklı olduğu yönler var. Mesela kırmızı kartlarda hakem yüzde yüz haklı. O yüzden Fatih hoca o pozisyonlarda yüzde 100 haklı ama bize verilmeyen şeylerde de maalesef hakem haksız ve hata yaptı'' ifadelerini kullandı. 


Önlerinde bir Trabzonspor maçı olduğunu ifade eden Rıza Çalımbay, ''Ben her zaman söylüyorum, bu sene ne üzülecek, ne de sevinecek zamanımız var. Çok maçımız var. Sık sık aralıklarla oynanacak bundan sonra. Onun için de bir an önce Trabzonspor maçına mükemmel şekilde konsantre olmamız gerekiyor'' dedi. Takımda Rasmussen, Eneramo, Kamil Grosicki ve Kıvanç'ın sakatlıkları olduğunu söyleyen Çalımbay, ''Bu arkadaşlarımızdan belki de bu maçta yararlanamayacağız ama önemli değil, diğer arkadaşlarımızın da her şeyi yapacaklarına yürekten inanıyorum. Trabzonspor'a da saygımız sonsuz. Gerçekten Türkiye'yi Beşiktaş ile beraber şu anda çok iyi şekilde temsil ediyorlar. İnşallah çok başarılı olurlar, iki takımımız da. Ama bizim buradan mutlaka puan ve puanlar almamız gerekiyor, kendi sahamızdan'' ifadelerini kullandı. 


İstanbul'daki taraftarlara sitem
Galatasaray maçında üzüldüğü noktalardan birinin de taraftar olduğunu söyleyen Çalımbay, ''İstanbul'da yaşayan 2 milyonun üzerinde Sivaslı var. O maça gelen tahminime göre 70-80 kişidir. Ben buna gerçekten çok üzüldüm. Bizi orada yalnız bırakmamaları lazımdı'' dedi. Sivas'taki taraftardan çok memnun olduğunu da ifade eden Çalımbay, ''Burada mükemmel bir taraftarımız var. Bizi sonuna kadar her zaman desteklediler, yine destekleyeceklerdir. Biz eğer Trabzonspor maçında çok başarılı olacaksak; olacağız da; ondaki en büyük desteğimiz de taraftarımız'' diye konuştu. Sivassporlu futbolcu Erman Kılıç ise cuma günü sahalarında Trabzonspor ile önemli bir maçlarının olduğunu belirterek, ''İnşallah bu maçtan 3 puanla ayrılıp hem kendimiz adına, hem de Sivasspor camiası adına iyi bir sonuç alacağımızı düşünüyorum'' açıklamalarını yaptı. 


İdman
Bu arada Sivasspor kulüp tesislerinde teknik direktör Rıza Çalımbay yönetiminde yaptığı idmanla Trabzonspor maçının hazırlıklarını sürdürdü. 
İdman öncesinde oyuncularını etrafına toplayan teknik direktör Rıza Çalımbay, futbolcularından her şeye sıfırdan başlamalarını ve tamamen Trabzonspor maçına konsantre olmalarını istedi. 


Koşu ve açma germe hareketleriyle başlayan idman, kondisyona yönelik çalışmalarla devam etti.

Yorum
#3 | batanay - 30 Kasım 2011 16:20
bende rızaya tepkiliyim,Sivas yıllarca 3.ligde 2.ligde süründü durdu.37 yıl şampiyon olamadı..sezon açılışına bile binbir nazla bir kere geldi..o zamanlar nerdeydin Sivaslı hoca..bizimkiler tutturmuş rıza sivaslı ondan takıma fayda var,pok var he,futbolun dini imanı şehri ülkesimi varmış..işsiz güçsüz dolaşıyorlardı,iş sahibi olmanın ne demek olduğunu taraftar farkında bile değil.süper ligde hoca olmak para demek..uyurgezer taraftar.......
#2 | eroldeger - 29 Kasım 2011 14:59
hastir lan ben geldim de neoldu bizi kanseretin ermanı banko oynatıyorsun adam cağız orta sahada eziliyor onu görmüyorsun bütün maçlarda bizi yakan ermandır halen onq-a ısrar ediyorsun bu şahısla aranda ne var kardeşim söylede bilelim takımıspote ediyorbunu görmüyormusun hiç düşündün onun yerine cihanı oynatsan neolur hiç düşündünmü ondan sonra seyirci gelmea tabi takım hepezik oynuyor niye gelsinlerki bir hedefin yok g antepten sahanda berasere kaldım diye seviniyorsun seyirci gelmiyorsa suçu kendinde ara sana güvenimizi bitiriyorsun onagöre
#1 | RECEP_YUKSEL - 28 Kasım 2011 23:26
Hoca haklı ama bugüne kadar ne yaptıysak bir teşekkür bile almadık Sivasspor Yönetim olarak Taraftar derneğine ne kadar ilgi gösteriyorki karşılığını alsın Zamanında otele gidiyorduk içeri girip güzel hoş muhabbetler oluyordu ama 2-3 senedir bizler doğru düzgün otele bile almıyorlar talimat gereği antremana almıyorlar bizlerden kaçıyorlar sen kaçarsan taraftarda kaçar deplasmanlarda ne olursa olsun Tribüne gelin diyoruz hocam en son ne zaman geldin Tribüne sizler soğuk oldukca taraftar dahada azalır. Ve maça girerken yaşadığımız sorunlarla ilgilenmeyen bir yönetim var Beşiktaş maçında kaçkere aradık ama kimse bizi muhatap almadı bayrağı niye içeri almıyorsunuz diye soran taraftara emniyet tokat atıyor yönetimi arıyoruz ne yapalım diyor sen taraftarını haklı olduğu yerde hakkını aramazsan daha çok taraftar ararsınız kusura bakmayın çuval dızını kendinize iğneyi taraftara batırın ne dersiniz taraftarla irtibata geçen yöneticimiz bile yok bunları çözün önce sonra eleştrin.....
Yorum yaz
Yorum göndermek için lütfen üye girişi yapın.
Oylama
Sadece üyeler oylayabilir.

Oy verebilmek için lütfen üye olun ya da üye girişi yapın.

Henüz bir oylama yapılmamış.