22 Mart 2018 12:42:45
Sivasspor Taraftar Derneği Logo
Ana Menü
Son Üyeler
astropay11
Melih80
T4ner58
kartalkanadi58
aygun58
sametsahin
ysf585858
Khabirrems
Ortegaoa
ConnorLymn
Sosyal Ağ'da İstder
Federayona Tepki
Genel Spor Haberlerinews:  sivasspor_federasyona_tepkili.jpgTürkiye Futbol Federasyonu'nun çıkan olaylar nedeniyle tatil edilen İstanbul Büyükşehir Belediyespor-Diyarbakırspor maçını 1-0 olarak tescil etmesine Sivasaspor yönetimi tepki gösterdi. Kararın Tahkim Kurulu'na taşınacağı açıklandı.

Federasyon Başkan Vekili Lutfi Arıboğan'ın karşılaşmanın tescili ile ilgili açıklamalarını kulüp binasında televizyondan takip eden Sivasspor Yönetim Kurulu daha sonra yazılı bir açıklama yaptı.

Kulüpten yapılan açıklamada, "Siyasetin topyekün olaya müdahale edip, ilk defa bir konuda aynı fikirde olmaları ülkemiz adına sevindiricidir. Dileriz bu performanslarını diğer ülke sorunlarında da tekrarlarlar. Bizim endişemiz, 'Diyarbakır kesinlikle küme düşmemeli' söylemlerinin bundan sonra ki kalan karşılaşmalarda hakemi, federasyonu, rakip takımları ve taraftarları çok etkiyecek olması ihtimalidir. Futbol Federasyonu'nun aldığı bu karara saygı duymakla birlikte hukuki süreç de başlayacaktır. Alınan bu karar Türk futbolunu daha da karmaşık hale getirecektir" denildi. Sivasspor yönetim kurulu bu kararı Tahkim Kurulu'na taşıyacaklarını, sonuç çıkmaz ise UEFA nezdinde girişimde bulunacaklarını duyurdu.

Yorum
#2 | altuntas58 - 26 Mart 2010 22:10
[b] Devletin zirvesinden ayrımcılığı cifte standartın bariz örneğini herkes gördü bu ülkede haktan adaletten söz etmek mümkünmü?[/b]
#1 | 58zarali - 20 Mart 2010 13:41
bir takımın çıkardığı rezilliğe bakın keşke ankaraspor olsaydıda bunlar direkmen düşselerdi
Yorum yaz
Yorum göndermek için lütfen üye girişi yapın.
Oylama
Sadece üyeler oylayabilir.

Oy verebilmek için lütfen üye olun ya da üye girişi yapın.

Henüz bir oylama yapılmamış.