26 Nisan 2019 09:28:04
Sivasspor Taraftar Derneği Logo
Ana Menü
Son Üyeler
Ralphploto
Sightwdn
AntonCluff
Murat581978
sivaslinuh
58yigido34
alinar58svs
58kayabasi
ellez58
Ysfmct
Sosyal Ağ'da İstder
"Hep beraber Sivas'ın yanındayız"
"Hep beraber Sivas'ın yanındayız"

Sivasspor'umuz, il protokolü, teknik heyet, futbolcularımız ve basın mensuplarıyla iftar yemeğinde bir araya geldi.


Sivas Büyük Otel'de gerçekleştirilen iftar yemeğine, Kulübümüz Yönetim Kurulu, Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay ve teknik heyetimiz, Futbol A takımı futbolcularımız, Kulüp personellerimiz, Sivas Vali Ali Kolat, Vali Yardımcısı Veysel Çiftçi, Sivas Belediye Başkanı Doğan Ürgüp, Garnizon Komutanı Tuğ. General Muammer Bayram, AK Parti Sivas Milletvekili Hilmi Bilgin, Ak Parti Sivas İl Başkanı Burhanettin Kuzu, İl Özel İdare Genel Sekreteri Mahmut Kayhan, Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlyas Dökmetaş, STSO Yönetim Kurulu Başkanı Osman Yıldırım ve çok sayıda ulusal ve yerel basın temsilcileri ve davetliler katıldı.

İftar yemeğinden sonra açıklamada bunun Kulübümüz Başkan Vekili Erdal Sarılar, Sivasspor'umuzun zor günlerden kurtularak tekrar mutlu ve başarılı günler geçireceğini söyledi. Kulübümüze zor günlerinde bizlere destek veren Sivas halkına ve il protokolüne teşekkürlerini ileterek kulübümüzün başarılı günler geçireceğini kaydetti. Sarılar, "Sivasspor'un mutlu ve başarılı günlere tekrar döneceğine olan inanıcımızı bu akşamki iftar yemeğinde pekiştirdik. Yaşanan son gelişmelerden alnımızın akıyla çıkacağımızdan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Sivasspor tarihi boyunca her zaman örnek bir kulüp olmuştur. Bu çizgimizi de korumaya devam edeceğiz" dedi.


Sivas Valisi Ali Kolat ise yaptığı açıklamada, ''Biz bundan eminiz. Sivassporlular yöneticilerine ne kadar güveniyorlarsa, yöneticileri Sivaslılara ne kadar güveniyorsa, biz de bütün kurumlarımızla, sivil toplum kuruluşlarıyla, Sivas halkıyla, Sivasspor ve Sivasspor yöneticilerinin yanındayız. Ve hep yanında olduk, olmaya da devam edeceğiz. Biz şundan eminiz ki Sivasspor hakikaten çalışmalarıyla göz dolduran ve birçok sıkıntılarına rağmen başarıyla bu noktaya gelen ve bunu büyük bir fedakarlıkla, bileğinin hakkıyla elde eden bir takımdır. Belli bir süreç yaşanıyor. Belki bu sürecin ülkemizde yaşanması da gerekiyor. Ayağımızın yere basması açısından, sporumuzun gelişmesi açısından, daha da kurumsallaşması açısından belki de bu süreç kurumlarımıza, spor camiamıza, spor kuruluşlarına önemli katkılar sağlayacaktır diye ümit ediyorum. ''Sivasspor'un bu ortamdan daha da güçlenerek çıkacağına ve yeni transferlerle yine kente önemli katkılar sağlayacağına inandığını vurgulayan Kolat, ''Biz şuna inanıyoruz ki Sivasspor, Sivas'ın bir vazgeçilmezidir, bir markasıdır ve olmazsa olmazıdır. O açıdan da biz hep beraber Sivasspor'un yanındayız. Kendilerine başarılar diliyoruz, kendilerine güveniyoruz ve sorunları, problemleri bizim de sorunumuz, bizim de problemimizdir. Her konuda da kendilerine bütün arkadaşlar olarak da açık olduğumuzu açık yüreklilikle ifade etmek istiyorum'' diye konuştu.

Sivas Belediye Başkanı Doğan Ürgüp de Sivasspor'un Sivas'ın her şeyi, en sıkıntılı günlerden birliğe, beraberliğe ve kardeşliğe götürme yolunda en önemli temel taşlarından biri olduğunu ifade ederek, ''Bu manada bu sıkıntılı günlerde inşallah Sivasspor'umuzun, yöneticilerimizin biz zaten bu işlere bulaşmış olduğunu hiç düşünmedik, aklanacağına da inanıyoruz, kulübümüzün, takımımızın yanındayız. Değerli sporcu kardeşlerim, bu süreç sizi etkilemesin, 9 Eylül'de ligler başlıyor. İnşallah bu sene hocamızdan ve sizden önemli bir performans bekliyoruz. Sivas için hep birlikte mücadele etmek durumundayız'' dedi.

AK Parti Sivas Milletvekili Hilmi Bilgin ise ''Sivasspor'umuz kurulduğu günden bu güne kadar özellikle süper lige çıktıktan sonra cidden Sivas'a büyük katkılar sağlamış ve büyük heyecanlar yaşatmış bir değerimizdir. Sivasspor, Sivas'ımızın en önemli ve en büyük markalarından biridir. Ve böyle olmaya da devam edecektir'' diye konuştu. Bugün Türk futbolunun Sivasspor'un da adının geçtiği sıkıntılı bir süreç yaşadığını ifade eden Bilgin, ''Biz Sivaslılar olarak Sivasspor'a güveniyor ve inanıyoruz. Ve inanıyoruz ki Sivasspor'umuz bu sıkıntılı süreçten güçlenerek ve aklanarak çıkacaktır. Bundan hiç şüphemiz yoktur. Türkiye bir hukuk devletidir. Temennimiz hukukun hızlı şekilde işleyerek Sivasspor'umuzun bu süreçten aklanarak çıkması ve geçmişte yaşattığı heyecanı ve onuru Sivas halkına tekrar yaşatmasıdır'' ifadelerini kullandı.

Yemeğin ardından Vali Kolat ve diğer protokol üyeleri, Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, yöneticiler, teknik heyet ve futbolcularla basın mensuplarına poz verdi.