26 Nisan 2019 09:21:14
Sivasspor Taraftar Derneği Logo
Ana Menü
Son Üyeler
Ralphploto
Sightwdn
AntonCluff
Murat581978
sivaslinuh
58yigido34
alinar58svs
58kayabasi
ellez58
Ysfmct
Sosyal Ağ'da İstder
Çalımbay: Lige Dört Dörtlük Gireceğiz
Çalımbay: Lige Dört Dörtlük Gireceğiz

Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay, iyi bir kamp dönemi geçirdiğimizi, bundan sonraki dönemi de çok iyi geçireceğimizi ve lige dört dörtlük gireceğimizi söyledi.

 

Yeni sezon öncesi ilk basın toplantısı bugün kulüp tesislerinde gerçekleştiren Rıza Çalımbay islam aleminin ramazan ayını kutlayarak: ”Herkesin ramazanını kutluyorum inşallah hayırlı uğurlu olur hepimize.” dedi.
 
Bolu’da Avusturya’da yapılan kamp dönemi hakkında bilgi veren Çalımbay: “Bundan önce yaptığımız iki kamp çalışması vardı. İkisi de mükemmel geçti. Bolu kampımız genelde fizik kondisyona dayalı antrenmanlardı. Ardından gittiğimiz Avusturya kampı da çok iyi geçti. Oyuncuların katılımları çok iyiydi. Yeni katılan arkadaşların istekleri arzuları çok çok iyiydi. Avusturya’ya gittiğimizde çok iyi takımlarla oynadık. Ne bir ikinci lig takımıyla, ne bir amatör takımla oynadık. Oynadığımız takımlar üst düzey ve kendi ülkelerinde iyi konumda olan takımlardı. Orada oynadığımız maçlarda iki galibiyet aldık. Bir beraberliğimiz bir mağlubiyetimiz oldu. Genel olarak baktığımız zaman çok memnun edecek şekilde bir kamp yaptık. Takım formda ve lige başlayacak şekilde hazırlanmıştık. Şimdi tekrar başa dönüyoruz. Tekrar yeniden hazırlık dönemi gibi yapacağız. Ama biz bunu daha iyi şekilde geçirmek için uğraşacağız. Yeni gelen arkadaşlar ilk kez Sivas’a geldi. Bizim açımızdan bir bakıma böyle olması iyi oluyor. Hem bu arkadaşlar Sivas’a adapte olacaklar eviniz düzenini kuracaklar buraya. Önümüzde yaklaşık 40 günlük bir süre var. Biz takımımızı daha iyi bir noktaya getirmemiz gerekiyor. Avusturya kampında iyi yönlerimiz kadar eksik yönlerimiz de vardı. Bunları da maç, antrenman yaparak da daha iyi bir durama getirip lige de hazır bir şekilde çıkacağız.” ifadeleri kullandı.
 
Geçen sezonlarda yaşadığımız sıkıntıları yaşamak istemediğimizi belirten Çalımbay şunları söyledi: “Bizim bu sene hedefimiz var. Geçen yıl olsun, ondan önceki yıl olsun yaşanılan sıkıntıları yaşamamak. Bunun için ne yapmamız gerekiyor bu dönemi mükemmel şekilde geçirmemiz gerekiyor. Transfer yaptığımız arkadaşları, diğer arkadaşların kapasitelerini daha iyi noktaya çıkarmamız gerekiyor. Ben çok memnunum takımımdan. Her şeyden önce çok karakterli, profesyoneller. Antrenmanlarda her şeylerini ortaya koyarak çalıştılar. Bu yüzden ben Sivasspor’un çok çok iyi olacağına inanıyorum. Eğer fırsat bulabilirsek maç izlemeye gideceğiz. Kesin değil ama 1-2 tane daha transfer yapmayı düşünüyoruz. Bu kadromuzla da yola devam etmek istiyoruz. Daha önce söyledik bir forvet arayışımız vardı. Onu hala devam ettiriyoruz. Elimizde yabancı oyuncu sayısı fazla bu yüzden yabancı alma şansımız az. Mutlaka eksiksiz lige dört dörtlük gireceğiz.”
 
Sivasspor’umuzun bundan sonraki kamp dönemi ve hazırlık maçları hakkında da bilgi veren Çalımbay: “Bugün Sivas’ta antrenmanlarımıza başlıyoruz. Ayın 6’sına kadar buradayız. 6’sında ya İstanbul Büyükşehir Belediyespor ile ya da Milan Borjan’ı transfer ettiğimiz Belgrad takımı gelecek. Burada bir maç yapacağız. Takıma izin verdikten sonra yenden burada antrenmanlara devam edeceğiz. Ayın 14’ünce İstanbul Büyükşehir Belediyespor ile bir maç yapabiliriz. Burada bir değişiklik olabilir. Ayın 10’unda bir turnuvaya girebiliriz. 4 takım arasında. Eğer bu turnuvaya girebilirsek İstanbul Belediye maçını iptal edeceğiz. Ayın 18’ince Yunanistan’a gideceğiz. Yunanistan’da ayın 19’unda Kerkyra ile maç yapacağız. Tekrar 21’inde Selanik’te Aris takımıyla oynayacağız. 22’sinde tekrar ülkemize döneceğiz.  Ayın 27’sinde ya da 28’ince Cumhuriyet Kupası’nı yapacağız. Tek bir takımla oynayacağız.  Arkadaşlara 2 gün bayram da izin vereceğiz. Ayın 31’inde Bolu’da 5 günlük kampa gireceğiz. Sonra ayın 5’inde Sivas’a gelip çalışmalarımıza burada devam edeceğiz.” dedi.
 
Takıma katılan oyuncuların Sivasspor’umuza büyük katkıda bulunacağını inandığını belirten Çalımbay: “Aldığımız tüm oyuncuların Sivasspor’a katkıda bulunacağına yürekten inanıyorum. Yalnız Karabükspor’dan aldığımız ve Kerim ve Slavia Prag’tan aldığımız Milan Cerny’den sakatlıklarından dolayı faydalanamadık. İnşallah burada bize katılacaklar. Pedriel ne ilk kampta ne de ikinci kampta bizimle değildi. Şuan 26 kişilik bir kadromuz var. Anadolu Üsküdar’dan aldığımız Caner ve Burçağ’ı kiralık olarak göndereceğiz. Kadromuz hiçbir zaman 26’dan fazla olmayacak.” ifadelerini kullandı.

 

www.sivasspor.org.tr