21 Kasım 2018 01:20:26
Sivasspor Taraftar Derneği Logo
Ana Menü
Son Üyeler
alinar58svs
58kayabasi
ellez58
Ysfmct
Yigidoyasin
Oktay_Calapverdi
Rudolphabamb
MarioTit
fatihyilmaz01
Michaeltig
Sosyal Ağ'da İstder
Çalımbay: İyi Yerlere Geleceğiz
Çalımbay: İyi Yerlere Geleceğiz

Teknik direktörümüz Rıza Çalımbay, transferde çok titiz davrandığımızı, yönetim kurulumuz ve taraftarımızın desteğiyle iyi yerlere geleceğimizi söyledi.

 

Avusturya kampında resmi internet sitemize açıklamada bulunan teknik direktörümüz Rıza Çalımbay, İlk etap çalışmalarına Bolu'da başladığımızı, genelde fizik kondisyona dayalı çalışmalar yaptığımızı belirterek şunları söyledi: “Çalışmalarımız mükemmel geçti. İkinci etap olan Avusturya kampımız daha çok maç yaparak geçecek.”
Avusturya kampında ilk maçta Yunanistan'ın en güçlü ekiplerinden Panathinaikos takımıydı oynadığımızı, oynadığımız futboldan çok memnun olduğunu belirten Çalımbay: “Çok iyi bir antrenman maçı oldu. 0-0 sona bitti, neticeden çok oynadığımız oyun önemliydi. Hemen hemen bütün oyunculara şans verdik. Genel olarak çoğundan memnunuz. Yeni transferlerimiz başta kalecilerimiz Borjan, Nihat stoperlerimiz Faty, Murat orta saha Kıvanç forvet Cihan Özkaya'ının performanslarından memnunum. Ayrıca pilot takımımız olan Anadolu Üsküdarspor'dan gelen Burçağ ve H.Caner iyi durumdalar.” dedi.
 
Tek sıkıntımızın yeni transferler Kerim ve Cherny’nin sakatlıkları olduğunu söyleyen Çalımbay: “Sakatlıklarından dolayı Kerim ve Cherny’den faydalanamadık. Pedriel'de Kupa Amerika maçlarında milli takımda bulunduğundan dolayı kampa geç katılacak.” İfadelerini kullandı.
 
Forvet arayışlarımızın devam ettiğini söyleyen deneyimli teknik adam: “Çok maç seyrediyoruz ve en iyisini getirmeye çalışıyoruz. Geçen hafta Orhan Hoca'nın Finlandiya'da seyrettiği forveti bu hafta Belçika'da oynanacak Avrupa Kupası maçında bir kez de Bülent Hoca seyredecek. Elimizde çok alternatifimiz var. Titiz davranarak Sivasspor'a en iyisini getireceğiz.” dedi.
 
Şu an için lige tam olarak hazır olmadığımızı ancak yapacağımız maçlarla lige kadar hazır olacağımızı belirten Çalımbay: “Avusturya kampında daha 3 tane hepside kuvvetli olan L.Poznan, Stutgart, P.Gıannıa gibi takımlarla hazırlık maçımız olacak. Türkiye'ye dönüşümüzde de oynayacağımız hazırlık maçından sonra lige kadar hazır olacağız. Burada herkesin moralleri çok iyi ve çalışmalarımız çok iyi gidiyor. Başta yönetim kurulumuz olmak üzere, bizlere her zaman sevgisini esirgemeyen taraftarlarımızın da desteğiyle çok iyi yerlere geleceğiz.” değerlendirmesinde bulundu.