19 Şubat 2019 06:21:43
Sivasspor Taraftar Derneği Logo
Ana Menü
Son Üyeler
Richardwaw
58yigido34
alinar58svs
58kayabasi
ellez58
Ysfmct
Yigidoyasin
Oktay_Calapverdi
Rudolphabamb
MarioTit
Sosyal Ağ'da İstder
Çalımbay: Galip Dönmek İstiyoruz
Çalımbay: Galip Dönmek İstiyoruz

Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay, bu hafta kendilerini çok zor bir maçın beklediğini belirterek, "Buca'dan galibiyetle dönmek istiyoruz. Bu maçı kazanan sadece iyi bir avantaj elde edecek ama ligde daha zor maçlar oynanacak" dedi.

Kulüp tesislerinde düzenlediği basın toplantısında konuşan Çalımbay, Kayserispor maçında çok önemli bir galibiyet aldığımızı dile getirerek, “Taraftarlarımıza Kayseri maçında verdikleri destek için çok teşekkür ediyorum. Geçen hafta bizim için çok önemli bir maç oynadık. Maçın çok zor geçeceğini de biliyorduk, öyle de oldu. Maça istediğimiz şekilde başladık. Bizim maça çok iyi başlamamızın en önemli nedeni taraftarımızdı. Muhteşem şekilde takımla bütünleştiler. Buradan taraftarlarımıza çok teşekkür ediyorum. Biz de onların desteğini boşa çıkartmayacağız. Neticede de iyi bir galibiyet aldık. Kazanmamız bir gereken bir maçtı kazandık. Ancak lig bitmedi önümüzde çok önemli maçlar var. Bu hafta Bucaspor ile oynayacağız. Biz takım olarak hazırız bizi orda nelerin beklediğini biliyoruz. İki takım için de çok önemli bir maç. Çok büyük bir atmosfer olacak. Biz bunlara hazırız. Daha önce de söyledik. Biz rakip ayıracak durumda değiliz. Biz kazanmak zorundayız. Bizim en mutlu eden şey şu an her şey bizim elimizde. Buca’dan alacağımız iyi sonuçla yolumuza devam edeceğiz. Bu maçı alan takım sadece iyi bir avantaj elde edecek. Lig bitmiyor. Bundan sonra da iki takımın çok zor maçları var. Biz bu maçı kazanmak istiyoruz. Ligde henüz deplasman galibiyetimiz yok. Bende önce de, benimle beraber de deplasman galibiyeti yok. Bu maçın ilk deplasman galibiyetinin alındığı maç olarak görüyoruz. Biz oradan Bucaspor’un mücadele ettiğinin iki katı mücadele edersek mutlaka maçı alıp geleceğiz.” dedi.
 
Maçın zorluk derecesinin yüksek olduğunu vurgulayan Çalımbay: “Bu maçta hakemlere çok iş düşecek. Bizler nasıl her şeye çok dikkat ediyorsak, ligin sonuna geldikçe gerilim, stres her yerde artar. Bu stres hakemlerin üzerinde de olacaktır. Artık kritik maçlar yönetecekler. Hakemlere görev verilirken de çok dikkat edilmeli. Geçen hafta Buca maçına Manisa bölgesinden hakemin yönetmesi bence iyi bir şey değil. Hakem için de aynı şey geçerli. Bizimde en kritik bir maçımızı Tokat bölgesinden, Erzincan Bilgesinden bir hakem yönetse herkes çok farklı bakar. Bundan sonra ben çok daha dikkatli olunacağına inanıyorum. Ben Türk hakemlerine güveniyorum. Bu tür kritik maçları daha önce yönettiler. Tüm bu maçların altından kalkacaklarına inanıyorum. Kalan maçlarda hakemlerin de çok dikkatli olacaklarına inanıyorum. Kimseden bir beklentimiz yok. Biz kendimize yürekten inanıyoruz.” diye konuştu.
 
Bucaspor maçı öncesi takımımızda fazla bir eksiğin olmadığını söyleyen Çalımbay: “Takımımdan çok memnunum. Kadir dışında çok önemli bir eksiğimiz yok. Korcan’ın hafif bir sakatlığı var ancak o da maç gününe kadar hazır hale gelecek. Bütün arkadaşlarımızın her şeyi ortaya koyacağını, kapasitelerinin çok çok üstlerine çıkacaklarını ve bu maçın ne kadar önemli olduğunun bilincinde olduklarını biliyorum. Biz orada Sivasspor’a yakışır şekilde mücadele edip Sivas’a döneceğiz.” dedi.
 
Ligde kalmayı belirleyecek taban puanla ilgili bir tahmini bulunmadığını söyleyen Çalımbay: “Lige verilen iki haftayı en iyi şekilde değerlendirip, ondan sonra kalan maçlarımızı da en iyi şekilde değerlendirip, ligi istediğimiz şekilde bitireceğiz. Ligde kalmak için puan hesaplaması yapmadım. Bizim özellikle evimizde oynadığımız tüm maçları kazanmamız gerekiyor.” ifadelerini kullandı.