19 Şubat 2019 12:41:07
Sivasspor Taraftar Derneği Logo
Ana Menü
Son Üyeler
Richardwaw
58yigido34
alinar58svs
58kayabasi
ellez58
Ysfmct
Yigidoyasin
Oktay_Calapverdi
Rudolphabamb
MarioTit
Sosyal Ağ'da İstder
Çalımbay; Şiddetle puan ve puanlara ihtiyacımız var.
Çalımbay; Şiddetle puan ve puanlara ihtiyacımız var.

Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, ''Şiddetle puan ve puanlara ihtiyacımız var. Onun için de tek gayemiz, düşüncemiz Bursa'dan puan ve puanlarla dönmek'' dedi.

PUANA İHTİYACIMIZ VAR

 

Sivassporumuz Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, Bursaspor maçı öncesinde görüşlerini dile getirdi.

 

      - Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, ''Şiddetle puan ve puanlara ihtiyacımız var. Onun için de tek gayemiz, düşüncemiz Bursa'dan puan ve puanlarla dönmek'' dedi.

Çalımbay, tesisimizde düzenlediği basın toplantısında, 1-1 berabere kaldıkları Antalyaspor maçında şansız bir gün yaşadıklarını söyledi.

 

        Hava ve saha şartlarının futbol oynanmayacak derecede olduğunu savunan Çalımbay, ''Bence o maçın oynatılmaması gerekiyordu. Çünkü benim önümdeki çizgi dahi gözükmüyordu. Maçın dördüncü hakemini maçın içinde 'Bu maçı iptal edin' diye üç kez ikaz ettim. Ama maalesef oynattılar'' diye konuştu.

 

      Genel olarak takımın o şartlardaki mücadelesinden memnun olduğunu söyleyen Çalımbay, ''Puan aldık ve aldığımız puan da şu anda bizi iyi bir yere getirdi. Ama üç puan olsaydı çok daha iyi bir yerde olacaktık'' dedi.

 

Cuma günü Bursaspor ile çok önemli bir maç oynayacaklarını anımsatan Çalımbay, şunları kaydetti:

 

       ''Bu maç için hazırız. Kesinlikle rakibimizden çekinme gibi bir düşüncemiz yok. Zaten baktığımız zaman konum itibariyle rakip ayıracak durumda değiliz. Ne rakip, ne futbolcu, ne stat hiçbir şey ayıracak durumda değiliz. Bizim şiddetle puan ve puanlara ihtiyacımız var. Onun için de tek gayemiz, düşüncemiz Bursa'dan puan ve puanlarla dönmek. Tabii ki işimizin çok zor olduğunu biliyoruz. Bursa takımı gerçekten Ertuğrul hoca geldikten sonra mükemmel bir grafik çiziyor, çok da iyi bir kadroları var. Son yaptıkları transferler de dünya çapında oyuncular. O yüzden iyi bir takımla oynayacağımızı biliyoruz. Ama bizim takımımız da çok iyi bir kadroya sahip. Tek sıkıntımız, yeni geldikleri için biraz uyum sürecimiz var. İnşallah bunu da kısa bir sürede atlatıp, Bursa'dan da iyi neticeyle döneceğiz. Ben takımıma yürekten inanıyorum. Bizim her maçımız final maçı. Bu final maçlarından bir tanesi de Bursaspor maçı. İnşallah hayırlısıyla iyi bir şekilde gidip döneceğiz.''

 

      Yönetimin de takımın başarılı olması için kendilerine her türlü desteği verdiğini, Bursa'ya özel uçakla gidip geleceklerini anlatan Çalımbay, ''Bütün gayemiz oradan puan ve puanlarla dönmek'' dedi.

 

      Takımda Abdurrahman 'ın sakatlığının tekrar nüksettiğini, Rada'nın dizinde hafif bir esneme olduğunu anlatan Çalımbay, onun dışında eksik oyuncularının olmadığını bildirdi.

 

      Çalımbay, arka arkaya Bursaspor ve Trabzonspor gibi iki güçlü takımla oynayacaklarının hatırlatılması üzerine, şöyle konuştu:

''Bu iki maç da üç ihtimalle maç. Biri ligin birincisi, biri ikincisi. Biri geçen sene şampiyon olmuş, biri şu anda şampiyonluğun en büyük adaylarından birisi. Bunlar bizi korkutmuyor ama bulunduğumuz konum itibariyle kimseyi düşünecek durumda değiliz, kendimizi düşünmek durumundayız. Benim oyuncularım kapasitelerinin biraz üstüne çıksınlar biz iki maçı da çok iyi bir şekilde bitiririz ve bitirmek zorundayız. Başka bir seçeneğimiz yok.''

''ALTYAPIYA KENDİM EL ATACAĞIM''

      Sivassporumuz Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, gelecek sezon için alt yapının önemli olduğunu söyledi.

Hocamız konuyla ilgili yaptığı açıklamasında, ''Kesinlikle altyapıya kendim el atacağım. Altyapıyla ilgili başkanla oturup konuşacağız ona göre çok iyi çalışmalarımız olacak. Çünkü;  Türkiye'nin en iyi tesislerinden bir tanesi burada. Ve burada da ben Sivas'tan, Sivas'ın çevresinden çok iyi oyuncular çıkacağına yürekten inanıyorum'' ifadesini kullandı.