19 Şubat 2019 12:39:37
Sivasspor Taraftar Derneği Logo
Ana Menü
Son Üyeler
Richardwaw
58yigido34
alinar58svs
58kayabasi
ellez58
Ysfmct
Yigidoyasin
Oktay_Calapverdi
Rudolphabamb
MarioTit
Sosyal Ağ'da İstder
Sivasspor'da Çalışma Deneyimi Bulduğum İçin Çok Mutluyum
Sivasspor'da Çalışma Deneyimi Bulduğum İçin Çok Mutluyum

Uzun süren sakatlık döneminin ardından takımdaki yerini alan Sivasspor’un başarılı file bekçisi Sead Ramoviç, resmi internet sitemize yaptığı açıklamada, “Kariyerim boyunca en çok üzüldüğüm dönemler sakatlık dönemlerimdir” dedi.

Geçirdiği rahatsızlık nedeniyle yaklaşık 2 ay sahalardan uzak kalan Kalecimiz Sead Ramoviç, kulübümüzün resmi internet sitesine çok özel açıklamalarda bulundu.
Ligde 15 haftayı geride bıraktıklarını ve ligin 6 haftasında takımla birlikte olabildiğini belirten Sead Ramoviç, “Bazı sakatlıklarım vardı bu yüzden takımdan ayrı kalmak zorunda kaldım. Takım olarak iyi çalışıyoruz, iyi mücadele veriyoruz. Bunu bugün ki antrenmanda da gördük herkes çok hırslı kazanmak için her şeyi yapıyor. Ben takıma baktığım zaman pozitif şeyler görüyorum. Uzun bir sakatlık dönemi geçirdim. Her futbolcu için kötü bir dönemdir sakat geçirilen günler. Takımla beraber olmak istersiniz, takımla çalışmak istersiniz ama yapamazsınız. Takımdan ayrı, yalnızsınızdır. Benim için daha zor geçti ailem, arkadaşlarım, çevrem burada değil ülkemde. Kötü günlerim geride kaldı. Takıma geri döndüm. Takıma geri döndüm. Birlikte çalışıyoruz” dedi.
 
“Alişan ve Akın ile çalışmak benim için büyük mutluluk”
Takımda bulunan kaleciler Akın Vardar ve Alişan Şeker ile çalışmaktan mutluluk duyduğunu ifade eden Ramoviç, “Alişan’da Akın’da çok iyi futbolcular hem de çok iyi insanlar, çok iyi arkadaşlar. Takıma daha fazla faydalı olmak için çok da çalışıyorlar. Oynadıkları maçlarda da gayet iyi oynadılar. Onlarla beraber aynı takımda olmak, onlarla birlikte çalışıyor olmak benim için büyük mutluluk” şeklinde konuştu.
 
 “Her maç gol yiyor olmamız sorun değil”
Ramoviç, Takımın her maçta gol yemesinin kendisi açısından çok büyük bir sorun olmadığının altını çizerek, “Bir gol yersin iki gol atarsın, iki gol yersin üç gol atarsın. Önemli olan atılan gollere karşılık verip, üzerine de çıkıp galip gelmektir. Biz zaten bu yönde çalışıyoruz, çalışmalarımız da sürdürüp mümkün olduğunca daha az gol yiyip, daha iyi sonuçlar alamaya çalışacağız. Kalecilik yapmakta şöyle bir keyif, mutluluk vardır. Son saniyede bir top çıkartırsınız takımınızın galip gelmesini sağlarsınız. Bu bir kaleci için çok büyük mutluluk ve adrenalindir. Bu duyguyu kaleciden başka kimse hissedemez. Kaleciliğin negatif yönleri de vardır. Yapacağınız bir hatasın telafisi olmaz. Maçlarda yalnızdırlar. Bence, bir kalecide olması gereken en önemli özellikler oyunu iyi okumalı, topu oyuna iyi sokmalı, ortalara çıkmalı, dikkatli olmalıdır. Bir saniyelik hatası her şeyi değiştirebilir. Bu yüzden çok büyük zorlukları vardır kaleciliğin. Bir forvet oyuncusu bir maçta üç gol kaçırır ama ardından bir gol atar herkes onu konuşur, mutluluk duyar, bir kaleci çok iyi bir maç oynar goller kurtarır ama son dakikada bir gol yer onu da yerin dibine sokarlar. Bu yüzden kalecilik çok zordur” dedi.
 
“Galatasaray maçını unutamam”
Tromso Kulübü ile UEFA’da oynadığımız maçları, yine Sivasspor forması altında oynadığımız Galatasaray maçını hiç unutamam benim için çok güzel, unutulmaz bir maçlardı diyen Ramoviç, “Yine kariyerim boyunca en üzüldüğüm anlar sakatlık dönemlerimdir. Yine çok iyi maçlar çıkartıp sizi destekleyen insanların, kütü oynadığınız bir maçta size sırtını döndüğünü görmeniz benim hayatım boyunca unutamayacağım olaylardır” dedi.
 
“Kültürlerimiz birbirine çok yakın”
Bosna ile Türkiye’de kültürlerin birbirine çok benzediğini söyleyen Ramoviç, “Bosna insanları ile Türk insanları kültür olarak birbirine çok yakın. Bu yüzden Türkiye’de bir sıkıntı yaşamıyorum. Burada güzel bir yaşam var bu yaşamaktan keyif duyuyorum. Türk yemekleri ve Bosna yemekleri de birbirine çok benziyor en benzer yemeğimiz menemendir ve ben de çok severim” dedi.
 
“Sivasspor’da çalışma deneyimi bulduğum için de çok mutluyum”
Ramoviç, Sivasspor’da çok iyi insanlarla birlikteyim diyerek şunları söyledi: “Çevremde herkes bana çok yakın davranıyor. Kendimi burada mutlu ve her açıdan tatmin edilmiş gibi hissediyorum. Keyfim yerinde burada. Sivasspor’da çalışma deneyimi bulduğum için de çok mutluyum. Sivas çok güzel bir şehir. Tabi ki bir Las Vegas değil. Böyle bir beklentimiz de yok zaten. İnsanları güzel, bize yaklaşımları güzel. Boş zamanlarımda dışarıya çıkar arkadaşlarımla gezerim, bir kahve içerim. Mutluyum ben Sivas’ta.”
 
“Konyaspor maçını kazanacak tek bir takım var o da biziz”
Hafta sonu sahamızda oynayacağımız zorlu Konyaspor maçına da değinen Ramoviç, “Önümüzde zorlu bir Konyaspor maçı var. Daha iyi odaklanan, daha iyi hazırlanan, daha az hata yapan takım bu maçı kazanacak. Ben bizim takımımızın sahip olduğu yeteneklere güveniyorum, son maçlarda ortaya koyduğumuz performansımız da ortada zaten. Bu şekilde devam ettiğimiz şekilde bu maçı kazanacak tek bir takım var o da biziz” dedi.
 
“Hocamız bizi çok iyi motive ediyor”
Rıza Çalımbay’ın çok iyi bir hoca ve insan olduğunu belirten Ramoviç, “Yaptığı antrenmanlarda ve çalışmalarda çok büyük zevk alıyoruz. Bizlere yaklaşımı çok iyi. Bizi çok iyi motive ediyor. Taraftarlarımızı çok seviyorum, çok iyi destekliyorlar bizi hem maçlarda hem de günlük yaşantımızda. Onlara bizi destekleyin diyemiyorum zaten ellerinden geleni yapıyorlar. Onlara sevgilerimi ve teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.