19 Şubat 2019 06:24:47
Sivasspor Taraftar Derneği Logo
Ana Menü
Son Üyeler
Richardwaw
58yigido34
alinar58svs
58kayabasi
ellez58
Ysfmct
Yigidoyasin
Oktay_Calapverdi
Rudolphabamb
MarioTit
Sosyal Ağ'da İstder
Adımın, Sivasspor İle Özdeşleşmesi Gurur Verici
Adımın, Sivasspor İle Özdeşleşmesi Gurur Verici

Takım kaptanımız Mehmet Yıldız kulübümüz resmi web sitesi www.sivasspor.org.tr'ye açıklamalarda bulundu.Sivasspor'umuzun Kaptanı Mehmet Yıldız, Kendi performansım takımın gidişatı ile doğru orantılı. Karabükspor maçında bende takımda kendimize geldik. Takım iyi olduğu dönem futbolcular da iyi oluyor takım kötü olduğu dönem futbolcularda kötü performans sergiliyor' dedi.

Sitemize açıklama yapan Kaptanımız Mehmet Yıldız, Sivasspor'umuzun şuan ki durumuna dikkat çekerek, 'Bizim adımıza çok kötü geçen 13 hafta yaşadık. Rıza hocanın gelmesiyle iyi bir ivme yakaladık. Artık geriye bakmanın bir anlamı yok. Artık önümüze bakıp dört maçtan puanlar alıp, devre arasında ki takviyelerle de, devre arasındaki kampla, hocamız sistemini oturtmasıyla daha iyi bir takım olacağımıza inanıyorum. Karabükspor maçında nasıl futbol oynayabildiğimizi gördük. Demek ki Sivasspor iyi konsantre olduğu zaman iyi sonuçlar alabilecek bir takım. Taraftarlarımız şunu sorabilir neden daha önce konsantre olmadınız? Diğer maçlarda da takım olarak iyi hazırlandık, konsantre olduk ben tüm arkadaşlarıma kefilim. Ama bir türlü istenilen sonuçları alamadık. Karabükspor maçı ile iyi bir çıkış yakaladık önümüzdeki maçlarla da bunun devamını getirmek istiyoruz' dedi.

Karabükspor galibiyeti ile kötü günlerin artık geride kalmasını istediğini belirten Kaptan Yıldız, 'Kötü günlerin geride kalmasını Biz herkesten daha çok istiyoruz. Önümüzde Gençlerbirliği maçı var, rakibimizi yendiğimiz zaman aynı puana geleceğiz. Bu maçta Karabükspor maçından daha iyi konsantre olup maçı kazanmalıyız' dedi.

Yıldız, Teknik direktör Rıza Çalımbay'ın çizgisini çok beğendiğini belirterek, 'Rıza Hocamız futbolun içinden gelen ve futbolcuya ne vermesi gerektiğini iyi bilen bir teknik adam. Futbolcuyu rahat bırakıyor ancak saha içerisinde yapılması gerekenleri de isteyen bir hoca. Bence en ideali de budur' dedi.

İsminin Sivasspor ile özdeşleşmesinin kendisi için gurur verici olduğunu ifade eden Yıldız, 'Böyle bir şey her futbolcuya nasip olmaz. Ben Sivasspor'da 12 yıldır oynuyorum. Ben Sivas'ta yaşamaktan ve Sivasspor'da oynamaktan son derece mutluyum. Hiçbir zaman da ayrılmak gibi bir düşüncem olmadı. Tabi hayat ne gösterir bilmem ama ben futbolu Sivasspor'da bırakmak istiyorum' dedi.

Kırmızı-Beyazlı taraftarlara çağrıda bulunan Kaptan Mehmet Yıldız, galibiyette önemli rol oynayan futbolcuyu göklere çıkarmamalarını, bir yenilgide de kötü oynayan futbolcuya aşırı tepki göstermekten kaçınmalarını istedi.
Taraftar çok büyük bir güç diyen Yıldız şunları söyledi: 'Bir takım iyi giderken zaten işler yolunda gidiyordur, kötü giderken taraftara ihtiyaç vardır. Kötü gündeyken taraftar takıma sırtını dönerse toparlanma süreci uzar. Taraftar takımın yanında olursa futbolcular bu gücü kendinde hissederse bu sahaya da yansıyacaktır. Taraftarlarımızdan tek isteğimiz maçın ilk düdüğünden son anına kadar bizi aralıksız desteklemeleridir. Biz bu sene taraftarımızı çok üzdük. Hiçbir futbolcu bunu isteyerek yapmaz. Biz bu duruma onlardan daha çok üzüldük. Her maç bizim için final ve final maçlarının en önemli unsuru da taraftardır. Taraftarlarımız, bizim bu finallerimizde her zaman arkamızda olsun. Biz onlara Karabükspor maçında neler yapabildiğimiz gösterdik. Bizi desteklemeye devam etsinler