16 Temmuz 2018 23:26:53
Sivasspor Taraftar Derneği Logo
Ana Menü
Son Üyeler
SbitenshhikovaKatya6
NeumywakinIlya902
YudichewaLada978
Lyudmilavisloguzova968
PavelOrnatskii2
MichaelTew
NadezhdaMiltonowa900
WyazginLesha7
GenaLitovchenko19952
Donaldbuh
Sosyal Ağ'da İstder
Sivasspor fırtına gibi esecek
Sivasspor HaberleriSivasspor Basın Sözcüsü Fikret Ünsal, ''İkinci yarıda fırtına gibi esen bir Sivasspor olacak'' dedi.

Sivasspor'un maçlarını oynadığı 4 Eylül Stadı'nın kapalı tribününün altına açılan Kırmızı Beyaz Köfte Piyaz Et Lokantası'nda basın mensuplarıyla yemekte bir araya gelen Ünsal, burada yaptığı açıklamada, Sivasspor'un ligin ilk yarısındaki performansı ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Önceki 2 sezonda çok ciddi bir performans gösterdiklerini anımsatan Ünsal, ''Birinde aslında üçüncüydük, ama dördüncü yaptılar, masa başı oyunlarıyla. Üçüncü bitirdik, ben dördüncülüğü asla kabul etmiyorum. Birinde ise ligi ikinci bitirdik. Bu başarıları da bize o günkü yönetim kurulumuz, teknik heyetimiz ve futbolcularımız yaşattı'' diye konuştu.

O günleri yaşatan Bülent Uygun ve ekibine teşekkür eden Ünsal, şöyle devam etti:

''2007-2008 ve 2008-2009 sezonlarında çok başarılı olan Bülent hoca ve ekibi, 2006-2007 sezonunda bu takımı Karol Pecze'den 13. haftada 12 puanla devralmışlardı. Takımın puan ortalaması 1'di. Bıraktıkları zaman, 8. hafta sonunda 0,5 puan ortalamasıyla yine 17. sırada bıraktılar. Bu da bir ilahi tesadüf olsa gerek.''

Sezon başında yönetim olarak teknik direktörleri Bülent Uygun'a çok güvendiklerini belirten Ünsal, yıllardır yaptığı transferlerde hata payı en fazla yüzde 10-20 olan Uygun'un bu güveni kendilerine verdiğini anlattı. Ünsal, şöyle konuştu:

''Tabii bu yıl da yine kendisine bıraktık, ama işin doğrusu yönetim kurulu olarak Şampiyonlar Ligi'nden dolayı biz de bir komite kurup her yılki gibi yapamadık. İşte stadyumun durumu; buraların ne şartlarda, ne kadar kısa bir zamanda yetiştirildiğini hepiniz biliyorsunuz. Onun için bahane aranmaz, neticede hata bizde de vardır, hocada da vardır, bunu böyle kabul etmek lazım. Ama yönetim kurulu bizsek, en büyük hata mutlaka bizde vardır, kendimizde aramalıyız. Herkes de hatasını kabul etmeli.''

-''TAKIMIN İSKELETİ BOZULDU''-

Transferlerin tutmadığını, kadroda uyum sorunu olduğunu, takımın iskeletinin bozulduğunu vurgulayan Ünsal, Bülent Uygun ve ekibinin ayrılmasından sonra göreve getirilen Muhsin Ertuğral ile ilgili, ''Hocamız Türkiye'yi de yeni yeni tanıyor, ligi çok fazla tanımıyor. Buna rağmen çok büyük bir özveri göstererek tüm günlerini tesislerde futbolcularla birlikte geçirdi. Elindeki malzemeyle bizi 17 puana ulaştırdı. Kendisine de üstün gayret gösteren futbolcularımıza da teşekkür ediyorum'' dedi.

Taraftarlara ve basın mensuplarına da zor günlerde destek oldukları için teşekkür eden Ünsal, büyük maçlarda, şampiyonluğa oynadıkları dönemde şeref tribününde en ön sırada oturanları, bu zorlu süreçte destek vermedikleri gerekçesiyle ciddi biçimde kınadığını söyledi.

Geçen hafta Ankaragücü maçına bir Sivas milletvekilinin bile gelmediğine dikkati çeken Ünsal, ''O da beni derinden yaraladı. Yani demek ki bizim düştüğümüz zaman sahibimiz yoktur. Bunu da gördük, yani varlığı da gördük, yokluğu da gördük. Bu da bizim için bu yaştan sonra büyük bir tecrübe oldu'' diye konuştu.

-TRANSFER-

İkinci yarıda iç saha maç kaybetmemeleri, özellikle de deplasmanda maç kazanmaları gerektiğinin altını çizen Ünsal, yapacakları nokta transferlerle başarılı olacaklarına inandığını bildirdi.

Ünsal, teknik direktörleri Muhsin Ertuğral'ın bugün itibariyle futbolcu beğenmek üzere çeşitli ülkelerde geziye çıktığını belirterek, ''Hemen hemen dünyada bir tur atacak gibi geliyor. Yeni futbolcularımızı da takıma adapte ettiğimiz an ikinci yarıda fırtına gibi esen bir Sivasspor olacak. Ama o ön sırada oturanlar bizim maçlarımıza şimdi gelmedikleri, gibi o zaman da gelmesinler'' ifadelerini kullandı.

-ERSEN MARTİN İLE YOLLAR AYRILDI-

Takımdan gidecek-kalacak futbolcularla ilgili soru üzerine Ünsal, Ersen Martin ile karşılıklı oturup kulüp olarak anlaştıklarını ve bu oyuncuyla yolları ayırdıklarını söyledi.

Diğer futbolcuların durumlarının belli olmadığını, ancak listelerinde 5 tane gidecek, 5 tane de gelecek oyuncunun bulunduğunu ifade eden Ünsal, gidecek oyuncuların kulüp bulamadıkları takdirde takımda kalabileceğini belirterek, ''Onun için tek tek, gittikçe bunları açıklarsak daha sıhhatli olur'' dedi.
Ara transfer döneminde 4 yabancı, 1 yerli oyuncu transfer edeceklerini kaydeden Ünsal, teknik direktör Muhsin Ertuğral'ın alternatifli bir liste hazırladığını bildirdi.

Muhsin Ertuğral'ın ciddi bir altyapıcı olduğunu, gelecek yıllarda altyapıdan ilk 11'de oynayacak en az 2-3 ismi takıma katacağına inandığını anlatan Ünsal, Bülent Uygun'da olduğu gibi bir sıkıntı yaşamazlarsa Ertuğral ile çok iyi 3-5 sene geçirebileceklerini vurguladı.

Ünsal'ın açıklaması sırasında, kulübün ürün ve mağazalardan sorumlu asbaşkanı Hayrettin Yıldırım da hazır bulundu. Kırmızı-beyaz ismini taşıyan restoranlar zincirinin Sivas'taki halkasını kuran Yadigar Dokgöz'e Sivasspor camiası ve Sivaslılar adına teşekkür eden Ünsal, bu restoran zincirlerinin devam etmesini diledi.Kaynak : AA
Haberin Videosu:
4 yabancı 1 yerli alacağız!
Yorum
Henüz yorum yazılmamış.
Yorum yaz
Yorum göndermek için lütfen üye girişi yapın.
Oylama
Sadece üyeler oylayabilir.

Oy verebilmek için lütfen üye olun ya da üye girişi yapın.

Henüz bir oylama yapılmamış.