24 Şubat 2019 06:57:46
Sivasspor Taraftar Derneği Logo
Ana Menü
Son Üyeler
Brucetor
58yigido34
alinar58svs
58kayabasi
ellez58
Ysfmct
Yigidoyasin
Oktay_Calapverdi
Rudolphabamb
MarioTit
Sosyal Ağ'da İstder
Ziya Erdal: Amacıma Ulaştığım İçin Çok Mutluyum.
Sivasspor HaberleriAlt yapıdan yetişip A takımımıza kadar yükselen genç oyuncumuz Ziya Erdal, kulübümüz resmi internet sitesi www.sivasspor.org.tr 'nin sorularını yanıtladı.

KENDİNİZİ TANITIR MISINIZ?
ZİYA ERDAL: Sivas doğumluyum. İki sene paf takımında oynadım. Daha sonra Kırşehirspor’a Üsküdarspor’a kiralık gittim. Sene başında tekrar Sivasspor’a geldim A takımına yükseldim.

KAYSERİSPOR MAÇINDA SÜPER LİG’DE İLK MAÇINIZA ÇIKTINIZ NELER HİSSETTİNİZ?
ZİYA ERDAL: Süper Lig’e Kayserispor maçıyla başladım. Hocam bana güvendi sağolsun. İlk maçımda kazanmak isterdik ama olmadı. Şanssızlık inşallah bundan sonra burada kalıcı olmak isterim. Çok değişik bir duyguydu sonuçta kendi memleketimin takımı altyapıdan yetiştim. Hedeflerime ulaştığım için çok mutluyum.

SİVASSPOR’DAKİ HEDEFLERİNİZ NELERDİR?
ZİYA ERDAL: Bundan sonraki hedeflerim ilk önce tabi Sivasspor’da kalıcı olmak buraya hizmet etmek en büyük hedefim burada oynamaktı ona da ulaştım.

ALT YAPIDAN YETİŞİP A TAKIMA KADAR YÜKSELDİNİZ ŞUAN ALT YAPIDA OYNAYAN FUTBOLCULARA NELER SÖYLEMEK İSTERSNİZ?
ZİYA ERDAL: Buraya çalışarak geldik. Onlarında çalışmasını istiyorum. Mesut Hocamızda gençlere önem veren birisi. Çalıştıkça kendilerini gösterdikçe daha çok kişi çıkacaktır A takıma.

BOŞ ZAMANLARINIZI NASIL DEĞERLENDİRİRSİNİZ?
ZİYA ERDAL: Genelde müzik dinlemeyi severim. Elektronik aletleri çok severim sinemaya gitmeye GİDERİM.

SOL BEK OYUNCUSUNUZ MEVKİNİZİN ZORLUKLARINDAN BAHSEDER MİSİNİZ?
ZİYA ERDAL: Oynadığımız yer mevkii olarak çok riskli bir yer. Dikkatli olmak zorundasınız. Topla yapacağınız şeyler kısıtlı hep garanti oynamak zorundasınız. Rakibi kontrol altında tutmanız gerekiyor kademeleri iyi yapmak zorundasınız. Zaten dikkatli oynadığınız zaman sorun olmuyor.

GENÇ BİR OYUNCU OLARAK KENDİNİZE ÖRNEK ALDIĞINIZ ALDIĞINIZ YERLİ VE YABANCI FUTBOLCULAR VAR MI?
ZİYA ERDAL: Dünyada örnek aldığım Achle Cole var. Türkiye liginde Hayrettin Abi var onun benim önümde oynaması geçekten tecrübesiyle bana çok şey katıyor.

TEKNİK DİREKTÖRÜMÜZ MESUT BAKKAL HAKKINDA NELER SÖYLEMEK İSTERSİNİZ?
ZİYA ERDAL: Hocamız bana güvendi sezon başında Üsküdar’dan gelmiştim genç oyuncuyum hocamızda bana destek oldu bizde çalışarak bu desteğini boşa çıkarmadık. Genç oyuncular için hocam Türkiye için önemli bir değer. Şans tanıyor gençlere, ben de hocamın desteğini boşa çıkarmamak için elimden gelen her şeyi yapıyorum.

TARAFTARLARIMIZA NELER SÖYLEMEK İSTERSİNİZ?
ZİYA ERDAL: Taraftarlarımız bize inansınlar. Bu kötü günler geçecektir inşallah önümüzdeki Bucaspor maçını yenip yükselişe çıkacağız. Rahat olsunlar bizim takımımız iyi bir takım. Bunu da sahaya yansıttığımız zaman sıkıntı kalmayacaktır. Onlar bize inanmaya devam etsinler. Desteklerini esirgemesinler.

Sivasspor Kulübü
www.sivasspor.org.tr