19 Şubat 2019 12:33:01
Sivasspor Taraftar Derneği Logo
Ana Menü
Son Üyeler
Richardwaw
58yigido34
alinar58svs
58kayabasi
ellez58
Ysfmct
Yigidoyasin
Oktay_Calapverdi
Rudolphabamb
MarioTit
Sosyal Ağ'da İstder
Hiddink, Hamit'i tebrik etti!
Hiddink, karşılaşma sonrası düzenlediği basın toplantısında, zaman zaman konsantrasyon eksikliği yaşadıklarını ifade ederek, ''Ancak bu durumu düzeltmemiz gerekiyor. Takım olarak çok iyi bir başlangıç yapmak istiyorduk. Bunu da başardık. Rakibimize zor anlar yaşattık. özellikle Hamit'i tebrik ediyorum. Attığı gol dünya çapında bir goldü'' dedi.

Zeka ve deneyimin kendileri için önemli bir unsur olduğunu kaydeden Hiddink, şunları söyledi:

''Türk oyuncular, futbol oynamayı seviyorlar. Futbolun en önemli unsurları zeka ve deneyimdir. Yetenekli ve deneyimli oyunculardan oluşan bir takımız. Bugün rakibimiz dünyanın en iyi oyunlarından birini oynamadı, ancak disiplinli bir futbol oynadı. Biz onların karşısında iyi konsantre olduğumuz için maçı kazandık.''

Hiddink, bir gazetecinin Belçika maçıyla ilgili düşüncelerini sorması üzerine de şu yanıtı verdi:
''Kesinlikle rakibimizi ciddiye alacağız. Belçika takımında önemli liglerde oynayan oyuncular var. Gelecek Salı bizi zor bir rakip bekliyor ama 2 maçta hedefimiz olan 6 puana ulaşacağız.''

Toplantıya katılan futbolculardan Hamit Altıntop da bu tür turnuvalarda ilk maçların zor geçtiğini vurgulayarak, ''Hedefimize ulaştık. Şimdi 2. maçımıza konsantre oluyoruz'' dedi.

Öte yandan karşılaşma öncesi stada gelen A Milli Takım futbolcularını aramak isteyen güvenlik güçlerine teknik direktör Hiddink'in izin vermediği öğrenildi.