19 Temmuz 2018 00:59:38
Sivasspor Taraftar Derneği Logo
Ana Menü
Son Üyeler
Tizgarlig
johnen
Gradyflami
Larryhef
optovkaRah
JeremyCit
PavelOrnatskii2
MichaelTew
WyazginLesha7
Donaldbuh
Sosyal Ağ'da İstder
Ertuğral Beşiktaş'ı çözdü
Sivasspor HaberleriLige verilen ara ve bay geçtikleri hafta nedeniyle maç yapmadan geçirdikleri 2 haftalık sürede iyi çalıştıklarını belirten Ertuğral, bu arayı iyi değerlendirdiklerini söyledi. İbrahim Şahin ve Onur Tuncer'in sakatlıktan kurtularak takıma katıldığını, sakatlığı bulunan Bruno Zita Mbanangoye'nin ise yarından itibaren takımla birlikte idmanlara başlayacağını anlatan Ertuğral, ofansif ve defansif anlamda çalışmalar yaptıklarını, gün geçtikçe daha iyi olduklarını, daha iyi yerlere geleceklerini belirtti.

Ertuğral, bu 2 haftalık arada takımı daha iyi tanıma fırsatı bulduğunun belirtilmesi üzerine, ''Sadece şu bireysel hatalarımızı biraz daha düşürürsek, kolektif anlayışımızı biraz daha öne çıkarırsak zannediyorum farklı bir ortam olacak'' dedi.

Beşiktaş maçı ile ilgili görüşleri sorulan Ertuğral, ''Beşiktaş çok iyi bir takım, bence şampiyonluğa oynayan bir takım, bunu da Fenerbahçe maçında gösterdiler'' dedi.

Beşiktaş'ın inişli-çıkışlı grafik göstermesine rağmen iyi bir takım olduğunu belirten Ertuğral, rakiplerinin ayağa iyi pas yapan, çok çabuk kontra atağa çıkan bir takım olduğunu ifade ederek, ''3-4 tane kilit noktaları var, onlar da çok önemli. Ne yaptıkları, nasıl çıktıkları çok belli, onu da biliyoruz'' diye konuştu.

Ertuğral, Pazar günkü maçta, Beşiktaş'ın kilit noktalarını düşündükleri gibi kapatma şansı bulmaları, kendilerinin de kontra atağa çıkmaları halinde çok farklı bir ortam olabileceğini söyledi. Sivassporlu futbolculardan Cihan Yılmaz ise kendilerini çok zor bir maçın beklediğini belirtti.

Beşiktaş'ın Sivas'a galibiyet için geleceğini bildiklerini ifade eden Yılmaz, ''Seyircimizin önünde 3 puan almak istiyoruz ve bunu başaracak güçteyiz'' dedi. Yılmaz, Beşiktaş'tan çekinip çekinmediklerinin sorulması üzerine, ''Çekinme gibi bir şey söz konusu olamaz, çünkü onlar da sonuçta ligde oynuyor. O yüzden yani biz çıkıp kendi gücümüzü sahaya yansıttığımız zaman zaten kimseden çekinmeye gerek yok'' diye konuştu.

Gole dönük orta saha oyuncusu Erman Kılıç da 2 haftalık sürede tempolu idmanlar ve hazırlık maçları yaptıklarını belirterek, ''Kayserispor maçında hem takımın, hem şehrin istemediği bir sonuç aldık. İnşallah Beşiktaş maçıyla bunu telafi edip hem taraftarlarımızdan, hem de şehirden kendimizi affettirmeyi dileyeceğiz'' dedi.

Erman, teknik direktörleri Muhsin Ertuğral'ın kendilerine Beşiktaş ile ilgili gerekli her şeyi izlettirdiğini ifade ederek, ''İnşallah Pazar günü kendi sahamızdan iyi bir sonuçla ayrılırız'' ifadelerini kullandı.

-İDMAN-

Muhsin Ertuğral yönetimindeki idman yaklaşık 2 saat sürdü. Dizindeki sakatlığı nedeniyle tedavisi süren Mehmet Yıldız ve rahatsızlığı bulunan Hayrettin Yerlikaya dışında tüm futbolcuların katıldığı idmanda, hafif sakatlığı bulunan Gabonlu orta saha oyuncusu Bruno Zita Mbanangoye takımdan ayrı çalıştı. Hafif sakatlığı bulunan Akeem Agbetu da idmanın bir bölümünde takımdan ayrı olarak koştu.

Yaklaşık 1 haftadır geçirdiği gribal enfeksiyonu atlatan ve yarın takımla birlikte çalışmalara başlayacağı belirtilen Hayrettin Yerlikaya, arkadaşlarını saha kenarından izledi. İdmanı, Sivasspor Basın Sözcüsü Fikret Ünsal, Genel Koordinatör Faruk Taşseten, Tesislerden Sorumlu Asbaşkan Mehmet Ali Topal ve Sağlıktan Sorumlu Asbaşkan Uğur Akkuş da takip etti.

Ligde zor günler geçiren Sivasspor'da, teknik direktör Muhsin Ertuğral ve teknik heyetin, futbolcuları zorlu Beşiktaş maçına motive etmeye çalıştığı gözlendi. Basına ve taraftara açık son çalışmasını bugün yapan Sivasspor, yarından itibaren idmanlarını basına ve taraftara kapalı yapacak.

25.11.2009
Kaynak : AA

Yorum
Henüz yorum yazılmamış.
Yorum yaz
Yorum göndermek için lütfen üye girişi yapın.
Oylama
Sadece üyeler oylayabilir.

Oy verebilmek için lütfen üye olun ya da üye girişi yapın.

Henüz bir oylama yapılmamış.