13 Aralık 2018 23:40:37
Sivasspor Taraftar Derneği Logo
Ana Menü
Son Üyeler
alinar58svs
58kayabasi
ellez58
Ysfmct
Yigidoyasin
Oktay_Calapverdi
Rudolphabamb
MarioTit
fatihyilmaz01
Michaeltig
Sosyal Ağ'da İstder
Güvene Layık olacağız
Sivasspor Haberleri

news: mesutbakkal.jpgTeknik Direktörümüz Mesut Bakkal, yeni sezon öncesinde hazırlıkların tüm hızıyla devam ettiğini belirterek, taraftarların ve Sivas halkının güvenine layık bir takım olacaklarını söyledi. Geçen sezon yaşanan talihsizlikler sonucu ligi alt sırada, kümeden düşme tehlikesi altında tamamladıklarını anımsatan Bakkal, bunun bir takım için kıstas olmaması gerektiğini söyledi.

Sivasspor´un Turkcell Süper Lige çıktığı günden itibaren büyük başarılara imza atan bir takım olduğunu ve Sivasspor´la anlaşana kadar yakından takip ettiğini belirten Bakkal, "Lige yeni çıkan bir takımın çıktığı sezon adından bahsettirmesi çok ender görülen bir olaydır. Sivasspor da ender bir olaya imza atarak lige çıktığı yıl adını Türk futbol kamuoyuna çok iyi bir şekilde duyurmuştur. Peşinden gelen yıllarda da Sivasspor başarısına başarı katarak adını Türk futbol kamuoyuna duyurmanın yeterli olmadığına inanmış dünya futbol kamuoyu tarafından konuşulmaya başlamıştır. Böyle bir takımda görev yapmak beni hep onurlandırmış ve gururlandırmıştır. Bu nedenle geçtiğimiz sezon yaşanan talihsizlikler Sivasspor için kıstas olmamalı "dedi.

Yeni sezon öncesinde birçok futbolcuyla görüştüklerini ve bazılarını kırmızı-beyazlı renge bağladıklarını söyleyen Bakkal, takıma katkı sağlayabilecek futbolcuların peşinde olduklarını söyledi.

Bakkal, transfer çalışmalarında sağlam adımlar attıklarını kaydederek şunları kaydetti: "Biz sırf transfer yapmış olmak için hareket etmiyoruz. Biz bu takımın ruhuna, birlik ve beraberliğine, kardeşliğine ve takım oyununa laik olabilecek futbolcuları kazanmak istiyoruz. Bu nedenle istediğimiz futbolcuyu bir kez değil, iki kez, üç kez düşünüyoruz ve ondan sonra takımımıza katkı sunup sunmayacağı yönünde karar vererek görüşmemizi yapıyoruz.
Bu konuda transferlerle yakından ilgilenen kulüp başkanımız Mecnun Otyakmaz ve yönetim kurulu üyelerimize teşekkür ediyorum. Onlar bu takımı eski günlerine tekrar getirmek için canla başla uğraş veriyorlar, bende onların bu uğraşı nedeniyle kendimde büyük bir sorumluluk hissediyorum ve bu sorumlulukla görevimi en iyi şekilde yapmak istiyorum "dedi.

GÜÇLÜ OLACAĞIZ
2010-2011 futbol sezonunda Sivasspor´un güçlü bir şekilde yeşil sahalarda yer alacağını da söyleyen Bakkal, “Güçlü bir takım olacağız "Takımdan bazı futbolcuların gitmesinin hiç kimseyi karamsarlığa sürüklememesi gerektiğini söyleyen Bakkal, "Kadromuzdan ayrılan futbolcularımız oldu, yeni katılanlar oldu. Biz kimseyi burada zorla tutmuyoruz. Yönetimimiz de bu düşüncede. Çünkü takımdan gitmek isteyen bir oyuncu zorla, araya birilerinin girmesiyle takımda kalması sağlanırsa verimli olmaz, olamaz. Aklı hep gideceği yerde kalacağı için bize katkı sunamaz. Kadromuzda yer alan çok iyi oyuncularım var. Onlara katkı sunacağına inandığım transferlerin ardından yeşil sahalara çok güçlü bir Sivasspor olarak çıkacağız "dedi.

GÜVENE LAYIK OLACAĞIZ
Sivasspor´a gönül veren ve hiçbir zaman yalnız bırakmayan taraftarlara da seslenen Bakkal, şöyle devam etti: "Bu takımı bugüne kadar yağmur demeden, kar demeden, çamur demeden, sıcak, soğuk demeden destekleyen taraftarlarımıza öncelikle teşekkür ediyorum. Geçtiğimiz sezon onları biraz üzdük ama unutmasınlar ki yıllarca büyük mutlulukları birlikte yaşadık. Bu nedenle bizlere olan güvenlerini sürdürmelerini istiyoruz. Onların güvenine layık olacağız ve bu yılda hep birlikte mutlulukları paylaşacağız "dedi.

Taraftarların takım için çok büyük önem arz ettiğini de söyleyen Bakkal, "Taraftarlar bizim olmazsa olmazlarımızdır. Onlar olmadığı zaman içimiz buruk, gardımız düşük konumdadır. Ama taraftarlarımızın desteğini arkamızda hissetiğimiz zaman hırsımız ve azmimiz daha da büyümektedir. Bugüne kadar bize destek olan taraftarlarımızın bu nedenle bize destek olmalarını, desteklerini sürdürmelerini istiyoruz. Çünkü biz onlarla bu yola çıktık, onlarla bu yola devam edeceğiz. Sivasspor Turkcell Süper Lige çıktıktan sonra kentte oluşan bayram havası akıllardan silinmemeli. Bir takımın şehre kazandırdıkları ile taraftarın takıma kazandırdıkları hiçbir zaman göz ardı edilmemeli. Taraftarımız bizsiz, biz taraftarımızsız olamayız. O nedenle yeni sezonda da taraftarlarımızın stadyumdaki yerlerini almalarını ve bizlere destek olmalarını istiyoruz.

Stadyumdaki yerlerini alarak bize mutluluk verecek olan taraftarlarımızı bizde mutlu etmek için var gücümüzle mücadele edeceğiz. Bundan hiç kimse şüphe etmesin. Bu takım Sivas´la, Sivas ise bu takımla bir bütün. Bu bütünlüğümüzü sahaya da en iyi şekilde yansıtarak dünya futboluna adını yazdıran Sivasspor yeniden şahlanışa geçireceğiz. Yiğidolar yine Türkiye ile birlikte dünyada konuşulmaya devam edecek "dedi.

Bakkal, son olarak transfer çalışmalarını son güne kadar devam ettireceklerini belirterek, "Amacımız transfer yapmış olmak için transfer yapmak değil, Sivasspor ruhuna katkı sunacak futbolcuları renklerimize bağlamak, Sivas´ın, Sivasspor´un adını tekrar dünyaya duyurmak "dedi.