14 Aralık 2018 00:13:18
Sivasspor Taraftar Derneği Logo
Ana Menü
Son Üyeler
alinar58svs
58kayabasi
ellez58
Ysfmct
Yigidoyasin
Oktay_Calapverdi
Rudolphabamb
MarioTit
fatihyilmaz01
Michaeltig
Sosyal Ağ'da İstder
Hedefte bir kaleci, bir de stoper var
Sivasspor Haberlerinews: hedefte-bir-kaleci-birde-stoper-var-mesut-bakkal_400.jpg
Teknik Direktörümüz Mesut Bakkal, "Bir kaleci ve bir stoper alıp transferi tamamlamak istiyoruz" dedi.

Yaz kampını yapmak için tesis arayışı içinde olan Teknik Direktörümüz Mesut Bakkal, Bolu Termal Tesislerini inceledi.

İncelemesinin ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Bakkal, Anadolu takımları için süper ligde şampiyon olmaktan ziyade ligde kalmanın daha önemli olduğuna inandığını ifade ederek, "Anadolu kulüpleri için bir sefer şampiyonluk mu yoksa kalıcı gelirler bırakıp her sene üst sıraları zorlayan ilk 6-7 içinde olan bir takım yaratmak mı diye bana sorarsanız, ben kalıcı gelirlerin olduğu, sistemin yerleştiği, hiç kimseye kulübün borcu olmadığı bir sistemin daha geçerli olduğunu düşünenlerdenim. Ama bir sefer şampiyonluk mu deseniz, yada bu şekilde sistemli uzun vadeli çalışma mı derseniz ben ikinciyi seçerim. Şampiyonluk çok zor telaffuz edilen bir şey. Herkes yakalamak ister o başarıyı, o coşkuyu ama yakaladığınız zaman da sağlam işlerin yapılması gerekiyor. Gereken işlerin yapılması gerekiyor. Şampiyon olup da batacağımıza, düzenli şekilde kademe kademe uzun bir planlamadan sonra bu işi yakalamak daha geçerli olacağını düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

Yaz kampına Sivas´ta başlamayı düşündüğünü ama hava şartlarının elverişsiz olması ve beklenmedik durumlar karşısında da B planı olarak farklı tesisleri incelediğini ifade eden Bakkal, "Bolu inanılmaz güzel, yani takımlar için çalışılabilecek çok güzel bir ortam yaratmışlar, fitnesi ile sahasıyla. Belki ilk 1 haftadan sonra buraya gelmeyi de düşünebiliriz. Tesisin durumuna bakacağım, sıcaklığına falan. Bolu zaten bu işte takımlarım kamp yaptığı yerlerden bir tanesi" diye konuştu.

Sivasspor´un transferleri hakkında da bir değerlendirme yapan Bakkal, şu anda elinde sağlam bir kadronun olduğunu, bunun yanında bir kaleci ve stopere ihtiyaçlarının olduğunun altını çizerek, "Mehmet Nas´ı aldık, Ceyhun´u aldık, Giresun´dan Pedriel´i aldık. Bir kaleci ve bir stoper alıp bu işi tamamlamak istiyoruz. Hata yapmamamız lazım. Çünkü buralar çok hassas noktalar. Zaten hazır bir kadrom var elimde, şampiyonluğa oynamış kadromun büyük bir bölümü elimde duruyor. Geçen gittiğimden sonra da 6 hafta da çok önemli işler yaptılar. Bu işleri de devam ettireceklerini de biliyorum. Hedefli bir takım olacağız, onun için çok fazla transferde bir sıkıntımız yok" şeklinde konuştu.