O hayır! JavaScript nerede? Web tarayıcınızın JavaScript'i etkin değil veya JavaScript'i desteklemiyor. Bu Web sitesini düzgün bir şekilde görüntülemek veya JavaScript'i destekleyen bir Web tarayıcısına yükseltmek için lütfen Web tarayıcınızdaki JavaScript'i etkinleştirin.

Roberto Carlos: Gelenler Kafasına Göre İş Yapıyor

Roberto Carlos: Gelenler Kafasına Göre İş Yapıyor
Roberto Carlos: Gelenler Kafasýna Göre İş Yapýyor

Teknik Direktörümüz Roberto Carlos 1-1 berabere kaldığımız SAİ. Kayseri Erciyesspor maçını değerlendirdi. Carlos, "Utaka´yı orada provoke eden adam sarı kart görüyor ama karşılık veren insan kırmızı görüyor. Ya ikisi de atılmalı, provoke eden adam atılmıyor. Burası bizim evimiz, bizim stadımız. Gelenler kafasına göre iş yapıyor ve hareket ediyorlar. Bu böyle olamaz" dedi.

Carlos, basın toplantısında şu ifadeleri kullandı:

"Kayseri takımı sadece kaybetmemek için sahadaydı. 10 kişi kaldıktan sonra da üstünlüğümüzü devam ettirdik. Geriye düştüğümüz böyle bir maçtan yine de 1 puan almak iyi sonuçtur. Dinlenip, önümüzdeki maça hazırlanacağız. Hakemlerle ilgili çok fazla konuşmak istemiyorum ama Eskişehir maçında 6 dakika uzatma verildi. Bugün maç içinde yerde kalan birçok rakip oyuncu vardı. Kalecinin topu uzun süre bekletmesi vardı ama maça sadece 3 dakika eklendi.

Akhisar'a karşı, Galatasaray'a karşı, Eskişehir'e karşı bu manada hep zorluklar yaşadık. Federasyonun yetkili isimleri nerede, bunları görmüyor mu? Bununla ilgili kimse karar vermiyor. Kimse bunun üzerine gitmiyor. Utaka, bugün kırmızı kart gördü. Belki 2 maç olmayacak ama hakemler hata yaptığı zaman ise hakemlere karşı ağır kararlar yok. Bununla ilgilenecek hakem komitesi nerede? Fenerbahçe Eskişehir maçında olmayan pozisyonda penaltı çalındı. Bu şekilde her kulüp zarar görüyor. Biliyoruz ki bu hafta biz de hakemler açısından zorlanacağız. Takımımız her zaman için galibiyet için çıkıyor, biz anti futbol oynatmıyoruz sahada.

Utaka'yı orada provoke eden adam sarı kart görüyor ama karşılık veren insan kırmızı görüyor. Ya ikisi de atılmalı, provoke eden adam atılmıyor. Burası bizim evimiz, bizim stadımız. Gelenler kafasına göre iş yapıyor ve hareket ediyorlar. Bu böyle olamaz. Takımlar buraya sadece defans yapmak için geliyorlar. Sahada 6 hakem vardı, bu kadar hakemin olmasına ne gerek var tartışılır ki birbirlerine zarar veren hakemler. 4'üncü hakem oyunla ilgili yardımda bulunması gerekirken kulübeye gelip sadece bizimle ilgileniyor. Birazcık daha ciddi olunmalı, işine sahip çıkılmalı. Bu profesyonel futbol ve bütün dünya çapında imaj oluşturuyor. Emek veriyoruz, çalışıyoruz. Sadece iyi bir 90 dakika geçirmek, güzel futbol oynamak ve Türk futboluna belki farklı karakter göstermek için. Oyuncularımız bu karakterde farklılık sergiliyor. Güzel, takım futbolu oynuyoruz. Ama bazı ufak tefek hatalar sonucu etkiliyor. Bazen kişisel, takım hataları, bazen de hakem hataları. Bu cuma Fenerbahçe stadında tekrar hatalara maruz kalacağız. O yüzden şimdiden bunları söylüyoruz. Bizim takımımız orada galibiyet için sahada olacak. Biliyoruz ki bizim takımımız Fenerbahçe'ye karşı da olsa her zaman kazanabilir ve her zaman kazanmak için mücadele ediyor.

Hakemlerin gelişimleri yetersiz. Uluslararası maçlarda Türkiye'den sadece 2 hakemin düdük çalıyor. Türkiye'de de hakemlik profesyonel meslek olarak yapılmalı. Brezilya'da, İspanya'da, İngiltere'de bunu as iş olarak profesyonel yapılıyor. Burada neden olmasın? Burası bir futbol ülkesi, taraftarlar futbola aşık. Atmosfer futbol atmosferi. Her şey profesyonel ise diğer şeyleri de profesyonelleştirirsek Türk futbolu daha da büyüyecektir."


Haber Galerisi

Image #847
RECEP_YUKSEL 12/09/2014 519