O hayır! JavaScript nerede? Web tarayıcınızın JavaScript'i etkin değil veya JavaScript'i desteklemiyor. Bu Web sitesini düzgün bir şekilde görüntülemek veya JavaScript'i destekleyen bir Web tarayıcısına yükseltmek için lütfen Web tarayıcınızdaki JavaScript'i etkinleştirin.


Otyakmaz, Yeniden Başkanlığımıza Seçildi

Otyakmaz, Yeniden Başkanlığımıza Seçildi
Otyakmaz, Yeniden Başkanlýğýmýza Seçildi

Olağan Genel Kurulumuzda delegelerin oylarının tamamını alan Başkanımız Mecnun Otyakmaz, 3 yıllığına yeniden başkan seçildi.

Olağan genel kurulumuz, İl Özel İdaresi Toplantı Salonu'nda gerçekleştirildi.

Genel kurul, yönetim ve denetim kurulu raporları okundu, bilanço ibra edildi.

Kulübümüzün 2014-2015 futbol sezonundaki tahmini bütçesi 50 milyon lira olarak belirlendi. Mecnun Otyakmaz'ın başkanlığında tek listeyle gidilen genel kurulda, konuşmaların ardından oylamaya geçildi ve Otyakmaz yeniden başkanlığa seçildi.

Yeni oluşan yönetim kurulumuzdan As Başkanımız Hüsnü Eken ayrılırken yerine ise Elaattin Akyüz ve Mehmet Boyraz dahil oldu.

Olağan kongrede delege üyelerine seslenen Başkanımız Otyakmaz, "Şahsın ve kulübüm 3 Temmuz 2011'de bizler şike yapmak gibi bir suçla suçlandık ve büyük bir travma yaşadık. Bizler şike yapmak gibi onursuz bir suçla suçlandık ve yargılandık. Bu yargılanma sırasında bizim için sevindirici gelişmeler oldu. Bütün ön yargılı incelemelere rağmen kulübümüzün bir kuruş dahil suistimale gitmediği, aksine büyük bir hassasiyet gösterdiği ortaya çıktı. Bütün defterlerimiz hesaplarımız didik didik edilmesine rağmen bizi bu manada suçlayamadılar. MASAK üç yıl defterlerimizi inceleyerek, defterlerimizi ibra etti" dedi.

"Yargılama sırasında beni en çok üzen şey yargı sistemimizin ne hale geldiğini görmek oldu" diyen Otyakmaz, şöyle devam etti:

"Henüz yasal olarak şike diye bir suçun Türk Ceza Kanunu'nda yeri olmamasına rağmen küme düşme potasında olan Sivasspor'un şike yapabileceği öngörülerek, dinleme izni alınmasıyla başlamıştı adaletsizlik, bizden başka hiçbir küme düşme tehlikesi yaşayan takım, dinlenmeye alınmamıştı. Akabinde dönemin Kulüpler Birliği Başkanı Aziz Yıldırım'la yardımcı olarak benim rutin telefon görüşmelerim suistimal edildi. Neymiş hastalığından dolayı ertelemek zorunda olduğu bir toplantıyı bana bildirdikten ve o hafta kiminle oynayacağımızı sorduktan sonra inşallah kazanırsınız demiş. Ne diyecekti inşallah yenilirsiniz mi diyecekti? Ardından İl Güvenlik Kurulumuzun kararıyla ki bu toplantıda dönemin Sivas valisi, emniyet müdürü, spor müdürü ve yönetimimizin kararıyla Fenerbahçe'ye ayrılan biletler ve parasını tahsil için yapılan konuşmalar dosyada en büyük delil olarak sunuldu. Oysaki tüm paralar kulüpten kulübe banka havalesi ile geçmişti ve makbuzlar dosyadaydı. İnsanların elbise çantaları, para çantası diye gazetelere servis edildi. Havaalanında x-ray cihazlarından geçen bu çantanın hiç mi fotoğrafı yoktu, o çantada para olsa mutlaka fotoğrafı olurdu. Nitekim mahkeme de bu iddialar çürütüldü. Faruk beyin elindeki çantada misafirler için ayrılan biletlerin olduğunu valimiz, belediye başkanımız ve garnizon komutanımızın yeminli ifadeleri sayesinde ancak ispat edebildik. Ama bu sefer bana mahkemede hiç sorulmayan üçüncü bir çana ile suçladılar. Otel kamera kayıtlarını talep ettik kabul etmediler. Neden etmediler bilmiyorum. O akşam orada neler yaşandıysa hepsi kamera kayıtlarında vardı. Biz İTÜ'ye yolladık görüntüler sunucu da yoktu. Lehimize olan en önemli deliller buhar olmuştu. Maçtan önce takıma yapmış olduğum maç konuşmasında futbolcu kardeşlerime neler söylediğimin sorulması için mahkemeye getirilmesini istedik reddedildi. Bir tane Allah rızası için delil olmadan bize ceza verdiler. Şimdi karar bozuldu ama adalet için adil yargılama için hakkımızı vermedikleri takdirde telafisi olmayan sonuçların ortaya çıkması içten bile değildir. Kanunlarımız 'bir kişiye ceza verilmesi için yasal deliller olması gerekiyor' diyor ama savcımız Mehmet Berk avukatlarımızın yanında bana 'Maalesef ülkemizde masum olmak yetmiyor, masum görünmekte lazım' diyor. Oysa sayın savcımızın görevi masum görünmese de masum olanın hakkını iade etmek değil midir'Ama bizi bu şekilde itham edenler bugün büyüğünden küçüğüne ve görevden atıldılar ya da görevden alındılar ve çok ciddi suçlamalara karşı karşıya kaldılar. Bunları hak için adalet için yaptılarsa ve ben bir kazaya kurban gittiysem hakkım onlara helal olsun."

UEFA Disiplin Komitesi'nin Sivasspor'umuza soruşturma açması konusuna değinen Otyakmaz, "Bugün yine bu şartlar altında hazırlanmış dosya sebebiyle UEFA Disiplin Komitesi hakkımızda soruşturma açtı ve biz de maalesef ülkemizde adaletin içinde bulunduğu durumun ve hamiyetini anlatarak, savunma yapmak zorunda kalıyoruz. Diğer taraftan UEFA'nın Tahkim Kurulu olarak adlandırılan CAS Mahkemesi, Fenerbahçe dosyasını görüşürken tanık olarak küçük bir ifade vermeme rağmen dosyayı incelediğinde Sivasspor Kulüp Başkanı ve yöneticilerinin şike yaptığına dair bir kanat oluşmamıştır kararını vererek adeta adaletin nasıl olması gerektiği yönünde herkese ders vermiştir. Sadece masumiyetine gönülden inandığım kalecimiz Korcan açısında bir takım iddialar söz konusudur. Önümüzdeki Haziran ayında İsviçre'nin Nyon kentinde yapılacak olan toplantıda gerekli savunmanın yapılmasından sonra UEFA Kupası yolunda hiçbir engelin kalmayacağı görüşündeyim. Tabi bununla birlikte hem sosyal medya, hem de e-mail yoluyla bizim UEFA'ya alınmamamız yönünde bir takım gönderiler oluyor" şeklinde konuştu.

Şimdiye kadar sustuğumuzu ama bazı konuları artık paylaşmak istediğimizi ifade eden Otyakmaz, "Sabrında bir sonu vardır. 3 yıldır sabrediyorum ama bunu kim anlar. Sosyal medyada, statlarda sürekli masum olmamıza rağmen şikeciler diye yazan ve tezahüratlar yapanlar, kendilerini temiz olduklarını iddia edenler, bizimkiler yapsa onları Trabzon'a sokmayız diyenler, bakalım aynı kararlılığı gösterebilecekler mi? 19 Mayıs 2011 Perşembe günü Mehmet Yıldız geldi, 'Başkanım özel görüşebilir miyiz' dedi. Odama geçtik. 'Başkanım ben takım kaptanıyım, bunu sana söylemek zorundayım. Ama bana nereden duydun diye sorma, ben de isim isteme' dedi. Trabzon'dan birilerin bazı arkadaşlara geldiklerini ve kendileri şampiyon yapacak skoru elde ettikleri takdirde bir milyon dolar teşvik primi vermeyi vaat ettiklerini, kendilerinin ise böyle bir işe girişemeyeceklerini, çıkıp onurları için ellerinden gelenin fazlasını yapacaklarını, bunu söylememiş olarak farz edeceklerini söyleyerek, konuyu kapattıklarını belirtti. Ben de gerekli cevabı verdikleri için konunun çok fazla üzerinde durmadım. Ama yine de Zeki Mazlum'u aradım konuyu anlattım bunlar telefon tapelerinde mevcut" diye konuştu.

Şike sürecinde bildiklerini delege üyeleriyle paylaşan Otyakmaz, "Savcılık sorunca bildiklerimi anlattım. Ceza evinden çıktıktan sonra Erdal Sarılar o Trabzonlu şahsın o hafta Abdurrahman Dereli'nin yanında Trabzonsporlu eski futbolcu Semavi'nin olabileceğini söyledi. Orduspor maçında Dereli'ye sordum evet Semavi'nin bir milyon dolar bize teşvik ettiğini Recep Denizer tarafından yollandığını söyledi. Bu konu aramızda kalacaktı fakat gelişen olaylar beni bu açıklamayı yapmak zorunda bıraktı. O sene Sivasspor-Trabzonspor maçından önceki akşam Trabzonspor yönetimine verdik. Bunu Sadri Şener, Hasan Yener, Nevzat Şakar, Zeki Mazlum ve Volkan Aydın ile bizim yöneticilerimizin olduğu bir ortamda Sadri başkana söyledim, iki şehrin arasındaki gerginliği azaltacak açıklamalar yapmasını, birinin burnu kanasa sorumlu olacağımızı söyledim. Recep Denizer Sivas'ta olduğu halde yemeğe katılmadı. Sadri bey merak etme gerekli açıklamayı yaparım dedi ama hiçbir açıklama yapmadı, aksine Sivasspor'a teşvik primi teklif etmenin Trabzonspor'u yenmek için Ofspor'a teşvik primi teklif etmeye benzeyeceğini söyleyerek başkanlığı bıraktı gitti. Ben şike yapmadığıma dair namusumu ortaya koydum ve bu sözümün ölene kadar arkasındayım. Onlar da bu söylediklerimi namuslarını ortaya koyup yalanlasınlar. Bu konuşmalarda saydığım isimlerin hepsi şahit öyle bir şey yapmadık diyemediler. Başlarını bile kaldırmadılar. Bu söylediklerimi onurum ve şerefim üzerine teminat altına alıyorum" dedi.

Başkanvekilimiz Erdal Sarılar ise faaliyet raporlarını okuyarak delegelere yönetim kurulumuzun 3 yıl için de yapmış olduğu faaliyetleri belirtti.

 


Haber Galerisi

Image #819
58zarali 05/25/2014 832 0 yorum 0 dışında 0 derecelendirme

0 yorum

Bir Yorum Yap

Yorum göndermek için lütfen üye girişi yapın.
  • Henüz yorum gönderilmemiş

Derecelendirme Yalnızca Üyeler Tarafından Kullanılabilir. Oy Vermek için Lütfen Giriş veya Kayıt Yapın.
Muhteşem! (0)0 %
Çok İyi (0)0 %
İyi (0)0 %
Orta (0)0 %
Kötü (0)0 %