O hayır! JavaScript nerede? Web tarayıcınızın JavaScript'i etkin değil veya JavaScript'i desteklemiyor. Bu Web sitesini düzgün bir şekilde görüntülemek veya JavaScript'i destekleyen bir Web tarayıcısına yükseltmek için lütfen Web tarayıcınızdaki JavaScript'i etkinleştirin.


Otyakmaz: "Hoca giderse bizde gideriz"

Otyakmaz: "Hoca giderse bizde gideriz"
Otyakmaz: "Hoca giderse bizde gideriz"

Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Otyakmaz, 3-2 galip ayrıldıkları Orduspor maçının ardından teknik direktör Rıza Çalımbay'ın görevi bırakma kararına ilişkin, ''Hoca giderse biz de gideriz, bunu gönül rahatlığıyla söyleyebilirim'' dedi.

Otyakmaz, maçın ardından 4 Eylül Stadyumu'ndan ayrılırken basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Orduspor karşısında önemli bir galibiyet elde ettiklerini belirten Otyakmaz, ''Gerçekten çok önemli maçtı, çok stratejik, kritik bir karşılaşmaydı. Maç geldi, gitti. Golü bulduk, daha sonra mağlup duruma düştük ama futbolcularımızın son dakikalardaki olağanüstü gayretleriyle maçı kazanmasını bildik. Tebrik ediyorum, tüm Sivaslılara armağan olsun'' diye konuştu.

Takım 2-1 mağlup durumdayken bazı taraftarların istifa çağrısından etkilenen teknik direktör Çalımbay'ın, basın toplantısında görevi bırakmaya karar verdiğini açıkladığının belirtilmesi üzerine Otyakmaz, ''O açıklamadan henüz haberim yok. Birazdan görüşürüz ama öyle bir şey olması mümkün değil'' ifadesini kullandı.

Çalımbay'ın Sivasspor'a önemli katkılar sağladığını vurgulayan Otyakmaz, şunları söyledi:
''Rıza hocamız, takımımızın çok zor döneminde göreve geldi ve o kritik eşiği atlattı. Takım küme düşme sıkıntısındaydı, onu halletti, geçtiğimiz sene olağanüstü bir yıldı.
Sivasspor'un çok sıkıntılı bir sürecinde takımına sahip çıktı ve başarılı bir sezon geçirdik, play-off'a kaldık. Yine bu sene Türkiye Kupası'nda yarı finaldeyiz. Ligde de 35 puanımız var ve önümüzde oynamamız gereken 7 maç var.''

Takımın alacağı galibiyetlerle üst sıralara yükselebileceğini belirten Otyakmaz, ''Sivas'a, Sivasspor'a bu kadar hizmet etmiş bir insanın, böyle şuursuzca birkaç slogana teslim olup ayrılması mümkün değil'' dedi.

''Hoca giderse biz de gideriz''
Böyle bir kararı kendisinin kabul etmediğini, yönetim kurulu üyelerinin de aynı fikirde olduğunu aktaran Otyakmaz, istifanın kabul edilmesi gibi bir durumun kesinlikle söz konusu olmadığını bildirdi.

Otyakmaz, ''Hoca giderse biz de gideriz, bunu gönül rahatlığıyla söyleyebilirim. Eğer taraftarlarımız, o şuursuz diye hitap ettiğim insanlar, gerçekten şuurlularsa, böyle bir düşünceleri varsa biz de yokuz'' diye konuştu.

Bu arada, basın toplantısından ayrılan Rıza Çalımbay ile stadın önünde karşılaşan Mecnun Otyakmaz'ın, Çalımbay'a sarıldığı görüldü.

Haber Galerisi

Image #711
58zarali 03/30/2013 732 0 yorum 0 dışında 0 derecelendirme

0 yorum

Bir Yorum Yap

Yorum göndermek için lütfen üye girişi yapın.
  • Henüz yorum gönderilmemiş

Derecelendirme Yalnızca Üyeler Tarafından Kullanılabilir. Oy Vermek için Lütfen Giriş veya Kayıt Yapın.
Muhteşem! (0)0 %
Çok İyi (0)0 %
İyi (0)0 %
Orta (0)0 %
Kötü (0)0 %