O hayır! JavaScript nerede? Web tarayıcınızın JavaScript'i etkin değil veya JavaScript'i desteklemiyor. Bu Web sitesini düzgün bir şekilde görüntülemek veya JavaScript'i destekleyen bir Web tarayıcısına yükseltmek için lütfen Web tarayıcınızdaki JavaScript'i etkinleştirin.


Çalımbay: "Taraftarlarımızla bütünleşip Orduspor'u yenmemiz gerekiyor"

Çalımbay: "Taraftarlarımızla bütünleşip Orduspor'u yenmemiz gerekiyor"
Çalýmbay: "Taraftarlarýmýzla bütünleşip Orduspor'u yenmemiz gerekiyor"

Sivasspor Teknik direktörü Rıza Çalımbay, Hakem hataları ile çok sayıda maçı kaybettiklerine vurgu yaparak, televizyon programlarında bile hakemin maçı Akhisar Belediyespor'a verdiği şeklinde yorumlar yapıldığını, inanılmaz şekilde hakem hatalarına maruz kaldıklarını söyledi. 

Rıza Çalımbay, tesislerde düzenlediği basın toplantısında, son 3 maçta kendilerine yapılan hataların 3 büyük takıma yapılması halinde hakemlerin hakemlik hayatlarının biteceğini öne sürdü. 
Çalımbay şöyle devam etti: "Bize inanılmaz zararları oldu. Bir sürü puanımız oldu. Kaybettiğimiz maçlarda ya biz öndeydik yada berabere gidiyordu. Bundan sonra yine aynı hataları yapacaklar. Kimsenin sesi çıkmazsa bu böyle devam edecek." 

"MAÇLARA KORKUYLA ÇIKIYORUZ" 
"Antrenörlük hayatımda hakem hatalarından dolayı hiç bu kadar bir takımın ezildiğini mağdur edildiğini görmedim." diyen Çalımbay, "Biz maçlara korkuyla çıkıyorum ve bu korkum takımımdan değil.Şuanda da istemediğimiz bir yerdeyiz. Yoksa bizim yerimiz burası değil. Çünkü bir çok iyi oyunculardan kurulu bir takımız. Akhisar maçına baktığınız zaman 10 kişi kalana kadar 1-0 öndeyiz her şey bizim kontrolümüzde. Penaltı ve kırmızı karttan sonra hakem ön plana çıktı arkasından bizim yaptığımız hatalarda olunca kazanabileceğimiz bir maçı kaybedip döndük." dedi. 

"8 KRİTİK MAÇIMIZ VAR" 
Çok kritik 8 tane maçları olduğunu kaydeden Rıza Çalımbay, "Bunlardan en önemlisi de Ordu maçı. Takımıma çok inanıyor ve güveniyorum. İyi işler yapacağız. Telafisi olmayan maçlar oynuyoruz. Maçların artık telafisi yok. Her maç final niteliğinde. Bir hassa kendi sahamızda oynayacağımız 4 maç çok önemli. Yüzde yüz çok iyi şekilde bitirmemiz gerekiyor. Burada en büyük desteğimiz taraftar olacak." şeklinde konuştu.

En büyük hedeflerinin ligi iyi bir yerde bitirmek ve Ziraat Türkiye Kupası'nı kazanmak için ne gerekiyorsa yapmak olduğunu vurgulayan Çalımbay, şunları söyledi: "Tabi önce Trabzonla oynayıp finale kalmamız gerekiyor. Ondan sonra oyuncularımızın çok iyi oynayacağına ve iyi şeyler yapacağımıza inanıyoruz. Baktığınız zaman bizim sadece ligde sıkıntılarımız var ama Türkiye kupasına baktığınız zaman en iyi 4 takımdan bir tanesi Sivasspor. Biz oralara da kolay gelmedik." 

SİVASSPOR ANTRENMANI 
Milli takımın maçı nedeniyle verilen arayı en iyi şekilde değerlendirmek isteyen Sivasspor, önümüzdeki hafta sonu Orduspor ile oynayacağı karşılaşmanın hazırlıklarını sürdürdü. 
Teknik direktör Rıza Çalımbay nezaretinde yapılan antrenmanda, ısınma hareketlerinin ardından pas çalışan futbolcular, daha sonra çift kale maç oynadı. 

Oyuncuların morallerinin oldukça iyi oldu gözlendi. Futbolcular, ısınma hareketleri sırasında yakalama oyunu da oynadı. Antrenmana milli takımlarda bulunan Kamil Grosicki, Cihan Özkara ve Milan Borjan ile sakatlıkları bulunan Murat Akça katılmazken, Ümit Kurt ve Milan Cerny ise fiztoterapist eşliğinde çalıştı.

Haber Galerisi

Image #704
58zarali 03/21/2013 828 0 yorum 0 dışında 0 derecelendirme

0 yorum

Bir Yorum Yap

Yorum göndermek için lütfen üye girişi yapın.
  • Henüz yorum gönderilmemiş

Derecelendirme Yalnızca Üyeler Tarafından Kullanılabilir. Oy Vermek için Lütfen Giriş veya Kayıt Yapın.
Muhteşem! (0)0 %
Çok İyi (0)0 %
İyi (0)0 %
Orta (0)0 %
Kötü (0)0 %