O hayır! JavaScript nerede? Web tarayıcınızın JavaScript'i etkin değil veya JavaScript'i desteklemiyor. Bu Web sitesini düzgün bir şekilde görüntülemek veya JavaScript'i destekleyen bir Web tarayıcısına yükseltmek için lütfen Web tarayıcınızdaki JavaScript'i etkinleştirin.


Çalımbay: "Önemli olan istikrar"

Çalımbay: "Önemli olan istikrar"
Çalýmbay: "Önemli olan istikrar"

Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay Kasımpaşa maçı öncesi yaptığı basın toplantısında, "Kasımpaşa maçından puanlarla dönmemiz için Fenerbahçe ve Trabzon maçında oynadığımız futbolun üzerine çıkmamız gerekiyor. Ben takımıma güveniyorum. Başarı için önemli olan istikrar" dedi.

Kulüp binasında basın toplantısı düzenleyen teknik direktör Rıza Çalımbay, Türkiye Kupası'nda final oynamak ve kazanmak istediklerini belirterek, "Biz hem lig maçlarını hem kupa maçlarını bir arada götürmeye çalıştık. Kupada isteğimiz şekilde ilerledik. İnşallah bundan sonra oynayacağımız yarı final maçını da geçersek Sivasspor tarihinde ilk defa final oynamış olacak. Tabi final oynadıktan sonra o maçı da kazanmak istiyoruz. Bu işin kolay olmadığını, aksine çok zor olduğunu biliyoruz."dedi. 

ÖNEMLİ OLAN İSTİKRAR YAKALAMAK 
Ligde iyi bir istikrar yakalamak istediklerini belirten Çalımbay, "Özellikle Fenerbahçe ve Trabzon maçında çok iyi oynadık. Bu alınan 2 galibiyet çok önemli. Ama esas önemli olan geride kalan bütün lig maçlarında istikrar yakalamak. Şu anda çizdiğimiz grafik iyi ama bu hafta oynayacağımız Kasımpaşa maçı arkasından oynayacağımız Beşiktaş maçı, Bursa maçı ve Antalya maçları bizim için çok kritik karşılaşmalar. Aldığımız galibiyetler tabi ki çok çok iyi ama bence önemli olan istikrar. Beni en çok memnun eden şey ise oyuncularım Fenerbahçe ve Trabzon maçında gösterdiği performans. Bazı oyuncularımın en üst seviyelerine çıkmaları beni çok mutlu ediyor." diye konuştu. 

SAKATLIKLAR CAN SIKIYOR 
Kasımpaşa maçı öncesi sakatlıkların kendilerini sıkıntıya soktuğunu belirten Çalımbay, "İyi bir durumda görünsek de sıkıntılarımız devam ediyor. Bu hafta Navratil'in cezalı olması, Ümit'in sakat olması bizim için dezavantaj oldu. Hafif sakatlıkları bulunan Pedriel ve Sercan'ın olmaması da bizim için dezavantaj. Ama iyi bir şekilde yolumuza devam etmek istiyoruz ve oynayacağımız en önemli maçlardan birisi Kasımpaşa maçı. Kasımpaşa, özellikle kendi sahasında çok iyi oynayan bir takım, iyi ve kaliteli oyunculardan kurulu bir takım. O yüzden çok dikkat etmemiz gerekiyor. Kasımpaşa maçından puanlarla dönmek için Trabzon ve Fenerbahçe maçında oynadığımız oyunun daha da üstüne çıkmamız gerekiyor." şeklinde konuştu. 

TAKIMIMA GÜVENİYORUM 
Ligde oynayacakları 4 maçın kendileri için hayati önem taşıdığını ifade eden Çalımbay, "Artık Trabzon ve Fenerbahçe maçından aldığımız galibiyetleri unutup Kasımpaşa, Beşiktaş, Bursa ve Antalya maçlarına konsantre olmamız gerekiyor. Artık tamamıyla o maçları düşünmemiz gerekiyor. Ben takımıma inanıyorum, güveniyorum. Eğer ligde iyi sonuçlar alırsak kafamızı rahatlıkla kupa maçlarına da verebiliriz. Oynayacağımız bu 4 maç bizim için hayati önem taşıyor. Amacımız o maçlardan en iyi sonuçlarla çıkmak." dedi. Devre arasında transfer edilen Polonyalı forvet Arkadiusz Piech'in sahaya ne zaman çıkacağının sorulması üzerine Çalımbay, "Arkadiusz daha yeni geldi, arkadaşlarını tanımıyor, Türk futbolunu tanımıyor o yüzden biraz zamana bıraktık. Oynatsak bize ve kendisine haksızlık etmiş olurduk. Ama şu an ilk geldiğine göre çok iyi durumda. Ligde olmasa bile kupadaki Bursa maçında oynatacağız." dedi. 

HAZIRLIKLAR DEVAM EDİYOR 
Bu arada kırmızı beyazlı futbolcular Teknik Direktör Rıza Çalımbay nezaretinde Kasımpaşa maçı hazırlıklarını sürdürdü. Düz koşu ile antrenmana başlayan futbolcular top ile ısınma hareketlerinin ardından uzun pas çalışması ve yarı sahada çift kale maç yaptı. Antrenmana, sakatlıkları bulunan Pedriel ile Ümit Kurt katılmadı. Hafif sakatlığı bulunan Sercan Yıldırım ise takımdan ayrı düz koşu yaptı. 

Haber Galerisi

Image #682
58zarali 02/14/2013 688 0 yorum 0 dışında 0 derecelendirme

0 yorum

Bir Yorum Yap

Yorum göndermek için lütfen üye girişi yapın.
  • Henüz yorum gönderilmemiş

Derecelendirme Yalnızca Üyeler Tarafından Kullanılabilir. Oy Vermek için Lütfen Giriş veya Kayıt Yapın.
Muhteşem! (0)0 %
Çok İyi (0)0 %
İyi (0)0 %
Orta (0)0 %
Kötü (0)0 %