O hayır! JavaScript nerede? Web tarayıcınızın JavaScript'i etkin değil veya JavaScript'i desteklemiyor. Bu Web sitesini düzgün bir şekilde görüntülemek veya JavaScript'i destekleyen bir Web tarayıcısına yükseltmek için lütfen Web tarayıcınızdaki JavaScript'i etkinleştirin.


Sivas Arena için ilk kazma vuruldu

Sivas Arena için ilk kazma vuruldu
Sivas Arena için ilk kazma vuruldu

TOKİ'nin Sivas'a yapacağı 25 bin kişilik stadyum inşaası yolunda ilk çalışmalar başladı. 18 Haziran'da ihalesi yapılan ve TOKİ tarafından müteahhit firmaya devir teslimini yapılan 130 bin metre kare üzerine kurulacak olan statta hafriyat çalışmaları yapılıyor. 

Sivas'ın ağır kış şartları ve kar yağışı dikkate alınarak tasarlanan stadın tribün ve otoparklarının yapılacağı zeminde de iş makineleri çalışıyor. Çalışmaları yakından takip eden Sivas Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Salim Kılıç;
"18 Haziran'da stadın ihalesi yapılmıştı. TOKİ Genel Başkanlığı mütahit firmaya devir teslimini yaptı. Onlar da teslim alır almaz inşaatta başladılar. Malum Sivas'ta yoğun kış şartları nedeniyle 5-6 ay inşaatta başlanamıyor. Biran önce zemindeki iyileştirmeyi yaparak işin ilk kısmına başlamak istediler. Çok istekli bir çalışma devam ediyor. Öncelikle iddialı bir stadyum olacak bizim sadece zeminde biraz sıkıntımız vardı. Bunun için zeminde öncelikli olarak bir iyileştirme yapılacak ve temeli atılacak. Firma 800 gün içerisinde stadı tamamlayarak teslim edecek. Çok farklı bir stadyum oluyor. Sivas'ın iklim şartlarına uygun ve örnek bir stat olacak diye düşünüyorum. 2014 yılının sonlarında yepyeni bir stada kavuşmuş olacağız. Yaklaşık 300 bin metre kare bir alanımız var. Burada stadyum, atletizim stadı, iki tane spor salonu, yüzme havuzu, idari binalar, güreş eğitim merkezi gibi binalar alacak. Yani burası örnek bir spor kompleksi olacak. Stadımızın kapasitesi 25 bin kişilik olacak. Yeni stadın yapılması bizlere çok büyük bir heyecan veriyor. Sivasspor'un şu anda karşılaşmalarını oynadığı 4 Eylül stadyumu 1968 yılında yapılmış, tabi son zamanlarda bazı düzenlemeler yapıldı. Tesislerimiz Uluslar arası standartları taşımıyordu. Böyle bir projenin gerçekleşmesi bizi mutlu ediyor." dedi. 

Yeni yapılacak stadyumda alttan ısıtma sistemi sayesinde kış aylarında stadyum zeminin donmayacağı vurgulanırken, enerji tasarrufu sağlayacak aktif enerji üretim sistemlerinin de yer alacağı açıklandı. 

Yağmur ve kar suyuda depolanarak sulama amaçlı kullanılacağı belirtilen yeni stadın temelinin önümüzdeki günlerde atılacağı öğrenildi. Yeni stadın tamamlanmasının ardından mevcut 4 Eylül Stadı, TOKİ'ye devredilerek, yerine konut ve iş merkezi yapılacak. 

Haber Galerisi

Image #615
58zarali 10/10/2012 2,412 2 yorum 0 dışında 0 derecelendirme

2 yorum

Bir Yorum Yap

Yorum göndermek için lütfen üye girişi yapın.
 • S
  serkankeskin
  sivassporun başarıları inşallah devam ettiği sürece sivas ta futbol kültürü artacak ve zamanla daha fazla insan maçlara gidecektir.önümüzdeki 10 yıl içerisinde nüfusun 50bin 100bin kişi artış gösterebileceği ve yapılacak stadı 40 50 sene kullanma ihtimali göz önünde bulundurulursa kapasitenin en az 33 bin olması gerektiğini anlarız.4 eylül stadında ufak değişiklikler yaparak kapasiteyi hem artırıp hemde modern bir görünüm kazandırabilecekken,sadece 25 bin kişilik bir stat için şehir merkezinde, 5 sene 10 sene sonra değerini ikiye üçe katlayabilecek bir arsa yı elden çıkarmayı doğru bulmuyorum.
  - 10/14/2012
 • altuntas58
  altuntas58
  yapılıp bitmeden inanasım gelmiyor ama yinede hayırlı olsun
  - 10/14/2012
Derecelendirme Yalnızca Üyeler Tarafından Kullanılabilir. Oy Vermek için Lütfen Giriş veya Kayıt Yapın.
Muhteşem! (0)0 %
Çok İyi (0)0 %
İyi (0)0 %
Orta (0)0 %
Kötü (0)0 %