O hayır! JavaScript nerede? Web tarayıcınızın JavaScript'i etkin değil veya JavaScript'i desteklemiyor. Bu Web sitesini düzgün bir şekilde görüntülemek veya JavaScript'i destekleyen bir Web tarayıcısına yükseltmek için lütfen Web tarayıcınızdaki JavaScript'i etkinleştirin.


Çalımbay: "G.Saray'dan korkmuyoruz, çekinmiyoruz"

Çalımbay: "G.Saray'dan korkmuyoruz, çekinmiyoruz"
Çalýmbay: "G.Saray'dan korkmuyoruz, çekinmiyoruz"

Sivasspor'da, Galatasaray maçı hazırlıkları devam ederken teknik direktör Çalımbay, "Eğer Galatasaray'dan puan veya puanlar almak istiyorsak, onlardan daha çok mücadele edip daha iyi düşünmemiz gerekiyor'' dedi.


Sivasspor teknik direktörü Rıza Çalımbay, ''Eğer Galatasaray'dan puan veya puanlar almak istiyorsak, onlardan daha çok mücadele edip daha iyi düşünmemiz gerekiyor'' dedi.
Çalımbay, hafta sonu deplasmanda oynayacağı Galatasaray maçının hazırlıklarını kulüp tesislerinde yaptığı çalışmayla sürdüren kırmızı-beyazlı ekibin idmanında yaptığı açıklamada, çok sık aralıklarla maçlar oynadıklarını söyledi.


Çalımbay, şöyle konuştu: ''Bu sene böyle, bu haftadan sonra daha da sık maçlarımız olacak. Galatasaray maçı da tabii ki zor maç. Her şeyden önce Galatasaray'ın kendi sahasında oynayacağımız bir maç. Bir kere her şeyden önce kendimize güveniyoruz. Biz oraya puan ve puanlar için gidiyoruz. Bunu da almak için de mutlaka mükemmel şekilde mücadele etmemiz gerekiyor. Burada oynadığımız maçların çok çok üstüne çıkmamız gerekiyor. Galatasaray'ın gerçekten iyi bir kadrosu var. En son Beşiktaş maçını seyrettim. Oynayanı, oynamayanı mükemmel bir kadroya sahipler. Biz de iyiyiz ama önemli olan tabii ki kapasitemizi sahaya yansıtmamız gerekiyor. Eğer Galatasaray'dan puan veya puanlar almak istiyorsak, onlardan daha çok mücadele edip daha iyi düşünmemiz gerekiyor. Girdiğimiz pozisyonları da değerlendirmemiz gerekiyor.''


Takımda Eneramo dışında sakatlarının bulunmadığını belirten Çalımbay, ''Eneramo'ya maçta bir darbe geldi, MR çektirecek. Durumu o zaman belli olacak. Burada bütün oyunculara ihtiyacımız oluyor, çok sık maç oynayacağımız için. Eneramo oynamazsa diğer arkadaşlarımız oynayacaklar'' dedi.


Ligde Galatasaray maçının ardından Trabzonspor ile karşılaşacaklarını hatırlatan Çalımbay, ''Bir kere her şeyden önce en sağlam adamlarla sahaya çıkmamız gerekiyor. Hem kafa olarak, hem de vücut olarak sağlam arkadaşlarla. En ufak sakatlık pürüzü olan arkadaşlarla çıkmamamız gereken bir maç. Bir kere her şeyden önce korkmuyoruz, çekinmiyoruz. Biz oradan inşallah puan veya puanlarla döneceğiz. Çünkü Galatasaray maçı 3 ihtimalli maçlardan bir tanesi. Onun için de bizim mutlaka atak oynayıp pozisyon bulmamız gerekiyor. Defansımıza da dikkat etmemiz gerekiyor'' ifadelerini kullandı.


Bir basın mensubunun, Anadolu takımlarının büyük takımlar karşısında oynadıkları maçlara daha iyi konsantre olduklarını belirterek, bu konudaki görüşlerini sorması üzerine Çalımbay, şunları söyledi: "Artık küçük, büyük takım diye bir şey söz konusu değil. Çünkü bizim Gençlerbirliği maçı bana göre Fenerbahçe, Beşiktaş maçlarından daha önemli maçtı. Bizim kazanmamız gereken bir maçtı. Bilhassa kendi sahamızda oynadığımız maçlar. Maçı biz öyle düşünmüyoruz teknik heyet olarak. Futbolcularımıza da bunu anlatmaya çalışıyoruz. Bilhassa kendi rakibimiz olanları yenmemiz gerekiyor. Hele kendi sahamızda. Ligde bana göre kötü takım yok. Bütün takımlar çok iyi. Kimin kimi yeneceği hiç belli olmuyor. Onun için de büyük küçük takım ayırmadan her maça mükemmel şekilde hazırlanılması gerekiyor.''


Haber Galerisi

Image #467
58zarali 11/22/2011 844 0 yorum 0 dışında 0 derecelendirme

0 yorum

Bir Yorum Yap

Yorum göndermek için lütfen üye girişi yapın.
  • Henüz yorum gönderilmemiş

Derecelendirme Yalnızca Üyeler Tarafından Kullanılabilir. Oy Vermek için Lütfen Giriş veya Kayıt Yapın.
Muhteşem! (0)0 %
Çok İyi (0)0 %
İyi (0)0 %
Orta (0)0 %
Kötü (0)0 %