O hayır! JavaScript nerede? Web tarayıcınızın JavaScript'i etkin değil veya JavaScript'i desteklemiyor. Bu Web sitesini düzgün bir şekilde görüntülemek veya JavaScript'i destekleyen bir Web tarayıcısına yükseltmek için lütfen Web tarayıcınızdaki JavaScript'i etkinleştirin.

Çalımbay: En Büyük Destekçimiz Taraftarımız Olacak

Çalımbay: En Büyük Destekçimiz Taraftarımız Olacak
Çalýmbay: En Büyük Destekçimiz Taraftarýmýz Olacak

Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay, Eskişehirpor maçını mutlaka kazanmak istediğimizi ve bu maçta en büyük destekçimizin taraftarımız olacağını söyledi.

Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay kulüp tesislerimizde düzenlediği haftalık basın toplantısında ligin ilk maçında kaybettiğimiz Karabükspor maçını ve hafta sonu oynayacağımız Eskişehirspor maçını değerlendirdi.
 
Karabükspor maçını kaybettiğimiz ve yaptığımız hatalara üzüldüğünü belirten Çalımbay: “Birkaç arkadaşımız kapasitesinin çok altında bir oyun sergiledi. Faty’nin sakatlanması bizim için çok büyük bir dezavantaj oldu. Hatta yediğimiz golde sakatlığından dolayı dönemediği için golü yedik. 2. yaptığımız penaltı yapmamamız gereken bir penaltıydı. Baktığımız zaman kendi hatalarımızdan dolayı mağlup olduğumuz bir maç oldu. İlk yarı farklı bir Sivasspor, ikinci yarı farklı bir Sivasspor izledik. 2. yarı kendi evimizde oynuyor gibi oynadık. Karabükspor ise deplasmanda oynuyor gibi oynadı. Ama maalesef girdiğimiz pozisyonları değerlendiremedik. Son girdiğimiz pozisyonda Kamil Grosicki, Morten’e daha iyi pas verebilirdi. Son paslarda etkili olamadık. Ben takımımdan memnunum. İlk yarıda oynadığımız oyun bizim oyunumuz değil. Onun çok çok üstüne çıkacağız” ifadelerini kullandı.
 
İlk hafta bir sürü takımın sürpriz yaşadığını söyleyen Çalımbay: “Genel olarak baktığımız zaman sadece Mersin takımı deplasmanda galip geldi. O da baktığımız zaman Ankaragücü takımı son anda toplandı. Sürprizlerin nedeni lig çok geç başladığı için ve taraftarların desteğiyle alınan maçlar olması. Örneğin biz ilk maçımızı kendi sahamızda oynasaydık, çok daha değişik şekilde olacaktı. Futbolcuları ne kadar zorlasan da motive edemiyorsun. İlk hafta her takım için zordur. Ama bu maçtan çıkartılacak dersler var. Önümüzde daha çok maç var. Bu maçı hafta içi arkadaşlarımızla konuştuk. Hatalarımızı, yaptığımız iyi şeyleri seyrettik” dedi.
 
Karabükspor taraftarlarına gösterdikleri misafirperverlikten dolayı teşekkür eden Çalımbay şunları söyledi: “Karabük taraftarına teşekkür ediyorum. Maçtan sonra söyleyecektim ama maçın getirdiği telaştan söyleyemedim. Gerçekten bir taraftarın davranması gerektiği gibi davrandılar. Takımları tribünlere çağırarak ligde dostluk, kardeşlik, arkadaşlığın ön planda olduğunu gösterdi. Ben bütün Karabük taraftarına teşekkür ediyorum.”
 
Ligin 2. haftasında Sivas’ta oynayacağımız Eskişehir maçını kazanmak istediğimizi ifade eden Çalımbay “Bizim bütün amacımız Eskişehirspor maçını kazanmak. Eskişehirspor ben eski çalıştığım takım ve şuan ki kadronun yüzde doksanı benim kurduğum takım. Onun için benim için de çok çok önemli. Dosttuk, her şey bir tarafa bizim mutlaka kazanmamız gereken bir maç. Karabük maçındaki oyunumuzun çok çok üstüne çıkarak bu maçı kazanmak istiyoruz” diye konuştu.
 
Eskişehir maçında taraftarımıza çok ihtiyaç duyacağımızı söyleyen Çalımbay: “Bizim en büyük destekçimiz taraftarımız olacak. Çok ihtiyacımız olacak. Tribünlerin hepsini doldurursak bizim için müthiş olacak. İyi bir başlangıç yapmak istiyoruz. Bundan önceki sıkıntıları yaşamak istemiyoruz. Taraftarlımızın yanımızda olması gerekiyor. Bu maçı final maçıymış gibi görmelerini istiyorum taraftarımızın. Geçen sene en sıkıntılı günlerimizi, en sıkıntılı maçlarımızı taraftarlarımızla aştık. Onlarında desteklerini ihtiyacımız var” dedi.
 
Takımımızın eski kaptanı Mehmet Yıldız içinde değerlendirmede bulunan Çalımbay: “Mehmet Yıldız yıllarını buraya vermiş bir futbolcu. Sivasspor’un en başarılı olduğu dönemlerde en ön planda olan bir arkadaşımızdı. Buradan ayrılırken de kendi rızası ile ayrıldı. İzin istedi biz de izin verdik. Tabiî ki onun yeri biz de çok farklı” ifadesini kullandı.
 
Lig çok uzun bir maraton olduğunu ve kadroda bulunan tüm futbolcularımıza ihtiyaçı olacağını söyleyen Çalımbay: “Eskişehirspor maçından sonra tekrar perşembe günü bir maç daha oynayacağız. Ardından pazar bir maç daha yapacağız. Sıkışık bir maç trafiği olacak. Bütün oyuncularımızın da hazır olması gerekiyor. Bütün amacımız bu maçlardan en sonuçla ayrılmak. Herkesin her şeyini ortaya koyması gerekiyor. Ben takımıma güveniyorum. Sakatlarımız sıkıntılarımız var. Artık yedek, kadroda diye düşünülmüyor. Bütün oyuncularımız on bir de oynayacak gibi hazırlıyoruz. Belki de bu 3 maçta kadromuzda olan bütün arkadaşlarımıza şans vereceğiz. Bütün arkadaşlarımızda bu şanslarını değerlendireceklerdir” diye konuştu.
 
Sakat futbolcularımız hakkında da bilgi veren Çalımbay şunları söyledi: “Faty en az 1.5 ay oynayamayacak. Pedriel’i Bursaspor maçında maskeyle de olsa inşallah oynatacağız. Uğur’u geçen hafta oynatmadık. Risk etmedik. Bu maçta büyük bir ihtimal oynatacağız. Kerim Zengin 2 hafta sonra oynayabilir. Tomas Rada 3 hafta sonra oynayabilir. Sakatlıklardan dolayı bayağı sıkıntı yaşadık. Sivas’ta oynadığımız iki maçta kırık verdik. Uğur ve Pedriel. Arka arkaya sakarlıklar, şansızlıklar yaşadık.

Haber Galerisi

Image #437
RECEP_YUKSEL 09/15/2011 761