O hayır! JavaScript nerede? Web tarayıcınızın JavaScript'i etkin değil veya JavaScript'i desteklemiyor. Bu Web sitesini düzgün bir şekilde görüntülemek veya JavaScript'i destekleyen bir Web tarayıcısına yükseltmek için lütfen Web tarayıcınızdaki JavaScript'i etkinleştirin.

Çalımbay: Bütün Amacımız Eskişehirspor Maç

Çalımbay: Bütün Amacımız Eskişehirspor Maç
Çalýmbay: Bütün Amacýmýz Eskişehirspor Maç

Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay bütün amacımızın Eskişehirspor maçı olduğunu ve kazanmaktan başka bir düşüncemizin olmadığını söyledi.

Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay antrenman öncesi basın mensuplarının sorularını cevapladı. Ligin ilk maçlarının her zaman zor olduğunu ve çok büyük beklentiler olan takımlarında aynı sorunu yaşadığını söyleyen Çalımbay :”Ama biz daha çok kendi yaptığımız hatalardan dolayı yenildik. Biraz önce yarım saatten fazla futbolcularımızla toplantı yaptık. Maçı tartıştık, yaptığımız hataları seyrettik. Yaptığımız iyi şeyleri konuştuk. Ama şu bir gerçek ki maçın ilk yarısında ayrı bir Sivasspor, ikinci yarısında ayrı bir Sivasspor vardı. İlk yarı istediğini yapamayan, ikinci yarı ise çok iyi bir baskı kuran, hatta Karabükspor deplasman takımı, biz ev sahibi takımı gibi oynadık. Girdiğimiz gol pozisyonları vardı. Son paslarda biraz dikkatli olsaydık rahatlıkla puanla dönebilirdik. Bu maçtan çok fazla alacağımız dersler var. Yapmamamız gereken hatalar var. Ligin ilk haftası olduğu için hataları telafi etme şansımız var. Takımıma yürekten inanıyorum. Artık bu maçı unutmamız lazım. Tek unutmamız gereken orada yaptığımız şeyler” dedi.
 
Maçta üzüldüğümüz şeyler olduğunu ifade eden Çalımbay hakem hatalarına da değinerek: “Biz hiçbir zaman hakemleri karşımıza alıp, bu penaltıydı, bu değildi demiyoruz. Hakemlerin de biraz daha dikkatli olabilirler. Verilen ilk penaltı penaltı değil, Eneramo’ya yapılan faul, Ziya’nın penaltı pozisyonundan daha ağırdı. Hakem de yan hakem de göremedi. Bu konularda biraz daha dikkatli olurlarsa hiçbir takımın canı yanmaz” ifadesini kullandı.
 
Karabükspor Kulübü’ne ve taraftarlarına da teşekkür eden Çalımbay şunları söyledi: “Çok centilmence bir maç oldu. Ben Karabükspor taraftarlarına teşekkür ediyorum. Maçtan önce hem kendi takımlarını, hem de bizi çağırmaları büyük bir jestti. Onlara tekrar buradan teşekkür ediyorum.”
 
Ligin 2. haftasında evimizde oynayacağımız Eskişehir maçını kazanmak istediğimizi söyleyen Çalımbay: “Artık bütün amacımız Eskişehir maçı. Eskişehirspor maçını da kazanmaktan başka bir düşüncemiz yok. Arkadaşlarımız kapasitelerinin üstüne çıkarsa, taraftarlarımızın da desteğiyle 3 puan alacağımıza yürekten inanıyorum. Biz kendi sahamızda oynadığımız maçı kazanıp, galip gelmek istiyoruz” dedi.
 
Ligin bu sezon çok zorlu geçeceğini, takımların birbirlerini yenme gücü olduğunu ifade eden Çalımbay: “Taraftarlarımıza bu sene daha çok ihtiyacımız olacak. Bugüne kadar bizi hep desteklediler. Bundan sonra da destekleyeceklerdir. Onların desteğiyle bu zorlu ligi çok iyi bir şekilde bitireceğiz. Bu sene gerçekten son enteresan bir lig olacak. Lig bitecek heyecan bitmeyecek. Her takım her takımı yenebilecek. Bu zorlu ligde taraftarımıza çok ihtiyacımız olacak. Her zaman söylüyorum bizim taraftarımız 12. adam değil 1. adamdır. Onların desteği çok çok önemli” ifadesini kullandı.

Haber Galerisi

Image #433
RECEP_YUKSEL 09/13/2011 882