O hayır! JavaScript nerede? Web tarayıcınızın JavaScript'i etkin değil veya JavaScript'i desteklemiyor. Bu Web sitesini düzgün bir şekilde görüntülemek veya JavaScript'i destekleyen bir Web tarayıcısına yükseltmek için lütfen Web tarayıcınızdaki JavaScript'i etkinleştirin.

Çalımbay: Lige İyi Hazırlandık

Çalımbay: Lige İyi Hazırlandık
Çalýmbay: Lige İyi Hazýrlandýk

Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay kulüp tesislerimizde düzenlediği basın toplantısında lige çok iyi hazırlandığımızı ve bu sezon başarılı olmak istediğimizi söyledi.

 

2011-2012 sezonun tüm takımlara hayırlı olmasını diyen Çalımbay yeni lig sistemiyle birlikte lige ayrı bir heyecan geleceğini belirterek şunları söyledi: “Her şeyden önce 2011-2012 sezonu Türk futboluna hayırlı olsun. İnşallah bu hafta başlayacağız. Ben bu sezonun çok iyi olacağına, çok çekişmeli olacağına ve zevkli olacağına inanıyorum. Çünkü her şeyden önce lig yeni bir sistemle oynanacak. Herkeste çok büyük bir beklenti, heyecan var ligin başlamasından dolayı. O kadar büyük bir özlem var ki en son oynadığımız Kazakistan maçı çok büyük bir taraftar kitlesine oynandı. Bu yeni statüye göre her takım gücüne göre transfer yaptı. Herkes iddialı olmak istiyor. Çok güzel yönleri olan sistem. Lig bitecek ama heyecan bitmeyecek. Hem üst sırada hem de ilk 8’de yeni bir heyecan yaşanacak. Çok zevkli iyi bir lig olacağına inanıyorum. Sistemin iyi yönleri kadar kötü yönleri de var. 9 ile 15. sıra bitiren takımların ne olacağı. Çünkü bu takımlar için lig 3 ay önceden bitiyor. Bunun için de iyi bir formül bulunacaktır. Çünkü bu takımlar içinde milli takıma giden oyuncular olacak. O zaman bu arkadaşlar maç yapmadığı için milli takıma bile gidemeyecekler.”
 
Takımı olarak lige çok iyi hazırlandığımızı, ligin başlangıç tarihinin Eylül ayına alınmasının takımımız açısından iyi olduğunu söyleyen Çalımbay: “Biz Sivasspor olarak lige çok iyi bir şekilde hazırlandık. Ligin ileri tarihte başlaması yeni transfer ettiğimiz arkadaşların uyumu açısından, sakat arkadaşlarımızın iyileşmesi açısından iyi oldu. Tabi hazırlık maçlarından sakatlarda verdik. Diallo olsun, Pedriel olsun, Uğur olsun bu arkadaşlarımızda sakatlandı ama biz ligin ileri tarihte başlatılmasını avantaja çevirdik. Biz teknik direktörler olarak takımımızı hazırlamak durumundayız. Mazeret üretmemiz söz konusu bile değil. Lige iyi bir şekle hazırlandığımıza inanıyorum” dedi.
 
Kamp döneminde 11 hazırlık maçı oynadığımızı ve bütün futbolcularımıza şans verdiğini ifade eden Çalımbay: “En son kupa maçı oynadık Kayserispor ile kendi sahamızda çok anlamlı bir kupa maçı oynadık. Bizim final golümüzü Muhammed Ali attı. Oynaya oynaya kendine güveni geldi. Bek oynuyordu sağ açık oynadı bu maçta gitti golünü de attı, ortasını da attı. Bir tecrübe kazandı, takıma alıştı. Hafta sonu hafta içi maç yapacağız. Bizim herkese ihtiyacımız var. Bütün oyuncularımızı aynı ayarda tutmamız gerekiyor” ifadesini kullandı.
 
Takımımıza katılan yeni transfer hakkında açıklama yapan Çalımbay: “Bu sene iyi transferler yaptık. İyi, işine saygılı olan futbolcuları transfer ettik. Biz bu transferleri yaparken ocak ayını daha pas geçerek transfer yapmaya çalıştık. Çünkü ocak ayında tekrar transfer yapmak istemiyoruz. Tabiî ki mecbur kalırsak tekrar transfer yaparız. Ben arkadaşlarımıza çok güveniyorum. Bu seneki kadroyu ben yaptım. Bu kadroyla da çok iyi işler yapacağımıza inanıyorum. Bizim bu sene çok başarılı olmamız gerekiyor. Herkesin kapasitesinin çok çok üstüne çıkması gerekiyor. Yönetimime çok güveniyorum. Geçtiğimiz sezon yaşadığımız sıkıntılı dönemde bile bize sonuna kadar destek çıkan taraftarımıza çok güveniyorum. Taraftar benim için 12. adam değil 1. adamdır. Taraftarlarımızın desteğini her zaman bekliyorum. Biz de elimizden geldiğince bundan önce yaşanan sıkıntıları yaşatmamaya çalışacağız. En son yaptığımız transfer Rasmussen bizimle beraber 2-3 gündür antrenmanlara çıkıyor. İnşallah onunda bize çok büyük faydaları olacağına inanıyoruz. Kariyerine baktığımız zaman Danimarka Milli Takımı’nın her kademesinde oynamış. Mutlaka bize de çok büyük faydası olacaktır” dedi.
 
Yeni transferimiz Rasmussen ve Kayserispor maçında sakatlanan Uğur Kavuk’un Karabükspor maçında oynayıp, oynamayacağının sorulması üzerine Çalımbay: ”Rasmussen ile görüştüğümüzde kendisinin kamp dönemi geçirdiğini söyledi. Hazırlıktan çok takıma uyum sağlayıp, sağlamaması çok önemli. Henüz karar vermedim ama takımla alışması açısından Karabük’e götürebilirim. Daha 2 gün antrenmanımız var. Ona göre bir karar vereceğiz. Elimizde alternatifli bir kadromuz var. En fazla alternatifli bölge de sağ taraf. Muhammed Ali daha çok genç henüz lig tecrübesi yok. Zamanla kullanacağız. Örneğin Senagal’in Togo’yu 2-0 yendiği maçta Faty sağ bek oynadı. Mahmut, Murat sağ bek oynayabiliyor. Burara bir sıkıntımız yok” ifadesini kullandı.
 
A2 takımında oynayan genç futbolcularımızı takip ettiğini ve her zaman kapısının açık olduğunu söyleyen Çalımbay sözlerine şöyle devam etti: “A2 takımdan Muzaffer bizimle beraber çıkıyor antrenmanlara. Kayseri maçında A2 takımdan 3 isim kadrodaydı. Sürekli konuşuyoruz uyumumuz iyi. Maçlarını da seyrediyoruz. Zamanla oradan faydalanacağız. Onlar maçlarının başlaması lazım. Oynadıkları hazırlık maçları A2 için ölçü olmaz. Çünkü A2’nin rakibi onlar değil. A2 takımında oyuncu oradan direkt buraya gelecek oyuncu onun için de buna göre maçlar oynaması gerekiyor. Çok yetenekli oyuncular var takip ediyoruz. Bizim kapımız genç arkadaşlara sonuna kadar açık. Benim kadrom 30 olsa 35 yaparım yine genç arkadaşları alırım.”
 
Son olarak takımımızda sakatlıkları devam eden futbolcularımız hakkında bilgi veren Çalımbay: “Uğur’un son durumu bugün belli olacak. Şuan koşular yapıyor ama maske ile. Ona göre bugün karar vereceğiz. Bizim bir maçımız yok bir sürü maçımız var. Arkadaşımızı zor duruma düşürmek istemiyoruz. Tomas Rada’nın sakatlığı var. 10-15 gün daha olamayacak bizimle. Kerim’de şu an düz koşular yapıyor. 2 haftaya kadar takımla beraber antrenmanlara başlayacak” dedi.

 


Haber Galerisi

Image #424
RECEP_YUKSEL 09/08/2011 761