O hayır! JavaScript nerede? Web tarayıcınızın JavaScript'i etkin değil veya JavaScript'i desteklemiyor. Bu Web sitesini düzgün bir şekilde görüntülemek veya JavaScript'i destekleyen bir Web tarayıcısına yükseltmek için lütfen Web tarayıcınızdaki JavaScript'i etkinleştirin.

Spor Toto Süper Lig'in fikstürü çekildi

Spor Toto Süper Lig'in fikstürü çekildi
Spor Toto Süper Lig'in fikstürü çekildi

2011-2012 Sezonu Spor Toto Süper Lig'in fikstürü, Spor Toto Süper Lig'in yayıncı kuruluşu olan Lig TV'nin Ayazağa Cendere yolundaki merkez stüdyolarında çekildi. Fikstür çekimine Türkiye Futbol Türkiye Futbol Federasyonu Başkanvekilleri Göksel Gümüşdağ ve Lutfi Arıboğan, TFF Yönetim Kurulu üyeleri ile Spor Toto Süper Lig'de yer alan kulüplerin başkan ve yöneticileri katıldı.

Fikstür çekiminde konuşan TFF Başkanvekili Göksel Gümüşdağ şunları söyledi: '

"Yakından takip ettiğiniz üzere, futbolumuzun içinde bulunduğu olağanüstü sürecin sonucu olarak Spor Toto Süper Lig'i 9 Eylül'de başlatmayı uygun gördük. Geçen sezon sona erdiğinde, futbol ailesinin içinde olan herkesin şüphesiz bambaşka düşünceleri ve hayalleri vardı. Ancak 29 Haziran'da göreve gelen TFF Yönetim Kurulu olarak biz de, 3 Temmuz sabahı tüm Türkiye gibi yeni bir döneme uyandık. Aradan geçen 53 günde futbol konuşulmadı. Bu güzel oyun unutuldu. 88 yıllık futbol tarihimizin en zor günlerini geçiriyoruz. Bu zorlu süreçte elini taşın altına koyması gereken kesimlerin, taşı kaldırıp üzerimize attığını üzülerek görüyoruz. Türkiye'yi, ülke futbolunu uluslararası alandan mahrum etmeyeceğiz. Ülke futbolunu 30-40 yıl geriye götürmesi muhtemel UEFA kararlarının önüne geçtiğimiz için bugün bizi eleştirenler, ileride hak verecektir. Bu ülkenin, Avrupa Şampiyonları'ndan, Dünya Şampiyonları'na katılmama hakkını kimse elinden alamaz. Ancak biz yılmayacağız. Futbolumuzu düzlüğe çıkaracağız. Bunun için de Avrupa'nın en değerli 6. ligini ve futbol ekonomimizi yeniden ayağa kaldıracağız. Futbolu yeniden sevdirmek, futbolun yeniden konuşulması için de her türlü yeniliği uygulayacağız. Play-off sistemi de bunlardan biri. Kamuoyunun eleştirilerine saygı duyuyoruz ancak TFF'nin bu kararına, Süper Lig kulüpleri ve yayıncı kuruluş ilgi duydu ve yeni sezonda uygulama kararı alındı. Detayları ilgili arkadaşlar paylaşacaktır, ancak 34 haftalık periyodu lider olarak bitirecek takım, eleme turundan Şampiyonlar Ligi vizesini alacaktır. Play-off grubunu lider bitiren takım ise Türkiye şampiyonu olarak Şampiyonlar Ligi'ne direkt katılacak. Katılımınız ve beni dinlediğiniz için sizlere teşekkür ediyorum."

 


Haber Galerisi

Image #410
58zarali 08/25/2011 1,019