O hayır! JavaScript nerede? Web tarayıcınızın JavaScript'i etkin değil veya JavaScript'i desteklemiyor. Bu Web sitesini düzgün bir şekilde görüntülemek veya JavaScript'i destekleyen bir Web tarayıcısına yükseltmek için lütfen Web tarayıcınızdaki JavaScript'i etkinleştirin.

Sivasspor'un Başarısı İçin Ter Dökeceğim

Sivasspor'un Başarısı İçin Ter Dökeceğim
Sivasspor'un Başarýsý İçin Ter Dökeceğim

Sivasspor’umuzun Sırp asıllı Kanadalı Milli kelecisi Milan Borjan Sivasspor gibi geçmişi olan bir takımda oynayacağı için mutlu olduğunu belirterek, kulübümüzün başarısı için ter dökeceğini söyledi.

 

Kulübümüz resmi internet sitesine açıklamada bulunan Milan Borjan savaş yıllarında Sırbistan’dan ayrıldığını belirterek şunları söyledi: “Sırbistan’da doğdum. Ancak 13 yaşımda Kanada’ya gittim savaş nedeniyle. Daha sonra Uruguay ve Arjantin’e gittim. Daha sonra Belgrad’a dönmek zorunda kaldım bazı dökümanlar ile ilgili sorun çıkmıştı. Rad Belgrad takımında 3. kaleci olarak başladım. 1. kaleci olmak için her türlü çalışmayı, özveriyi yaptım. Bu esnada da bana Kanada Milli Takımı’ndan teklif geldi. Orada da 5 maçta görev aldım.”
 
Sivasspor’umuzdan teklif aldığında çok mutlu olduğunu, Sivasspor’un kendisi için iyi bir deneyim olacağını söyleyen Borjan: “Böyle bir kulübe gelip oynamak benim için büyük bir şans. Çünkü Sivasspor bir kariyeri olan bir takım. Açık söylemek gerekirse şehir olacak Sivas’ı duymamıştım. Ancak her ciddi futbolcunun yaptığı gibi ben de dünya liglerini takip eden birisiyim. Doğal olarak Sivasspor’u Şampiyonlar Ligi’nden, Türkiye Ligi’ndeki başarılardan biliyordum. Eğer Sivasspor’da başarılı olursam hem kendim için hem de takımım için faydalı olacaktır. Sivasspor’da olduğum sürece Sivasspor’un başarısı için ter dökeceğim. Artık sorumluluklarım var. Sivasspor beni istediyse ben de takım için elimden geleni yapmak istiyorum.” diye konuştu.
 
Tesislerimizin mükemmel olduğunu belirten Milan Borjan sözlerini şöyle sürdürdü: “Öncelikle Sivasspor tesisleri çok güzel kaliteli bir yer. Bir çok kulüpte bu şartlarda, bu imkanlarda tesisler yok. Sivas şehrini çok kısa bir gezme imkanım oldu. Güzel ve sempatik bir şehir. İnsanlar henüz beni tanımıyor. Ama en kısa sürede tanıyacaklarına inanıyorum. Sivas’ta tanındıkça, sahiplendikçe daha iyi olacağıma inanıyorum.”
 
Cumartesi günü Sivas’ta eski takımına karşı oynayacağı için çok mutlu olduğunu söyleyen Milan Borjan: “Nitekim orada 3 sezon geçirdim. Bir sürü futbolcu arkadaşım oldu. Yönetici, başkan, idareci… hepsini görmek için sabırsızlanıyorum. Ben Sırbistan’dan buraya geldim. Oradaki diğer futbolcularında önünü açmış oldum. Onlarda kendini, gösterme şansı yakalayacak.” dedi.
 
Takım içinde herkesle tek tek vakit geçirme şansının henüz olmadığını, ancak takım arkadaşlarının kendisinin çok iyi karşıladığını söylenen Borjan: “Başta antrenörümüz ve takım arkadaşlarım olmak üzere çok iyi karşılandım. Tüm takım arkadaşlarım ile iyi bir şekilde anlaşıyorum. Hepsi benim için çok iyi arkadaş.” ifadelerini kullandı.
 
Türkiye Ligi dünyanın en iyi, en kaliteli liglerinden biri olduğunun altını çizen Borjan: ”Gelen, giden oyunculara baktığımız zaman zaten bunu görüyoruz. Devamlı gelişen bir lig. Oyuncunun da gelip kendini geliştirebilme şansına sahip olduğu bir lig. Türkiye Ligi kendini daha da geliştireceğine inanıyorum.” dedi.
 
Iker Casillas, Van Der Sar, Buffon kalecileri kendine örnek aldığını söyleyen Borjan: “Bu isimler dünyanın en iyi 3 ismi. Dünyada kendini kanıtlamış kaleciler antrenmanlarla, oynadıkları maçlarda, milli takımlarda. Ben de sürekli maçlarda onları takip ediyorum. Ve kendimi örnek alıyorum bu kalecileri.” diye konuştu.
 
Ttaraftarımızın her zaman maçlarda tribünleri doldurarak kendilerini desteklemelerini çok istediği söyleyen Milan Borjan şunları söyledi: “Sırbistan’da bazı kulüpler tribünleri doldurabiliyordu. Benim gönlümden geçen Sivasspor taraftarı cumartesi günü Rad Belgrad maçında tribünleri doldurması, hem bizim için hem de onlar için güzel bir atmosfer yaratmış olurlar. Dolu tribünlerle daha iyi motive olunuyor. Sadece bu maç için değil Sivas’ta oynadığımız tüm maçlarda her zaman tribünleri dolu olduğunu, taraftarımızı her zaman yanımızda görmek istiyorum.”
 
Son olarak, Türkiye’deki ilk özel röportajını kulübümüz resmi internet sitesine verdiğini söyleyen Borjan: “Öncelikle kulübümüz resmi internet sitesine ve çalışanlarına çok teşekkür ediyorum Türkiye’deki ilk röportajımı yaptığınız için. İkincisi kulüp düzeyinde beni içine alan herkese teşekkür ediyorum. Üçüncü olarak taraftarlarımızla da en kısa sürede tanışıp beni içlerine almalarını çok istiyorum.” dedi.


Haber Galerisi

Image #396
RECEP_YUKSEL 08/04/2011 835