O hayır! JavaScript nerede? Web tarayıcınızın JavaScript'i etkin değil veya JavaScript'i desteklemiyor. Bu Web sitesini düzgün bir şekilde görüntülemek veya JavaScript'i destekleyen bir Web tarayıcısına yükseltmek için lütfen Web tarayıcınızdaki JavaScript'i etkinleştirin.

Sivasspor'umuzdan Açıklama

Sivasspor'umuzdan Açıklama
Sivasspor'umuzdan Açýklama

Yönetim Kurulumuz, futbolda şike iddialarına yönelik soruşturma kapsamında resmi internet sitemizden yaşanan son gelişmeler hakkında bir açıklama yaptı.

“Yaklaşık 5 milyon Sivaslının haklı gururu olan Sivasspor Kulübü’müzün Başkanı Sayın Mecnun Otyakmaz ve futbol takımı kalecimiz Korcan Çelikay İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın başlattığı soruşturma kapsamında önce gözaltına alınmış ve ardından tutuklanmıştır.
 
Gözaltı ve tutuklanma kararı ile takip eden sürecin ardından medyada soruşturmaya ilişkin akıl almaz bir bilgi kirliliği yaşanmıştır. Hakkında “gizlilik kararı” olan bir soruşturma dosyasından, medyaya aktarılan eksik ve yanıltıcı bilgiler üzerinden oluşturulan şike ortamında, aleyhte kamuoyu oluşturulmaya çalışılmaktadır.
 
Farklı çıkar gruplarına hizmet eden bazı kişilerin henüz kesinleşmiş bir yargı kararı yok iken hazırlık soruşturması aşamasında adeta bir hüküm tesis etmiş olması ve yaptıkları yorumlarda soruşturmaya dâhil edilmiş kişileri suçlu ilan etmeye çalışması hukuk devleti ilkesiyle ters düşmektedir.
 
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan bu soruşturma henüz kovuşturma aşamasına dahi geçmemiş soruşturma dosyası incelenerek ayrıntılı savunmalar yapılmamıştır.
 
Başkanımıza ve futbolcumuza tutuksuz yargılama hakkının verilmesi gerektiğini, kendilerine inancımızın tam olduğunu ve yargılama sürecinde kendilerinin kolaylıkla aklanacağına inandığımızı belirtiyoruz. Yerleşik bir âdet hâlini alan ve her maçtan önce sayın valimiz dâhil pek çok kamu görevlimizin de katılımında misafir takımla yenilen yemek fotoğrafının soruşturma dosyası kapsamında delil ilan edilmesi ve bunların üzerinden tartışma yaratılması, suçlamanın niteliğinin anlaşılması bakımından tek başına yeterlidir.
 
Üzerinde durmadan geçemeyeceğimiz bir başka nokta da kulübümüzün haksızlığa uğradığı bu zor dönemde bazı kişilerin herkesçe bilinen karakterlerinin bir yansıması olarak acil kongre çağrısında bulunması ve Sivasspor camiasının birlik ve beraberliğini bozmaya çalışması hususudur. Sivasspor camiası olarak bu kişileri art niyetli çabalarının sonuçsuz kalacağını önemle belirtiyoruz.
 
Herkesçe bilinmelidir ki “Yüce Türk milleti adına karar vermek” sorumluluğunu üstlenmiş olan Bağımsız Türk Mahkemelerine güvenimiz tamdır. Adil yargının konuya ilişkin sürecin sonucunda Başkanımız Sayın Mecnun Otyakmaz ve futbolcumuz Korcan Çelikay’ın aklanmasına hükmedeceğinin inancıyla kendilerine tüm Sivasspor camiası olarak desteklerimizi iletiyoruz.
 
Son olarak yaşanılan süreci daha iyi açıklamak adına Kulüp Başkanımız Sayın Mecnun Otyakmaz’a “Taraftara bir mesajınız var mı?” sorusunu ilettiğimizde vermiş olduğu cevabı aktarıyoruz:
 
Sokrates idama götürülürken karısı ağlayarak
“Sen suçsuzsun neden seni haksız yere götürüyorlar?” demiş,
Sokrates ise:
“Haklı yere götürseler daha mı iyiydi?” cevabını vermiştir.
 
Yiğido gibi” teriminin oluşmasında büyük katkıları bulunan sayın başkanımıza “Yiğido gibi” aramıza katılması dileklerimizle…”

Sivasspor Yönetim Kurulu

 


 


Haber Galerisi

Image #377
RECEP_YUKSEL 07/11/2011 827